Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

44 minutes ago, IgoRR said:

a SLO - treba se i vozat :)

 

 

 

Ne citas. Ne trebas se vozit u Slo jer imas kolegu forumasa koji ih za tu cijenu tu u Zg dopelja i jos imas montazu guma za 50 kn po kotacu kod njega.

 

Point je da te gume ni nove nisu bogznakaj, a polovne ne vjerujem da su nesto bolje. Tko hoce dat 70% cijene novih guma neka uzme, samo kazem da rađe uzme neku drugu gumu. Koliko citam i cujem, Nexus se bolje ponasa, a u istom su cijenovnom razredu.

Edited by _DEX_
Link to comment
Share on other sites

Vec smo jednom prije pricali o tome, ali ne mogu naci...

Uglavnom, znam da za sve gume ukljucujuci i 50 i nizi profil dolazi "zastita" za felgu.... To sam imao na starim gumama i odlicna je stvar kad se fino prislonis uz rinzol, e sad na ovima 225/45/17 Turanzama toga ili nema ili je minimalan... Googlam ali ne mogu nista naci...
 
Je li to normalno da ga nema ili je to zato jer nije performace guma, nego touring?!?!?
Bridgestone je nakon er300 izbacio taj rub kod t001 i t005 i mislim da je jedan od rijetkih proizvođača koji ga nema, u 225/45 R 17 Potenza s001 ima rub npr.

Od svih proizvođača good year ima najmesnatiji rub od svih.

Drugi put se javi pa ti provjerin, prije nego narucis.


Poslano sa mog LG-H870 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Srele_St said:

Bridgestone je nakon er300 izbacio taj rub kod t001 i t005 i mislim da je jedan od rijetkih proizvođača koji ga nema, u 225/45 R 17 Potenza s001 ima rub npr.


Imam na dvojci t001 i bas cu pogledati.... koliko se sjecam, tamo je rub... 195/45/16 je u igri...

Jbg... koliko znam, sve ispod 50 je imalo rub.... zato se nisam s time niti zamarao, ali kad sam ih montirao skuzio sam da je "minimalan", vise da ga nema, nego da ga ima....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sta ima od boljih guma u dimenziji 205 / 55 / 16 ?

 

F1 asysmetric i slične?

 

 

Kakav je PremiumContact 6 ?  Bridgestone Turanza T005 ?

 

Edited by tolt
Link to comment
Share on other sites

Sta ima od boljih guma u dimenziji 205 / 55 / 16 ?
 
F1 asysmetric i slične?
 
 
Kakav je PremiumContact 6 ?  Bridgestone Turanza T005 ?
 

Imam premium contact 6 na autu i bomba su, istina imam ih tek 1000km ali dosad nisu razocarale
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2019 at 10:12 AM, tolt said:

Sta ima od boljih guma u dimenziji 205 / 55 / 16 ?

 

F1 asysmetric i slične?

 

 

Kakav je PremiumContact 6 ?  Bridgestone Turanza T005 ?

 

Navedene su vrhunske ali touring gume

imaš ponudu inbox

54 minutes ago, Joe said:

Ja sam stavio nedavno T005.... mozda imam nekih 2kkm predjenih i za sada je sve ok... jedino sto sam primjetio da imaju mekaniju bocnicu... 

Ovisi u kojoj specifikaciji si ih uzeo nije isto H ili W i XL i obicna

Link to comment
Share on other sites

Danas ostao u čudu sa novim p zero pz4, potez Karlobag-Gospic pljušti kiša i ako baš nisam namjerno cimao usred zavoja nisam ga dobio ni da zablinka traction, nije tako čupao sa dunlop sportmax gt nikada

Link to comment
Share on other sites

On 5/16/2019 at 10:12 AM, tolt said:

Sta ima od boljih guma u dimenziji 205 / 55 / 16 ?

 

F1 asysmetric i slične?

 

 

Kakav je PremiumContact 6 ?  Bridgestone Turanza T005 ?

 


Nedavno sam stavio Assymetric 5 u 225/40-18 i guma stvarno odlično drži. Nervira me jer ima jako izraženu zaštitu felge.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Umene ponovo ContiCrossContact UHP.

Jedan set tih guma i jedan set Goodyear Ultragrip 7+ su na autu napravili 41-42k km.

Oba seta sam skinuo kada su na lošijim dionicama u gradu koji teče pokazale da se ne mogu nositi sa turbinama - da ne bi mislili da su bile na prikolici. ?

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, BM0021 said:

Danas ostao u čudu sa novim p zero pz4, potez Karlobag-Gospic pljušti kiša i ako baš nisam namjerno cimao usred zavoja nisam ga dobio ni da zablinka traction, nije tako čupao sa dunlop sportmax gt nikada

 

meni je takav dojam sa p4s ... nakon 10k km i dalje po kisi drze jako dobro... bas treba isprovocirat guzicu/traction. 

Link to comment
Share on other sites


Nedavno sam stavio Assymetric 5 u 225/40-18 i guma stvarno odlično drži. Nervira me jer ima jako izraženu zaštitu felge.
 
Meni je super ta zastita... Bas izgleda mocno guma :)

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Zeljko_M said:

Umene ponovo ContiCrossContact UHP.

Jedan set tih guma i jedan set Goodyear Ultragrip 7+ su na autu napravili 41-42k km.

Oba seta sam skinuo kada su na lošijim dionicama u gradu koji teče pokazale da se ne mogu nositi sa turbinama - da ne bi mislili da su bile na prikolici. ?

 

 

 

 

 

 

 

Na XC60? Hm, nije to premalo? Evo ja baš sad gledam, 22000km sam napravio od kupovine X5, ljetne imam Uniroyal RS3 (imaju preko 7mm još), a zimske Pirelli Scorpion i one imaju malo preko 6mm. Oba seta sam uzeo ganc nova. Računam ljetne jos ovu i drugu sezonu, zimske ovu sigurno a za drugu nisam 100%, dosta brzo se troše. To bi trebalo biti oko 60000km skupa otprilike. 

 

16 hours ago, BM0021 said:

Danas ostao u čudu sa novim p zero pz4, potez Karlobag-Gospic pljušti kiša i ako baš nisam namjerno cimao usred zavoja nisam ga dobio ni da zablinka traction, nije tako čupao sa dunlop sportmax gt nikada

Ma taj pz4 je stvarno dobar :)

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Vlado206 said:

Na XC60? Hm, nije to premalo? Evo ja baš sad gledam, 22000km sam napravio od kupovine X5, ljetne imam Uniroyal RS3 (imaju preko 7mm još), a zimske Pirelli Scorpion i one imaju malo preko 6mm. Oba seta sam uzeo ganc nova. Računam ljetne jos ovu i drugu sezonu, zimske ovu sigurno a za drugu nisam 100%, dosta brzo se troše. To bi trebalo biti oko 60000km skupa otprilike. 

Istina, guma je imala još dosta profila, no nije više to guma za imat na obiteljskom autu. 

Zimske sam skinuo sa još 4,5mm a ljetne nisu bile potrošene do indikatora. 

 

Zimske su se pokazale dosta rizične za malo dohovniju vožnju, pogotovo kada vučeš prikolicu - a znaš i sam da sa prikolicom možeš ići do max 90kmh tako da ja, kada je snijeg i kada vučem, ja fino do limita zakona :) i obilazim one koji nemaju prikolicu pa idu samo do 40kmh. 

 

Ljetne, jbg, znaš kakav je grad koji teče. Drugovi iz cesta su granit prodavali a asvalt miješali sa vapnencem. Tako da sa tih 650Nm rado vrti sva 4 na nekim dionicama. Još bolji indikator je kada proklizi na kočenju... ja ih mijenjam. 

 

Sve u svemu, 5 let im je dosta na mojem autu. 

 

 

 

Edited by Zeljko_M
Link to comment
Share on other sites

Ja gledam s cim zamijenit Bridgestone Potenza RE760 Sport

Pocele su proklizavati na jocenju na mokrom, iako jos dobro drze, no i izlizane su prilicno.

Koliko vidim nema ih vise, a najradje bih iste uzeo jer sam stvarno zadovoljan s njima

Ne znam sto im je nasljednik

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...