Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

On 5/18/2019 at 9:36 PM, BM0021 said:

Danas ostao u čudu sa novim p zero pz4, potez Karlobag-Gospic pljušti kiša i ako baš nisam namjerno cimao usred zavoja nisam ga dobio ni da zablinka traction, nije tako čupao sa dunlop sportmax gt nikada

Bas sam i sam bio na tom potezu jucer i danas, nisam te nazalost vidio.

Inace ja imam PZ4 na Alfi i jako sam zadovoljan, jako

Link to comment
Share on other sites

Ovih dana nabavljam felge i idem montirat ljetne gume, izvadim set i vidim oštećenje na jednoj gumi, vjerojatno od montaže/demontaže jer ne znam kako bi ja ovo uspio napraviti..



Smije se ovo montirat ili da bacam u smeće?

31d86e6460a7d120be1eb531e2456158.jpg


Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
25 minutes ago, ante_st said:

225/40 r18

Merc a klasa a200d

Ljetna guma koja je najbolja omjer cijena/kvaliteta i ima li tko sto da ponudi?

Ili allaround da moze i zimu durati? Ili je bolje da imam zimske posebno
 

 

Nekih 10 EUR je razlika izmedju Uniroyal RainSport 3 koji je kakti best buy i Michelin Pilot Sport 4 ili Pirelli P Zero (PZ4), tako da tu nemas kaj razmisljati, usteda je nikakva... Imas i novi Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, navodno je isto odlicna guma... To su UHP gume, odnosno vise sportski orijentirane, ako trebas nesto za vecu kilometrazu, odnosno touring gume, onda gledaj Continental Premium Contact 6
 ili Pirelli Cinturato P7...

 

Sto se tice cjelogodisnjih, imas dvije vrste, sa zimskom i ljetnom sarom, dakle jedne su vise orijentirane za hladnija podrucja, a druga za toplija... Tako da ovisi kako, kuda i gdje se vozis, ali prava ljetna ili zimska ce uvijek biti bolja od cjelogodisnje... S druge strane, ako si recimo u ST i ides par puta godisnje za ZG i treba ti zimska, Michelin CrossClimate+ bi mogao proci...

Link to comment
Share on other sites

Ja sam bio poprilicno protiv cjelogodisnjih ali mi je prosle god Srele s foruma sredio Bridgestone Weather Control a005 i moram priznati da sam jaaako zadovoljan s gumom. Za vise snijega sigurno nije ali Zg zima je prosla iznad ocekivanja i po onom vremenu kakvo je najcesce po zimi (par stupnjeva iznad 0, mokro i slinavo) guma je fantasticna.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nexen N Fera SU4

225/40/18

Navodno je jako dobra, imam je na Lexusu naprijed i pokazala se dobra ovih 3mj. Vidjet cemo kad se malo potroši..

Planirao sam uzet sve 4 za Tourana ali nisam jos odlucio jer sam nekidan vidio 1T2 na 19 i nevjerojatno yebbeno izgleda.

 

20190616-102937.jpg

Edited by Ozy
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 9/28/2019 at 10:38 PM, ante_st said:

evo da pohvalim @Srele_St za super cijenu i montazu Continentala 

 

najbolju cijenu je dao, cak bolju nego furlan i ostali 

 

fala jos jednom 

 

 

eee da je samo jedan put izasa u susret!

 

Svaka cast kolega!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Kako za Civica imam poprilično glupu dimenziju 15ica upisanu (195/55/15) u prometnu pa su skupe ko vrag molim savjet šta da uzmem? Penzionerska vožnja sa povremenim izletima u malo jače zavoje. Da po kiši je čist ok, a do 180 km/h ne bu ni u snovima. 

Glupo mi je davati 600 kn za gumu za mlinček za kavu, a opet gume tipa Tigar i slično ipak ne bi... 

Hvala 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Oggy said:

Kako za Civica imam poprilično glupu dimenziju 15ica upisanu (195/55/15) u prometnu pa su skupe ko vrag molim savjet šta da uzmem? Penzionerska vožnja sa povremenim izletima u malo jače zavoje. Da po kiši je čist ok, a do 180 km/h ne bu ni u snovima. 

Glupo mi je davati 600 kn za gumu za mlinček za kavu, a opet gume tipa Tigar i slično ipak ne bi... 

Hvala 

Malo sam bacio oko na ponudu,ja bi uzeo nexen ili kumho..I jedna i druga su 400 i nesto sitno kn i to bi trebalo biti vise nego dovoljno.Ja po autoputu vozim hyundai accenta bez ikakvih problema 160 kmh na savi eskimo tako da nemas brige za trkeljanje i normalnu voznju..

Link to comment
Share on other sites

Baš pogledao Nexen i kad vidim Blue, Eficient i takve oznake samo se sjetim Michelin Energy i loše mi dođe. Plastika samo takva. Nego Toyo Proxies je još uvijek in? Il se pokvarila? Prije 10tak godina je žarila i palila tunerskom scenom 

Link to comment
Share on other sites

Uzmi si Falken Ziex 914, baba ih ima na Cliu MK3 u 16"...jebena guma a ne košta suludo...i Nexen N Fera SU4 su isto ok, one su više sport dok su N Blue touring gume
Nexen na slinavoj cesti nije baš neka sreća, da se razumijemo nije smeće ali nije ni dalje od prosječna guma

Poslano sa mog EML-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Oggy said:

Kako za Civica imam poprilično glupu dimenziju 15ica upisanu (195/55/15) u prometnu pa su skupe ko vrag molim savjet šta da uzmem? Penzionerska vožnja sa povremenim izletima u malo jače zavoje. Da po kiši je čist ok, a do 180 km/h ne bu ni u snovima. 

Glupo mi je davati 600 kn za gumu za mlinček za kavu, a opet gume tipa Tigar i slično ipak ne bi... 

Hvala 

ja bi na tvom mjestu atestirao 195/50/15

Link to comment
Share on other sites

Sve gledam okolo pa će ispasti da mi 600 kn ne gine. Nisam pobornik štednje na gumama, a toliko koštaju ove kaj nekaj vrijede. Tigar, Barum, Matador su jedine kaj su za tu glupu dimenziju ispod 500 kn.

Ako te tješi imam manju i još gluplju dimenziju na P-106 a košta ko tvoja,

dimenzija je 185/55/14...

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rain said:

ja bi na tvom mjestu atestirao 195/50/15

A mislim da će na kraju i biti tako. Makar sam na staroj Hondi imao tu dimenziju pa je to poprilično niskoprofilna guma što za sobom povlači neudobnost, bojazan prema penjanju na rizole i grabama na cesti te vizuala tj. velika rupa između kotača i blatobrana. Spuštanje Honde mi se za sada ne radi zbog jelte homologacije i atestiranja.

 

ps: ima tko 15tice čelične 4x100 sa gore 195/50/15 za posuditi? Ono, čisto da idem pokušat atestirati :D  Da ne kupujem te gume ako kujac od atesta

Edited by Oggy
Sjetih se velebne ideje :)
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...