Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

25 minutes ago, tigar_87 said:

Po zakonu možeš robu kupljenu na webshopu vratiti natrag čak i ako ti se ne sviđa.
Jer nisi vidio šta kupuješ kao kad dođeš u dućan

 

unutar 14 dana od kupnje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa mall.hr povrat je moguć unutar 14 dana...

Naručio gume u srijedu i platio, danas prije 15 min preuzeo gume. Nisam imao mob sa sobom da slikam DOT.

 

C/P

Raskid ugovora 
Potrošač (navedeno vrijedi isključivo za fizičke osobe koje kupuju robu za namjene izvan svoje privredne djelatnosti) ima pravo u roku od 14 dana od preuzimanja artikla obavijestiti prodavača (e-mail: info@mall.hr) da odustaje od ugovora, bez potrebe navođenja razloga svoje odluke. Rok počinje teći dan nakon datuma preuzimanja artikla. Jedini trošak koji ide na teret potrošača ako odustane od ugovora je trošak vraćanja artikla (koji se obračunava u skladu s cjenikom dostavne službe i ovisi o tome radi li se o pošiljci/paketu/teretu). Artikl je potrebno vratiti prodavaču najkasnije u roku od 30 dana od predanog zahtjeva za odustajanje od ugovora (kupnje). 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Purger said:

Trebam nove gume za ženin auto, Corsa 100 ks , dimenzije 215/45/17.....cca 15kkm godišnje, normalna vožnja.. Imate kakvu dobru preporuku, a da nije performance guma (jednostavno nije potrebna).

 

Danke

Gy asy 5 735kn kom

Ili povoljnija alternativa

Nexen su4 475kn

Javi se inbox ;)

Edited by Exfreerider
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam sada sa auta skinuo i bacio Save Intensa UHP 205/50R17 DOT 2016 i profila koliko hoces. Totalno sam bio nezadovoljan po kisi.

Sa Nexenom nemam iskustva. Ako ti je tu u cijeni RainSport3 to je guma koju ti preporucujem.

 

https://www.vulkanizerstvo-furlan.si/hr/auto-gume/uniroyal-225-40-r18-rainsport-3-xl-92-y-4024068614555#product

 

622 kn komad. Probaj pitat i @Raptor6767 za kolko ti ih on moze nabaviti. On je nesto povoljniji od Furlana.

Ili se obrati @Romchi da ti ih dofura iz Furlana i kod njega odmah ima montaza.

Edited by _DEX_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bezimeni said:

Po tyrereviews.co.uk najbolje stoji Nexen N Fera SU4 i Sava Intensa UHP 2, tu su obje na 89%. Rainsport 3 je dosta iza njih....

 

 

Ja govorim po onome sto sam probao i to na istom autu. Za drugo ne znam. I znam da svi koji su probali Rainsport su prezadovoljni pogotovo po kisi. Jedino da se malo brze trosi, ali svaka guma koja dobro drzi brze se trosi.

Link to comment
Share on other sites

Od jeftinijih guma sam bio uvjetno zadovoljan sa Nankang NS2 (ne mislim na NS2-R koje sad imam i za koje sam u dva navrata napisao humble review u build threadu).
Vozio sam ih tri sezone (negdje oko 25tkm IIRC). Jako su osjetljive na tlak u gumama - valja pronaći tlak koji njima odgovara bez obzira na naljepnicu na poklopcu rezervara. Kod mene su radile najbolje na 0,4 bara većem tlaku od propisanog i takve su se ravnomjerno trošile.
Nakon cca 20-ak tkm dosta izgube na uvjerljivosti.
Po ponašanju podsjećaju na nekima omražene, a nekima omiljene Toyo T1R.
Sve što sam napisao vrijedi za moj auto - oko 1200 kg, prednji pogon, tvrd kao skateboard. YMMV.
Iako sam bio uvjetno zadovoljan ne mogu ih mirne duše preporučiti obiteljskim ljudima. Jedino jebivjetar poput mene im može naći sweet spot i voziti s njima kao da je ukrao auto.
Hoću li ih kupiti ponovo? Vjerojatno neću ako ne moram.

Tri sezone, znači podjednako kilometara sam vozio i Nankang SV2 zimske gume. Ja sam načelno bio zadovoljan, ali neću ih preporučiti nikome jer su još osjetljivije na tlak u gumama koji pogotovo nema veze sa preporučenim tlakom (kod mene +0,5 bara u odnosu na preporučeni). Dok ne pronađete tlak pri kojem se ne uvijaju su opasne na brzinama iznad 140 km/h čak i na ravnom. Ako pogodite tlak onda im kiša i 200 km/h nisu preveliki problem.  
Ne preporučam ih nikome, ali if you feel lucky možete im naći sweet spot i tada su upotrebljive.
Hoću li ih kupiti ponovo? Neću.

Link to comment
Share on other sites

Svaki moj poznanik koji je vozio Nankang gume svi do jednog su mi rekli da su dobre prvih 5000-10000 km i nakon toga da su bas koma. Kazem, nije moje misljenje jer ja njih nebi kupio, ali imam par poznanika koji redovno kupuju te gume. Isti ti vozaci su sada presli na Tigar gume i njima su super.

Jedino za Nexen dobivam informacije da su im dobre i nakon 2-3 sezone (N8000 model tocno) i to na jacim autima tima AMG E55 (mislim da je cak i kolega @Enkei na AMG-u vozio Nexen gume koliko me memorija sluzi) i slicni. Tako da bi po tim misljenjima prije preporucio Nexen nego Savu ili Nankang.

Edited by _DEX_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Bezimeni said:

Po tyrereviews.co.uk najbolje stoji Nexen N Fera SU4 i Sava Intensa UHP 2, tu su obje na 89%. Rainsport 3 je dosta iza njih....

 

@Exfreerider uzet cu na mall.hr, za montazu se mozemo cuti ako si jos u poslu ;)

 

Zanimljivo, vjerovatno su ove dvije navedene bolje i od Michelin PSS? 

 

Sava Intensa UHP mi je nikakva, vozio sam ju u 225/40/18 na FWD 250+hp.

 

Uniroyal mi je super vozio sam ju na 3 auta do sada. 

 

2 hours ago, _DEX_ said:

 

Kakve su ti na X5 u usporedbi sa RainSport3?

 

Na x5 sam vozio samo RainSport3 i zimske Pirelli Scorpion. Veći auto, mekša guma od Vredesteina, ali stvarno nemam zamjerku za sad (druga sezona imaju oko 10000km i 8mm mesa), nisu bučne. 

 

2 hours ago, Coupe VD said:

Da li tko zna - di su tvornice Vredestein guma? Mislim...kolike su šanse da dobijem gumu iz Indije itd...ili stari DOT?

Prvi put da bi uzeo online, dosad bi narucio ili dosao po gume, ako mi pase proizvodnja i DOT onda uzmem, ako ne nista. Sad kad dođu doma dostavom - sta je tu je.

Nizozemska ako se ne varam. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, _DEX_ said:

Svaki moj poznanik koji je vozio Nankang gume svi do jednog su mi rekli da su dobre prvih 5000-10000 km i nakon toga da su bas koma. Kazem, nije moje misljenje jer ja njih nebi kupio, ali imam par poznanika koji redovno kupuju te gume. Isti ti vozaci su sada presli na Tigar gume i njima su super.

Jedino za Nexen dobivam informacije da su im dobre i nakon 2-3 sezone (N8000 model tocno) i to na jacim autima tima AMG E55 (mislim da je cak i kolega @Enkei na AMG-u vozio Nexen gume koliko me memorija sluzi) i slicni. Tako da bi po tim misljenjima prije preporucio Nexen nego Savu ili Nankang.



Pa i vidiš da ih nisam preporučio.
Ako pomaže second opinion, @Bushido je vozio moj auto na Nankang SV2 kad su imale već preko 20 tkm.

Link to comment
Share on other sites

Svaki moj poznanik koji je vozio Nankang gume svi do jednog su mi rekli da su dobre prvih 5000-10000 km i nakon toga da su bas koma. Kazem, nije moje misljenje jer ja njih nebi kupio, ali imam par poznanika koji redovno kupuju te gume. Isti ti vozaci su sada presli na Tigar gume i njima su super.
Jedino za Nexen dobivam informacije da su im dobre i nakon 2-3 sezone (N8000 model tocno) i to na jacim autima tima AMG E55 (mislim da je cak i kolega [mention=398]Enkei[/mention] na AMG-u vozio Nexen gume koliko me memorija sluzi) i slicni. Tako da bi po tim misljenjima prije preporucio Nexen nego Savu ili Nankang.
Zato sam i ja uzeo N8000...jer sam dobio dosta pozitivnih komentara a cijena im je nikakva.

Međutim:

-bočnica pretanka, zaštita felge nikakva. Redovito žuljam (žena...al nebitno) felgu a gumu ni ne taknem.

-dimenzije. Guma je uža od onog što piše. 235/35 stoji navučeno na 8.5 felgi. Rub felge mi se ružno vidi kao da sam neki stance/static german-tuning tip...

-mekana, dobra bila po kiši kao nova...sad mi je nekako čudna malo. Nakon godine i pol mislim da je granica drzanja pala znatno.

Uglavnom, koliko para toliko muzike. Guma ok dok je relativno nova, ne briljira nigdje, solidna. Nisam toliko zadovoljan da bi ju opet uzeo.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tocno, probao ih kod kolege @zerowaf na autu, doduse suho vrijeme i njegov karting setup :D i auto se super ponasao (tj nije bilo neocekivanih situacija).

Vidio sam da je netko pitao za Vredstein gume ( @Vlado206 @Coupe VD, "pocastio" sam se njima nedavno...nemam nesto pametno za napisati jos osim da nisu bucne.... Volio bih da sam prosao sa novijim DOT-om, ali godina dana mislim da nije (i nebi trebala biti) problem...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam vozio ovu Nexen Nfera SU 4 na frendovoj GT, pa kakav je to shit od gume to je strasno, neznam kako to mozete nekome preporuciti?

Da ne kazem da ih je on kupio nove, napravio sa njima 5000km i kaze da su sada za smece.

Jedna od losijih guma koje sam imao priliku isprobati, po apsolutno nicem osim po cijeni nije za preporuku.

Ja to ne bi stavio na svoj auto taman da mi ih netko pokloni

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Bushido said:

Tocno, probao ih kod kolege @zerowaf na autu, doduse suho vrijeme i njegov karting setup :D i auto se super ponasao (tj nije bilo neocekivanih situacija).



Vidiš da sam strog profesor. :)
To je ponašanje kad im pronađeš sweet spot u tlaku guma. Mala odstupanja od toga i dobiješ ditch finder gume. Baš zbog toga ih ne preporučam.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...