Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

6 hours ago, MoschuS said:

Nakon iskustva s ovim cjelogodisnjim garantiram da 95% ljudi nece osjetiti nikakve negativne strane takvih guma, naprotiv, za Zg zimu su fantasticne i puno bolje po hladnom i mokrom nego zimske. Ove prave forumske rejsere ne racunam, oni moraju imati 2 seta vrhunskih guma, inace bu selo pricalo ?

 

 

jebene su ti te briđstonice, kod kočenja kasne za cijelu duljinu auta na mokrom i snijegu.

 

https://alltyretests.com/bridgestone-weather-control-a005-test-review/

 

 

ostajem pri forumskom rejserskom mindsetu: conti t860 za zimu + gy asy5 za ljeto ?

 

Edited by Bubi
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja sam na Dusteru dobio Conti neke SUV cjelogodišnje i to je drama na mokrom...
Ako je continental cross contact lx2 to je ljetna guma koja ima oznaku m+s ali nema pahuljicu pa nespada u zimsku/cijelogodišnju gumu.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Bas gledam i ja.
Puste rasprave oko guma gledaju se testovi koja bolje koči u centimetar, nemoj cijelogodišnju nemoj ispod premium klase ništa stavljat a vozi se meganer karavan 1.5 dci, nemozeš s tim autom savu dovest do maksimuma a kamoli conti.

Nije ni cudo zasto su pojedinci prestali pisat po forumu...

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Cokolino said:

od kad je foruma uvijek su rasprave oko top 3 gume, a voze se hiltiji i ostali kinezi?

 

Navika mi je kad šetam psa gledati gume na autima više klase.....Audija, BMWa i Merđi na Barumkama i co. ko pljeve...

 

Osobno sam sirotinja pa sam pred kraj ljeta prošlog uzeo si Toyo Proxes CF2 u 205 za touring vožnju karavana jer je bio mizernih 350kn sa besplatnom dostavom.

Link to comment
Share on other sites



 
Navika mi je kad šetam psa gledati gume na autima više klase.....Audija, BMWa i Merđi na Barumkama i co. ko pljeve...


Jadno. Ja na svom Mondeu vozim samo GY, Continental ili Dunlop. Išao bi i Michelin, ali s njim nemam dobra iskustva.
Imam 17" i ljetne i zimske gore spomenute marke. Nikakav Barum i slično.


Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam se za svog suvića dosta mislio dali uzet cijelogodišnje. Dobio sam sa njim dva seta alu felgi ali je zimski set 16, a ljetni originalni 18. Kad predjem s ljetnog izgleda katastrofa. Kupio 16 nebi sigurno pa se mislio uzet nove cijelogodišnje 18 i bit miran. Onda sam gledao crossclimate ali cijenom te gume mogu skoro uzet set ljetnih 18 i zimske 16 nekog ne toliko brand name proizvodjača. Računam da prava ljetna i prava zimska ne mogu bit gora od jedne cijelogodišnje, a i duže će trajati. Ionako sa suvom nema nekog obaranja brzinskih rekorda. Inače je došao sa tvorničkom ljetnom Hankom koja me je ugodno iznenadila pogotovo trajnošću. Realno kod nas na jugu s par puta godišnjeg puta u hladnije krajeve i ne treba ništa bolje od cijelogodišnje bar mojeg korištenja. Inače ženi brat uzeo crossclimate za na posao da je miran cijelu godinu. Oduševljen je sa svime osim što kaže da su dosta glasnije od ljetnih što je prije vozio. Snijega pravog upitno hoće li vidit za svog vijeka.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Srele_St said:

Bas gledam i ja.
Puste rasprave oko guma gledaju se testovi koja bolje koči u centimetar, nemoj cijelogodišnju nemoj ispod premium klase ništa stavljat a vozi se meganer karavan 1.5 dci, nemozeš s tim autom savu dovest do maksimuma a kamoli conti.

Nije ni cudo zasto su pojedinci prestali pisat po forumu...

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
 

 

 

Ako je tebi 5 metara i 5 centimetara kod kočenja isto, svaka čast. Brzina u zavoju me ne zanima baš jer je prvih 10 na testu unutar 1.5km/h, ali kod kočenja su najveće razlike.

 

meganea na limitu i slične priče ostavi onima kojima prodaješ gume na osnovi testova penzića na relaciji kuća-konzum. Tamo gdje ja vozim sebe i djecu je takav asfalt da se ovih 40 m  (u idealnim uvjetima) pretvori u 50.

 

Edited by Bubi
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

IMO Crossclimate je na testovima najbolji... i ako se vec mora na tako nesto, bolje onda uzeti top proizvod nego nesto jeftinije...

Kod mene su dva auta u igri i trenutno jedan ima dva seta, dok je drugi na ljetnima i to je problem kod zime, zato bi se taj prebacio na cjelogodisnje jer je onda auto funkcionalan i preko zime... a ne vozi se puno... Cijena je kao da kupujes set ljetnih/zimskih, ali nemas problema s zamjenama skladištenjem....

Link to comment
Share on other sites

Kao sto rekoh cjelogodisnja nece zadovoljiti kriterije forumskih rejsera ali za penzice ili drugi auto mislim da su super. Meni su recimo zimske Save katastrofa, imao ih na dva auta u dvije razlicite dimenzije i vise ih ne zelim, ova cjelogodisnja mi je 3x bolja po zimi. Istina, Sava mi se pokazala bolja u pravom snijegu ali realno u to zagazim jednom u 5god tako da mi je nebitno.

 

BTW ne znam da li sam vec pisao ali jako sam se iznenadio ovo ljeto, slucajno sam skuzio u kampu neke Slovence i Nijemce na zimskim gumama i onda sam bas isao gledati i mislim da ih mozda 30-40% ima ljetne, ostali svi cjelogodisnje ili zimske...

Link to comment
Share on other sites

On 10. 03. 2021. at 19:43, Srele_St said:

Izašla ti je nova guma od bridgestona, potenza sport, mislim da ima i u toj dimenziji, ja sam je drza u rukama neki dan, mislim da su napravili odličnu gumu, jaka joj je bočnica kao i na s001 a šara slična t005.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
 

ipak idem na potenzu sport. hvala

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ostajem na pz4, zadnje sam ubio prošlo ljeto a prednje su ok pa cu uzeti zadnje nove i gas. I ovaj lm005 se pokazao super zimi ali vidim zadnjih par dana da ide lakše u bok tak da vjerojatno za drugu zimu isto moraju zadnje nove

Link to comment
Share on other sites

I ja sam nferu uzeo na mallu neka akcija bila isto vidim da ih svi fale pa reko da probam
Jedino šta sam malo skeptičan oko tog malla.. ima tko da je već narucivao od tamo gume?

Poslano sa mog SM-G780F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@ruki ja sve gume uzimam s mall-a, Nexen winguard sport 2 (bile stare 2-3 tjedna), i Michelin PS4S (bile stare tjedan dana), neki zimski Hankook 14 cola (bile stare 2-3 tjedna).
Ako stavis osobno preuzimanje u poslovnici (Zagrebacka cesta), prvo ti donesu gume da si ih pregledas i ako si zadovoljan, onda ti ih naplate, ako ne naruce ti nove (noviji DOT).

Edited by Radman_ED35
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Jos jedna preporuka za mall.hr... isto kao kod Radmana, gume stare tjedan dva... i to na ultra akciji.... 50% off.... 

Na ekupi imas malim slovima napisano da je guma do 5 godina, ukoliko je dobro skladistena, nova.... a redovno se kod njih zna pojaviti i prodaja guma gdje navedu da je stariji DOT.....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Srele_St said:

Nema na cemu, odlican odabir. emoji108.png
Javi dojmove. emoji106.png

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
 

 

budem ali ne mogu biti objektivan jer mi je "novi" auto i 4x4 pa sam po sebi ima gripa više nego ono kaj sam vozio prije na prednjem pogonu.

auto je trenutno  na zimskima continental gumama i to drzi perfektno a ovo bi moralo jos bolje

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Puh said:

Ja nisam preuzeo gume u mall.hr jer je jedan guma bila starija od ostale tri preko godinu i pol dana.

 

Jesi pokusao vidjeti s njima da isporuce sve 4 jednako stare ili si odustao? Ili su i oni imali zaboli nas stav?

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...