Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

Ja sam godinama na rainsportu 3, promijenila sam nekoliko setova i sad ne znam sta bi uzela... Da li da uzmem peticu ili nesto drugo. Gume su ki stvarno ok, samo mi je problem sto se fakat brzo trose, a ja radim jako, jako puno kilometara....

Sta je sad aktualno da je ok? Ne pratim, pomagajte

205 45 16



Link to comment
Share on other sites

Ako se ne varam p zero nero gt
Radi se od 17-20 coli,za osobna auta i suv

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

Imas kakva iskustva s cijelogodišnjim gumama? Gledam u 195/65/15 za Caddy koji godisnje radi samo 4000 km, Nokian je dosta jeftiniji od Michelina, a Fulda najjeftinija, pa baci ako imas kakvo iskustvo.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Xman said:
10 hours ago, Srele_St said:
Ako se ne varam p zero nero gt
Radi se od 17-20 coli,za osobna auta i suv

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
 

Imas kakva iskustva s cijelogodišnjim gumama? Gledam u 195/65/15 za Caddy koji godisnje radi samo 4000 km, Nokian je dosta jeftiniji od Michelina, a Fulda najjeftinija, pa baci ako imas kakvo iskustvo.

 

Kupi zimske i miran si. 

Nece se toliko potrošiti po ljeti 

Link to comment
Share on other sites

Imas kakva iskustva s cijelogodišnjim gumama? Gledam u 195/65/15 za Caddy koji godisnje radi samo 4000 km, Nokian je dosta jeftiniji od Michelina, a Fulda najjeftinija, pa baci ako imas kakvo iskustvo.
Imam.
Ljudi mi najvise hvale michelin crossclimate+ i vredestein Quatrac.

Kod tih cijelogodišnjih imaš gume koje više naginju zimskim i one koje više naginju ljetnim.

Po testovima niti jedan model ne briljira, ali u zadnje vrime su dosta tražene pogotovo ovdje u dalmaciji, za otic do zagreba u zimskom periodu jednom ili dva puta pametnije su rješenje od dva seta guma.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Xman Imam ja Bridgestone Weather Control A005 na Cliachu u 195/45/16, Srele_St mi ih dofurao prije jedno 2 godine. Moram priznati da sam jako ugodno iznenadjen, zapravo odusevljen s gumom i ozbiljno razmisljam da mi slijedece na glavnom autu budu isto cjelogodisnje.

Iskreno, ne vidim nikakvu razliku u odnosu na prave ljetne a po ovim Zg zimama koje su hladne, mokre i slinave su se pokazale super i isto ne vidim nikakve razlike u odnosu na prave zimske. Siguran sam da razlike ima na testovima i da bi se mozda osjetila da se vozim recimo po snijegu ali to se dogadja jednom u 5godina a onda je i tako bolje ne ici nikam s autom. 

Edited by MoschuS
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni se sve više čini kao najbolja opcija imat ljetne i cjelogodišnju za zimski period, ak ne mislis na skijanje i po Gorskom Kotaru.

Snijega u Zg-u tak i tak nema, a neka UHP cjelogodisnja se ponaša na suhom i mokrom  bolje od zimske. 

 

Punca sam natjero da uzme Michelin cjelogodišnje i makar je totalni tukac za aute, veli prvi put da se osjeća sigurno sa gumama....jer je bio jedan od onih za koje je Sava S3 i cjelogodišnja i dugogodišnja. 

M+S znači mokro + suho ?

Samo nije znao kaj bi mi reko kad sam ga pito, a zakaj se guma zove Eskimo, a ne Sahara kad je tak dobra po ljeti

  • Like 2
  • Haha 5
Link to comment
Share on other sites

Al cjelogodišnje su pun k. skuplje od zimskih, tak da je onda fakat neisplativo imat 2 seta...

 

Razmišljao sam da stavim starom na Yarisu cjelogodišnje, al kad vidim na kaj liče alufelge koje se voze po zimi...odustao sam i ostao na 2 seta i amen vozi

Link to comment
Share on other sites

Nakon iskustva s ovim cjelogodisnjim garantiram da 95% ljudi nece osjetiti nikakve negativne strane takvih guma, naprotiv, za Zg zimu su fantasticne i puno bolje po hladnom i mokrom nego zimske. Ove prave forumske rejsere ne racunam, oni moraju imati 2 seta vrhunskih guma, inace bu selo pricalo ;)

Link to comment
Share on other sites

Meni se sve više čini kao najbolja opcija imat ljetne i cjelogodišnju za zimski period, ak ne mislis na skijanje i po Gorskom Kotaru.
Snijega u Zg-u tak i tak nema, a neka UHP cjelogodisnja se ponaša na suhom i mokrom  bolje od zimske. 
 
Punca sam natjero da uzme Michelin cjelogodišnje i makar je totalni tukac za aute, veli prvi put da se osjeća sigurno sa gumama....jer je bio jedan od onih za koje je Sava S3 i cjelogodišnja i dugogodišnja. 
M+S znači mokro + suho
Samo nije znao kaj bi mi reko kad sam ga pito, a zakaj se guma zove Eskimo, a ne Sahara kad je tak dobra po ljeti
Cjelogodišnje si vidio negdje u 19"? Gledam kod Furlana, nema ih.

Ja sam prosle godine kupio nove zimske Conti pa cu sad morat uzet ljetne, pa kroz 3-4 godine onda bi rađe cjelogodišnje ako postoje u 19
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Xman said:

Cjelogodišnje si vidio negdje u 19"? Gledam kod Furlana, nema ih.

Ja sam prosle godine kupio nove zimske Conti pa cu sad morat uzet ljetne, pa kroz 3-4 godine onda bi rađe cjelogodišnje ako postoje u 19

Nisam gledao, al po jutubu je bilo testova UHP cjelogodisnjih što bi trebalo značit veće dimenzije.

 

@Swendija - Imat cjelogodisnju kako jedinu mi je sad ok za normalne aute, al za neke jurilice ipak poštena ljetna i onda za zimu uzet cjelogodisnju

 

edit - https://www.michelinman.com/tires/high-performance-tires/pilot/pilot-sport-all-season-4.html

Ima tipa 235/35/19 za Cupru/Golf R i slične

 

 

Edited by Jasa
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nakon iskustva s ovim cjelogodisnjim garantiram da 95% ljudi nece osjetiti nikakve negativne strane takvih guma, naprotiv, za Zg zimu su fantasticne i puno bolje po hladnom i mokrom nego zimske. Ove prave forumske rejsere ne racunam, oni moraju imati 2 seta vrhunskih guma, inace bu selo pricalo ;)
Ja evo na atlasu na tvorničkim Continental allseason odvezao 3+godine. I kanadsku zimu i ljeto. Nisam s njim išao prvi dan kad je bljuzga na cesti i dok ralice ne pokrce, nakon toga bomba. Ionako se malo vozi taj auto.

Jedan dan me uhvatila jebena mećava na autocesti, i nijednom mi se nije učinilo da ne leži na cesti stabilno. Naravno oprezna voznja, a ne klasična kanadska ajmo 100 na sat bilo sunce ili snijeg.
Debili.

No na avantu imam dva seta jer sam za volanom svaki dan i ne pati mi se sa lošim gumama.
Link to comment
Share on other sites

Ja bi realno isto mogao na X5 biti na cjelogodisnjima jer nema baš nešto snijega a i zimske nisu zakonom propisane u CH. 

 

A i ne znam kako se gleda za cjelogodisnje jer npr ljetne smiju zakonski do 1.6mm a zimske do 4mm ići. 

 

Iako, imam 2 seta i baš sam nedavno kupio ljetne a na zimu moram zimske. Realno 3 sezone drže i oko 70000km skupa ljetne i zimske kod mene. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Xman said:

Da, veli da ima 19" pa te vodi na Vulkal a tamo kad gledas nema 19".
@BaGy mozes bacit oko koliko su u Svabiji 245/35/19? Thx

malo je cudna dimenzija pa je cijena dosta veca -> https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/7001060_-crossclimate-245-35-r19-93y-michelin.html

Tu imas 3 gume na izboru

https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/7735F837364-903134-1195522.html

 

Mozes li voziti 235/40/19? u toj dimenziji imas dosta veci izbor ?

Edit: vidim da ne mozes...zanemari onda ?

Edited by BaGy
Link to comment
Share on other sites

malo je cudna dimenzija pa je cijena dosta veca -> https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/7001060_-crossclimate-245-35-r19-93y-michelin.html
Tu imas 3 gume na izboru
https://www.idealo.de/preisvergleich/ProductCategory/7735F837364-903134-1195522.html
 
Mozes li voziti 235/40/19? u toj dimenziji imas dosta veci izbor
Edit: vidim da ne mozes...zanemari onda
Morao bih na atest da mogu na 235, ovak moram na 245. Cijena je tu negdje koliko sam platio zimske Conti, a nemam zajebancije sa skidanjem svakih 6 mjeseci i skladistenjem.

Hvala ti.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Morao bih na atest da mogu na 235, ovak moram na 245. Cijena je tu negdje koliko sam platio zimske Conti, a nemam zajebancije sa skidanjem svakih 6 mjeseci i skladistenjem.

Hvala ti.
255 35 bi trebale biti povoljnije cijenom a dimenzija je dobra, još u to onako auto nabildan izgleda na njima, moj karavan z guza kao neki lambo :D
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...