Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

  • 4 months later...

Kaj uzet u ovim "balon" dimenzijama? 205/60-16

 

Jel treba gledat ove XL s tvrđom bočnicom il je manje-više isti drek?

Razmišljao sam eventualno stavit 225/50-17, al 90% vremena mi baba vozi auto pa ne bih kemijao dimenzijama...ne da mi se. Osim ak netko ima neku dobru ponudu za komplet ? 

Edited by Swendija
Link to comment
Share on other sites

Na tim autima znaju bit u orginalu runflat gume pa treba pripazit.

Od "običnih" guma u toj dimenziji kod premium klase po cijeni i iskustvima kupaca ja bi ih poredao ovako:

1. michelin primacy 4 (najskuplja ali prelazi najvise kilometara)
2.Continental premium contact 6 ( odlicna po kiši, ne trosi se brzo kao prethodni model)
3. Bridgestone Turanza T005 ( najbolji omjer cijene i i kvalitete)
4. Vredestein ultrac ( novi model gume, cijenom najpovoljnija od premium klase.

Od Srednje klase bi izdvojio

Firestone Roadhawk

Economy i budget klasu nisam uzeo u obzir.



Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Citriram :

"Naime, modelu Firestone Roadhawk je za zaustavljanje na mokroj podlozi od 80 do 0 km/h bio potreban čak 41,2 m, što je punih 8,5 m (ili gotovo dvije dužine prosječnog automobila) više od najboljeg modela u klasi Semperit Speed-Life 3 (32,7 m). "



Отправлено через iPhone

Link to comment
Share on other sites

Izašla ti je nova guma od bridgestona, potenza sport, mislim da ima i u toj dimenziji, ja sam je drza u rukama neki dan, mislim da su napravili odličnu gumu, jaka joj je bočnica kao i na s001 a šara slična t005.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Srele_St said:

Izašla ti je nova guma od bridgestona, potenza sport, mislim da ima i u toj dimenziji, ja sam je drza u rukama neki dan, mislim da su napravili odličnu gumu, jaka joj je bočnica kao i na s001 a šara slična t005.

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
 

te nemam sad u ponudi, dal su ovi modeli ok? t

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Unknown said:

i ja trebam pomoć

gledam između

Bridgestone Turanza T005

BRIDGESTONE POTENZA S001

BRIDGESTONE POTENZA S007

Dunlop sport maxx rt 2

 

dimenzija 255 35R20

Zasto ne Goodyear Assymetric 5 ili F1 Supersport ,Michelin Pilot 4 ili 4S,Conti 6 koje su bolje gume od ovih gore.

Ako je do cijene onda ce Goodyear bit u rangu ovih gore sto si napisao.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Dottore said:

Citriram :

"Naime, modelu Firestone Roadhawk je za zaustavljanje na mokroj podlozi od 80 do 0 km/h bio potreban čak 41,2 m, što je punih 8,5 m (ili gotovo dvije dužine prosječnog automobila) više od najboljeg modela u klasi Semperit Speed-Life 3 (32,7 m). "

 

Test je bio u istoj dimenziji koja njemu treba? Ili barem ista širina?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Unknown said:

ma auto mi je vise vikend auto. 300+ks 4x4

Uzmi michelin ps4s i neces požaliti ni lipe,guma je top u svim segmentima i cak iznenađujuće dugo traje za razliku od recimo contija 6 koji se bas brzo troši.

Za brži daily ili vikend auto idealna guma jer je dosta poboljšana u odnosu na prethodnicu supersport.Guma i po hladnom i po kiši drži iznađujuće dobro i ne moras se vozit ko po “jajima”.

Goodyear asy 5 je isto dobro guma i cjenovno prihvatljivija ali ona mi je više u rangu običnog michelina ps4.

Tako da po meni ili ps4s ili gy supersport ako zelis bas top gumu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, Srele_St said:

Izašla ti je nova guma od bridgestona, potenza sport, mislim da ima i u toj dimenziji, ja sam je drza u rukama neki dan, mislim da su napravili odličnu gumu, jaka joj je bočnica kao i na s001 a šara slična t005.

 

Sad si me podsjetio da sam zaboravio staviti ovdje:

 

U HR/EU napokon su dosle nove Bridgestone UHP gume, Potenza Sport i Potenza S007:

 

https://www.bridgestone.hr/psr/ljetne-gume-potenza/sport

 

https://www.bridgestone.hr/psr/ljetne-gume-potenza/s007

 

Potenza Sport dolazi u vise dimenzija nego sto je prikazano na sluzbenim stranicama:

 

https://www.gumelider.com.hr/guma-automobil/bridgestone/potenza-sport/

 

https://www.autogume-online.com.hr/gume/bridgestone-potenza_sport/108+205

 

https://www.testgume.eu/bridgestone-potenza-sport/

 

Potenza Sport je potpuno nova, postoji samo jedan test:

 

Testovi koje je proveo TÜV SÜD na zahtjev tvrtke Bridgestone u periodu od srpnja do rujna 2020. u pogonima tvrtke Bridgestone EUPG (Italija) za ispitivanje u vlažnim i suhim uvjetima na vozilu Audi S4 3.0 TFSI i veličini gume 245/40 R18. Guma Potenza Sport u odnosu na performanse glavnim konkurenata u okviru istog segmenta: Continental Premium Contact 6, Michelin Pilot Sport 4, Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5, Pirelli P Zero PZ4.

 

Održava stabilnost vozila prilikom vožnje u ravnoj liniji ili u zavojima. Stabilnost u ravnoj liniji, ocjena: Bridgestone Potenza Sport (9,33), Continental Premium Contact 6 (9,00), Michelin Pilot Sport 4 (8,67), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (8,67), Pirelli P Zero PZ4 (8,56). Stabilnost pri skretanju u zavojima, ocjena: Bridgestone Potenza Sport (9,21), Continental Premium Contact 6 (8,13), Michelin Pilot Sport 4 (8,67), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (8,33), Pirelli P Zero PZ4 (8,58).

 

Najkraći put kočenja na suhim površinama. Put kočenja u suhim uvjetima (od 100 km/h do 0 km/h), u metrima: Bridgestone Potenza Sport (33,4), Continental Premium Contact 6 (35,4), Michelin Pilot Sport 4 (34,5), Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5 (35,9), Pirelli P Zero PZ4 (34,8).

 

Nagrađena EU oznakom razreda A za indeks prianjanja na mokroj podlozi.

 

https://cdn-bridgestone.bridgestone.de/-/media/bridgestone_jss/files/psr/reports/potenza/sport/tuv-sud.ashx?la=de-de&rev=a9bff8e2fd5e431aaca20f23e00bb421&hash=3D449E30BE5FCF34DCDA8E06D31B6603

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@ND4SPD Za sad po ovom testu izgleda obećavajuće...Znas i sam da bridgeston ima dobrih guma sa tvrdom bocnicom koje nažalost nisu dostupne u EU.Treba pričekati jos koji test pa ako se stvarno pokaže tako dobro onda joj dati šansu ?

Link to comment
Share on other sites

osobno vozim bridgestone vec nekolike godine, RE760 Sport, sad sam na Firestone Indy 500 koje su rebrandirane Bridgestone RE003, iste je stavio i frend na Jaguara XKR sa valjda 400+ks na zadnjem pogonu i ima samo rijeci hvale za njih. Mislim da su za ljetne gume Bridgestone no brainer. I na kisi su super.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...