Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

Stavio 235/35-19 Uniroyal Rainsport 5 - super zadovoljan generlano, neki best buy u toj dimenziji.

Po onoj kišurini neki dan jako zadovoljan kako drže, penjanje/spuštanje na obilaznicu, neki tipični skliski kišni zavoji po Zagrebu odradi jako solidno, prijelazi asfalta po kiši odlični, mogu komotno reći da su stabilnost i držanje jako blizu varijanti suhe podloge, vidljivo na dijelu obilaznice prema Sv. Nedelji.

 

Po suhom su sasvim prosjecne gume, mozda nekad zbog dimenzije malo volan bude šlampav, primjer skretanje na most sa rotora gore, osjecaj na volanu takodjer bi prepisao dimenziji (prethodno je bila 225/40 18) - pomalo je umjetan. Kocenje ne vidim neki pomak u odnosu na Goodyear Assy ni zimske savice. 

 

Jedini minus, prokleto su glasne gume i samo zbog toga ih vjerojatno neću ubuduće kupiti. Srecom brzo se trose i velika se kilometraza radi, pa vjerujem da cu ih brzo zamjeniti.

Imam Rainsport 3 na Passatu, ista stvar, glasne su gume i jednostavno nisu za tu klasu vozila. Nedaj boze da se sa otvorenim prozorima vozite, ko da traktor ide. ? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Pekx said:

Stavio 235/35-19 Uniroyal Rainsport 5 - super zadovoljan generlano, neki best buy u toj dimenziji.

Po onoj kišurini neki dan jako zadovoljan kako drže, penjanje/spuštanje na obilaznicu, neki tipični skliski kišni zavoji po Zagrebu odradi jako solidno, prijelazi asfalta po kiši odlični, mogu komotno reći da su stabilnost i držanje jako blizu varijanti suhe podloge, vidljivo na dijelu obilaznice prema Sv. Nedelji.

 

Po suhom su sasvim prosjecne gume, mozda nekad zbog dimenzije malo volan bude šlampav, primjer skretanje na most sa rotora gore, osjecaj na volanu takodjer bi prepisao dimenziji (prethodno je bila 225/40 18) - pomalo je umjetan. Kocenje ne vidim neki pomak u odnosu na Goodyear Assy ni zimske savice. 

 

Jedini minus, prokleto su glasne gume i samo zbog toga ih vjerojatno neću ubuduće kupiti. Srecom brzo se trose i velika se kilometraza radi, pa vjerujem da cu ih brzo zamjeniti.

Imam Rainsport 3 na Passatu, ista stvar, glasne su gume i jednostavno nisu za tu klasu vozila. Nedaj boze da se sa otvorenim prozorima vozite, ko da traktor ide. ? 

meni su bas naspram nexena puno tise

al zato je nexen po suhom osjetno bolja guma, isto u 225/40/18. nfera su4

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pekx said:

Stavio 235/35-19 Uniroyal Rainsport 5 

Jedini minus, prokleto su glasne gume i samo zbog toga ih vjerojatno neću ubuduće kupiti. 

Probaj se vozit u Toyo Proxxis R888 pa mi javi za buku ha ha ha 

ja sam imao 195/50/15 na 440 Volvu i to je čvučalo kao da se Cesna vozi iznad auta. 

 

Jedino je zvuk pretjerivanja na toj gumi bio tih. Baš grubo bi zamrmljala kada počne bočno proklizavanje. To je u jednu ruku bilo dobro jer umanjuje dramu. Eh to su bili dani kada sam vozio auto od samo jedne tone... 

 

Edited by Zeljko_M
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dario said:

nije ista klasa 

 

supersport / ps4 su slicne 

 

Supersport nisam imao, assy5 sam imao, a planiram na ps4s, pa me zanima usporedba po glasnoci gume. Sasvim nebitno koja je klasa, samo me glasnoca zanima.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Pekx said:

Stavio 235/35-19 Uniroyal Rainsport 5 - super zadovoljan generlano, neki best buy u toj dimenziji.

Po onoj kišurini neki dan jako zadovoljan kako drže, penjanje/spuštanje na obilaznicu, neki tipični skliski kišni zavoji po Zagrebu odradi jako solidno, prijelazi asfalta po kiši odlični, mogu komotno reći da su stabilnost i držanje jako blizu varijanti suhe podloge, vidljivo na dijelu obilaznice prema Sv. Nedelji.

 

Po suhom su sasvim prosjecne gume, mozda nekad zbog dimenzije malo volan bude šlampav, primjer skretanje na most sa rotora gore, osjecaj na volanu takodjer bi prepisao dimenziji (prethodno je bila 225/40 18) - pomalo je umjetan. Kocenje ne vidim neki pomak u odnosu na Goodyear Assy ni zimske savice. 

 

Jedini minus, prokleto su glasne gume i samo zbog toga ih vjerojatno neću ubuduće kupiti. Srecom brzo se trose i velika se kilometraza radi, pa vjerujem da cu ih brzo zamjeniti.

Imam Rainsport 3 na Passatu, ista stvar, glasne su gume i jednostavno nisu za tu klasu vozila. Nedaj boze da se sa otvorenim prozorima vozite, ko da traktor ide. ? 

Najgora guma ikad plus zaštitu za felgu nema nikakvu.Ja ju imam u 245/35/19.
Pogrebao dve felge majku im, nikad više

Link to comment
Share on other sites

Kupovao Rainsport 3 u 195/50/15 dok je bila stara, i evo sad Rainsport 5, prilicno zadovoljan za laganu voznju.

Za auto bez puno konja i normalnu voznju, pogotovo po kisi i skliskom gradskom asfaltu, best buy. Mekana bocnica i guma opcenito, al napravila je 60tkm na 90ks autu...mozda bi i vise da je optika bila ok, unutarnji rubovi se pojeli. U toj dimenziji mi nije bila bucna. Drzi prilicno dobro i kad se vidno potrosi.

 

235/40/18 kupio Savu UHP2. Za tu lovu ugodno iznenaden. Bucnija nego sam ocekivao, ali ipak je komad gume. Udobnost nelosa, hoce malo proslajfat, ali u zavojima je dobra, osjecaj na volanu super. Kisa isto ne predstavlja neki problem, ali to cemo jos vidjeti kad malo ostari.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam na autu dobio neke Barum bravuris 3 gume nove pa sam rekao neću mijenjati ako ne budu loše.
Ostao sam ugodno iznenađen sa gumom
Mislio sam da će biti smeće ali ponaša se izrazito dobro a jučer sam je testirao dobro na lošim cestama unutrašnjosti Istre i po prolomu oblaka.
Guma je vrlo dobra za male novce

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Prvih 500km odvaljeno sa Nexen nFera SU4 na autu od 258ps i dvije tone.
Nakon runflat Bridgestone Turanze iz 2017te mi je ovo pravi preporod. Gume drze ko zalijepljene i po suhom i po mokrom, ASC ne divlja na svakom kretanju sa vise od pola gasa, a osim toga su puno mekse i udobnije od starih. Za 240€ za 4 gume mislim da nisam mogao bolje proci. Iako mi zimske nisu jos za baciti, definitivno ih mijenjam u 10om mjesecu necim zimskim od Nexena.

Gesendet von meinem SM-G973F mit Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, JosipZG said:

tko u ZG ima dobre cijene guma? 

trebam 225 40 18

 

 

odi kod caje u cmg. ja sam uzimao nexen i uniroyal, preporuka nexen nfera su4 u toj dimenziji

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/23/2021 at 8:36 PM, Batina said:

Jel netko vozio nankang ns2r ili yokohama ad08r neko vrijeme. 

Trazim tako neku gumu da odradi koji lagani td a opet da nije smrt na cesti. 

 

Nankang mi je na e21, po cesti je nisam uspio ugrijati na radnu temperaturu. A trudio sam se ? 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...