Jump to content

Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja


Recommended Posts

Najveći je problem  kao u svakom poslu koji radimo svi mi  griješimo,ali malo je njih realnih i skromnih i priznaju  da su pogriješili,nitko nije najpametniji i bezgrešan.

Kao što je Muha radio ovog bmw 125 ,vlasnik nije bio zadovoljan  i vratio mu je novac i išao kod drugoga.

Tako je i Hic kad je radio Insigniu isto vratio novac jer vlasnik nije bio zadovoljan .

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Najveći je problem  kao u svakom poslu koji radimo svi mi  griješimo,ali malo je njih realnih i skromnih i priznaju  da su pogriješili,nitko nije najpametniji i bezgrešan.
Kao što je Muha radio ovog bmw 125 ,vlasnik nije bio zadovoljan  i vratio mu je novac i išao kod drugoga.
Tako je i Hic kad je radio Insigniu isto vratio novac jer vlasnik nije bio zadovoljan .
 

Vratio sam novac za turbo jer su ga uvjerili u silne konje i da turbo ne valja. Posao nisam vratio jer smatram da covjeka nisam prevario niti obavio los
Posao.

Sa drugim turbom, MANJE konja i unisten auto. LOS rezultat i puno vise novaca potroseno.

Toliko o tome.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, vesko said:

Najveći je problem  kao u svakom poslu koji radimo svi mi  griješimo,ali malo je njih realnih i skromnih i priznaju  da su pogriješili,nitko nije najpametniji i bezgrešan.

Kao što je Muha radio ovog bmw 125 ,vlasnik nije bio zadovoljan  i vratio mu je novac i išao kod drugoga.

Tako je i Hic kad je radio Insigniu isto vratio novac jer vlasnik nije bio zadovoljan .

 

 

Sve to stoji, meni je samo nejasno kako čovjek koji radi aute od 700-800-1000 ks za rejs, padne na jednom stock dizelu?

 

I uvjerava čovjeka da je to to? 

 

Da ne može više, odnosno može ako se maknu svi limiteri, auto će izgorit itd. A razlika je kod drugog tunera bila OGROMNA, znači jedno 6-7s dobitka 100-200 po dragyu. Pa nema sada 350 ks valjda?!

 

Kako krivulja snage nije pokazala brutalni pad na 3k rpm koji se dešavao u vožnji?

 

Auto bi krenuo jako i odjednom neki osjetni trzaj i ide ko original ( vjerojatno kod prebacivanja na drugu turbinu )

 

Sorry, ali nešto tu opasno ne štima s tim dynom kad je netko udaljen xxx km napravio bolju mapu.

 

 

Da li se štimaju rezultati, u to ne ulazim, ali nešto ne valja.  

 

 

 

Edited by Deki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Sve to stoji, meni je samo nejasno kako čovjek koji radi aute od 700-800-1000 ks za rejs, padne na jednom stock dizelu?
 
I uvjerava čovjeka da je to to? 
 
Da ne može više, odnosno može ako se maknu svi limiteri, auto će izgorit itd. A razlika je kod drugog tunera bila OGROMNA, znači jedno 6-7s dobitka 100-200 po dragyu. Pa nema sada 350 ks valjda?!
 
Kako krivulja snage nije pokazala brutalni pad na 3k rpm koji se dešavao u vožnji?
 
Auto bi krenuo jako i odjednom neki osjetni trzaj i ide ko original ( vjerojatno kod prebacivanja na drugu turbinu )
 
Sorry, ali nešto tu opasno ne štima s tim dynom kad je netko udaljen xxx km napravio bolju mapu.
 
 
Da li se štimaju rezultati, u to ne ulazim, ali nešto ne valja.  
 
 
 
Stock moderni dizlo vozilo zna imat tipa 20-30 boost mapa, 60 soi, start of inj,10 tq to iq, puste limitere.. znaci po 100+ mapa nekad minjas za tune
I zabava je ako jednu nekad ne taknes nema snage :)
Na standalone imas basic setup, ve, timing,afr i jos miljon koje vecinom ne diras.

E sad sta mislite sta je lakse mapirat.
S tin da stock ecu moras stat, ugasit, punjac, flashat pa opet.
A standalone live radis.

P.s. wiring za alfu v6 :)

910cde89695f66e66cd3d147ccfa1c91.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ruscic said:

Stock moderni dizlo vozilo zna imat tipa 20-30 boost mapa, 60 soi, start of inj,10 tq to iq, puste limitere.. znaci po 100+ mapa nekad minjas za tune
I zabava je ako jednu nekad ne taknes nema snage ?
Na standalone imas basic setup, ve, timing,afr i jos miljon koje vecinom ne diras.

E sad sta mislite sta je lakse mapirat.
S tin da stock ecu moras stat, ugasit, punjac, flashat pa opet.
A standalone live radis.

 

 

A daj mi objasni ovaj graf onda

 

spacer.png

 

 

 

Edited by Deki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Novije generacije ECU su dosta kompleksne i ovisno o proizvodaca neki su komplicirani,a neki dosta komplicirani.

Imaju puno correction mapa i kao sto ruscic kaze ako netko nije upoznat u detalje sa svakim sistemom vrlo lako se moze zapetljat.

Za ovo tvoje pitanje gore vezano za graf se recimo moze desit da na dynu sve stima,ali kad auto dode na cestu ECU dobiva drugacije informacije o opterecenju,nekoj tempertauri ili puno drugih stvari i jednostavno "ode" u neku sigurniju mapu. S tim ako je neka veca greska moze otic u safe mode,limp mode kako god hoces,ali ako skuzi neki manji poremecaj onda kompenzira  u jednoj od tih "100" mapa,ovisno kako je program napisan .....

Link to comment
Share on other sites

 
A daj mi objasni ovaj graf onda
 
received-417211429270322.jpg
 
 
 
Neman ja sta objasnjavat o tom dynu. Imam svoj i o tom mozemo.
O med17 ecu ko na tvom autu isto mozemo pricat.
Dole su ti slike od 1 mape koja ima 335 potencijalnih mapa sta ih winols nadje. A imas ih jos 1500-2000
Isto tako imas na slikama sve "vaznije" mape za tune sa adresama i imenom. To je samo
Njih 48 za stage1
094a1308e06ad9c97701c4becc826114.jpgc5b14f4ccd500b9add240007722913e8.jpg8f0133288e2d33d1eea019050d67c159.jpg9ca1da3d6b12bfe5ab504ec15ae70150.jpg

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Deki editira post da se nevidi prica o jednoj mapi u ecu. Pa dokle cemo ovako???

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kutija said:

Novije generacije ECU su dosta kompleksne i ovisno o proizvodaca neki su komplicirani,a neki dosta komplicirani.

Imaju puno correction mapa i kao sto ruscic kaze ako netko nije upoznat u detalje sa svakim sistemom vrlo lako se moze zapetljat.

Za ovo tvoje pitanje gore vezano za graf se recimo moze desit da na dynu sve stima,ali kad auto dode na cestu ECU dobiva drugacije informacije o opterecenju,nekoj tempertauri ili puno drugih stvari i jednostavno "ode" u neku sigurniju mapu. S tim ako je neka veca greska moze otic u safe mode,limp mode kako god hoces,ali ako skuzi neki manji poremecaj onda kompenzira  u jednoj od tih "100" mapa,ovisno kako je program napisan .....

 

Znači li to da je tuning na cesti ipak bolji? Odnosno da logiranje na cesti daje neku bolju sliku šta se dešava?

 

A drugo, mislim da bi u tom slučaju bilo najprofesionalnije reći dođi da vidimo šta se dešava, pa ćemo ispraviti. 

A ne odmah se braniti i uvjeravati drugu stranu da je sve 5 i da ne može bolje. 

Ne govorim o vraćanju love sad, govorim o odrađenom poslu.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Deki said:

 

Znači li to da je tuning na cesti ipak bolji? Odnosno da logiranje na cesti daje neku bolju sliku šta se dešava?

 

A drugo, mislim da bi u tom slučaju bilo najprofesionalnije reći dođi da vidimo šta se dešava, pa ćemo ispraviti. 

A ne odmah se braniti i uvjeravati drugu stranu da je sve 5 i da ne može bolje. 

Ne govorim o vraćanju love sad, govorim o odrađenom poslu.

 

Naravno da nije jel ne mozes imat kontrolirane uvjete kao na dynu ,ali isto tako nakon remapiranja na dynu bi trebalo probat auto po cesti,logirat i vidit da li ima ikakvih problema.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, ruscic said:

Neman ja sta objasnjavat o tom dynu. Imam svoj i o tom mozemo.
O med17 ecu ko na tvom autu isto mozemo pricat.
Dole su ti slike od 1emoji23.png mape koja ima 335 potencijalnih mapa sta ih winols nadje. A imas ih jos 1500-2000
Isto tako imas na slikama sve "vaznije" mape za tune sa adresama i imenom. To je samo
Njih 48 za stage1


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

Deki editira post da se nevidi prica o jednoj mapi u ecu. Pa dokle cemo ovako???

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

 

Znači li to da vi svi na kraju kupujete mape od tog Winolsa?

1 minute ago, kutija said:

 

Naravno da nije jel ne mozes imat kontrolirane uvjete kao na dynu ,ali isto tako nakon remapiranja na dynu bi trebalo probat auto po cesti,logirat i vidit da li ima ikakvih problema.

Ok, kužim taj dio. Takva je i moja logika bila, dyno je "alat" za tuning, ali ipak bi trebalo testirati na cesti šta si napravio. 

 

Još jedan argument zašto ne kužim Muhu u ovoj priči. 

Link to comment
Share on other sites

 
Naravno da nije jel ne mozes imat kontrolirane uvjete kao na dynu ,ali isto tako nakon remapiranja na dynu bi trebalo probat auto po cesti,logirat i vidit da li ima ikakvih problema.
Maha cca 17-18sec run i cesta poklopit iz malih okretaja nema razlike u logu. Slobodno dodi pa provaj.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Ok, kužim taj dio. Takva je i moja logika bila, dyno je "alat" za tuning, ali ipak bi trebalo testirati na cesti šta si napravio. 
 
Još jedan argument zašto ne kužim Muhu u ovoj priči. 
Oprostite ako vrijedam, ali neadekvatani ste mi za daljnu komunikaciju o kalibraciji motora. Idem se igrat s dicon

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ruscic said:

Maha cca 17-18sec run i cesta poklopit iz malih okretaja nema razlike u logu. Slobodno dodi pa provaj.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Oprostite ako vrijedam, ali neadekvatani ste mi za daljnu komunikaciju o kalibraciji motora. Idem se igrat s dicon emoji8.png

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk
 

 

Haha daj ti meni odgovori za Winols, vidio sam neki database na netu, tuning files....vi svi kupujete gotove mape, malo zavrtite na valjcima, uštimate rezultat ako treba i to je to? ?

 

Ispravi me ako griješim 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Deki said:

 

Haha daj ti meni odgovori za Winols, vidio sam neki database na netu, tuning files....vi svi kupujete gotove mape, malo zavrtite na valjcima, uštimate rezultat ako treba i to je to? ?

 

Ispravi me ako griješim 

 

 

 

pa to ti nece niti jedan priznat ? 

 

ali kad cujem st1 1.9 tdi custom mapa, logicno da zvuci bullshit. ali ljudi puse to 

  • Like 4
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

 
Haha daj ti meni odgovori za Winols, vidio sam neki database na netu, tuning files....vi svi kupujete gotove mape, malo zavrtite na valjcima, uštimate rezultat ako treba i to je to? 
 
Ispravi me ako griješim 
 
 



Odogovoriti cu ja.


Winols je software za kalibraciju. Znaci, kao Autocad za crtanje npr.

Ne kupujes mape od winolsa, rados ih u winolsu, ili titaniumu ili nekom hex editoru, ako si ninja nor.

Sto se tice mojih direktorija, svi
Nose
Naziv
Na engleskom, jer ja koristim iskljucivo engleski jezik, osim ponekad kad za BMW-a radim file, pa upisem 5er ili 3ee (drajer), da si znam kasnije koja je tocno serija bila. S obzirom da radim na 2 laptopa i desktopu, sve mi je u dropboxu gdje sheram odmah na sva racunala, plus sto imam tako online backup.

Sto se
Tice kupovanja mapa, za neki novi ecu, kao npr boschov MD1 ili MG1 ili simos18, ja uvijek kupim damos i mapu, da vidim kako to rade
Bolji od mene, jer tako NAUCIM, sto, kako i zasto. Inace ne bi mogao raditi nijedan custom tuning nijednog takvog auta.

Evonjucer sam radio S5, ciji sam MG1CS002 vec radio u drugim autima i bez problema sam odradio sve sam.

Za npr RS4 koji dolazi na hibride i ide sa 450 na 659ks, kupio sam
Damos fajl za 400€. Kad ga ubacim u winols, oznacit ce mi vecinu definiranih mapa, a dosta ih i nece.

Za to sluzi damos fajl, da nadjes sto gdje i kako.

Ako mislis da je to “malo popravljanja”, misli.

Meni je puno vise posla
Od
Malo popravljanja. Ali nemam reklamacija takve vrste i ljudi su mi zadovoljni, ma sto
Vi torokali po forumu. Vi ne placate ni kavu, a kamoli nesto vise. Moje stranke placaju dobar rezultat i na meni je da im to isporucim. Easy as that.

A ja ti predlazem da nabavis kineske kopije i bacis se u tuning, nemres fulat, lova tece i klipani se bece
  • Like 15
  • Samo ljubav 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Deki said:

 

Haha daj ti meni odgovori za Winols, vidio sam neki database na netu, tuning files....vi svi kupujete gotove mape, malo zavrtite na valjcima, uštimate rezultat ako treba i to je to? ?

 

Ispravi me ako griješim 

 

 

A šta misliš ,da Rev limit,Revo i itd ne kupuju gotove mape.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, vesko said:

A šta misliš ,da Rev limit,Revo i itd ne kupuju gotove mape.

Ne znam, ali ne mogu ih svi kupovati od nekog, mora ih netko i napraviti, šta ne? 

 

A šta ovi naši domaći rade, ne bi se štel mešat

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Deki said:

 

Znači li to da je tuning na cesti ipak bolji? Odnosno da logiranje na cesti daje neku bolju sliku šta se dešava?

 

A drugo, mislim da bi u tom slučaju bilo najprofesionalnije reći dođi da vidimo šta se dešava, pa ćemo ispraviti. 

A ne odmah se braniti i uvjeravati drugu stranu da je sve 5 i da ne može bolje. 

Ne govorim o vraćanju love sad, govorim o odrađenom poslu.

 

Vec jako pretjerujes.

Znaci ovo je poruka od vlasnika dok probao na cesti. Znaci vlasnik, osobno vlasnik, ne treca osoba.

Screenshot-20201105-232509.jpg

 

Znaci to je 11.9.2020, prije skoro 2mjeseca. remap je bio 9.9.2020.

 

Nakon 1.5mjeseca nakon remapa je kao shvaceno da auto "neïde", tj. da ide kao serijski. Meni se uopce nije dalo raspravljati ili ista, jer znao kam to vodi, nego vratio novce. Znaci ne jedna dan nakon remapa, ne tjedan dana, nego nakon 48 dana kada dosao upit. I nisam nista pitao,nego reako ako si ne zadovoljan eto ti lovu natrag i stock mapu. I kraj price. Kolko vidim ostali imaju da u roku 7 dana vracaju lovu, poslije ne.

 

Dogovor je bio sirugran remap s povecanjem snage. Sve je to dobiveno. Znaci svi limiteri su u granici normale ostali(egt, diff, temp vode, temp ulja, temp nafte ...). Najlakse je maknuti limitere i gotovo. Pa kad se nesto pokvari, slegnes s ramenima. A to nisam htio raditi, jer to nije bio dogovor. I eto sada je netko drugi to napravio.

 

Zakljucak, ni je auto pokvaren nakon prvog remepa, vlasnik dobio novce nakon 48dana kada je postoa kao nezadovoljan. I gdje je tocno problem?

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, fire said:

 

Vec jako pretjerujes.

Znaci ovo je poruka od vlasnika dok probao na cesti. Znaci vlasnik, osobno vlasnik, ne treca osoba.

Screenshot-20201105-232509.jpg

 

Znaci to je 11.9.2020, prije skoro 2mjeseca. remap je bio 9.9.2020.

 

Nakon 1.5mjeseca nakon remapa je kao shvaceno da auto "neïde", tj. da ide kao serijski. Meni se uopce nije dalo raspravljati ili ista, jer znao kam to vodi, nego vratio novce. Znaci ne jedna dan nakon remapa, ne tjedan dana, nego nakon 48 dana kada dosao upit. I nisam nista pitao,nego reako ako si ne zadovoljan eto ti lovu natrag i stock mapu. I kraj price. Kolko vidim ostali imaju da u roku 7 dana vracaju lovu, poslije ne.

 

Dogovor je bio sirugran remap s povecanjem snage. Sve je to dobiveno. Znaci svi limiteri su u granici normale ostali(egt, diff, temp vode, temp ulja, temp nafte ...). Najlakse je maknuti limitere i gotovo. Pa kad se nesto pokvari, slegnes s ramenima. A to nisam htio raditi, jer to nije bio dogovor. I eto sada je netko drugi to napravio.

 

Zakljucak, ni je auto pokvaren nakon prvog remepa, vlasnik dobio novce nakon 48dana kada je postoa kao nezadovoljan. I gdje je tocno problem?

 

 

Nek si se ti napokon javio, dugo ti je trebalo.

 

Ok, lovu si vratio ( iako ne cijelu, ostavio si 350 kn za mjerenje, što nema previše smisla jer je to dio posla ).

 

Ali mislim da imaš malo krivi pristup sa kupcima.

 

Čovjek ti je drugi dan poslao snimku ubrzanja i rekao da sumnja da nešto nije u redu, a ti si se krenuo oštro braniti uopće ne sumnjajući u svoj posao i nuditi lovu nazad.

Čovjek nije htio lovu u početku, htio je auto koji ide, da nađete neko rješenje.

A zašto se cijelo vrijeme premišljao, jer ni sam nije vjerovao da se radi o lošem remapu. 

 

Auto se ubrzao sekundu 100-200 po satovima što je vrlo vjerojatno dobio samo sa downpipeom.

A da ne govorim o brutalnom prekidu na 3000 rpm koji se nigdje ne vidi na tvojoj krivulji snage, kad se kasnije vratila originalna mapa, to se nije dešavalo. 

Auto od 260 ks je išao 21s 100-200 po dragyu, što je smiješno.

 

Sad ide 14,2s, pa ako je ono bilo 260 ks, koliko sada ima, 360? 

 

 

Uglavnom, poanta je bila da se ovakve stvari znaju jer bi i ja volio ovako nešto pročitati prije nego donesem odluku kome ću na remap.

 

 

 

 

 

 

Edited by Deki
Link to comment
Share on other sites

Nebi znao kome vjerovati, tebi ili vlasniku.

 

Jasno u poruci pise da ide ok na cesti. Ti kazes drugacije. 

 

A postoji i ovo.

 

https://www.facebook.com/darksidedevelopments/posts/3476429625707913

 

Sto bi bilo da maknuo limitere i vrisnuo dpf za 2tjedna. Ili turbina. Razapeli bi me vise od isusa. Zato odustao od toga svega, jer dogovor je bio u granicama normale da traje. Posto se to dvoje nije moglo ispuniti(da ide 14s 100-200km/h i da traje).

 

Treba napomenuti da 135i f20 s 320hp ide 13.4s 100-200km/h. Sto sada ispada mrvicu sporije(0.7s) od 125d s remapom s dpf-om.

 

https://fastestlaps.com/models/bmw-m135i

 

 I isao na ruku sto nakon 48dana isao vracati novce. Iako je kod vecine 7dana max to vrijeme za testiranje. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, fire said:

Nebi znao kome vjerovati, tebi ili vlasniku.

 

Jasno u poruci pise da ide ok na cesti. Ti kazes drugacije. 

 

A postoji i ovo.

 

https://www.facebook.com/darksidedevelopments/posts/3476429625707913

 

Sto bi bilo da maknuo limitere i vrisnuo dpf za 2tjedna. Ili turbina. Razapeli bi me vise od isusa. Zato odustao od toga svega, jer dogovor je bio u granicama normale da traje. Posto se to dvoje nije moglo ispuniti(da ide 14s 100-200km/h i da traje).

 

Treba napomenuti da 135i f20 s 320hp ide 13.4s 100-200km/h. Sto sada ispada mrvicu sporije(0.7s) od 125d s remapom s dpf-om.

 

https://fastestlaps.com/models/bmw-m135i

 

 I isao na ruku sto nakon 48dana isao vracati novce. Iako je kod vecine 7dana max to vrijeme za testiranje. 

 

Treći dan piše da ide ok da, zavarao ga je neki Bmw sa nekakvim p-boxom od kojeg je bio brži, nije to valjda ozbiljnom tuneru kao tebi neko mjerilo? Kažem čovjek je bio nedoumici, tražio je dokaz da li auto ide bolje ili ne. A to ne tražiš kad je remap uspješan.

 

Koji DPF? Ne sjećaš se da auto ima downpipe bez kata i DPF-a i da si radio DPF off? ?

 

Znaš i sam da je 21s 100-200 sporo, ali ne želiš priznat grešku.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2020 at 11:48 AM, HrSupra said:

Magican je to dyno. Vidilo se to na primjeru Alfe prije par dana.

Poslano sa mog MI 8 SE koristeći Tapatalk
 

 

pozdrav kolega ?

 

da me krivo ne shvatiš, prijateljski te pozivam na pićence u Cattusu ako budeš opet usput pa da popričamo malo kako nam idu projekti, prošli put je bilo super ?

 

a sad po pitanju dyno rezultata i samog auta...

 

auto radim za sebe a ne za druge (dobro... za ženu radim ?), jednostavno sam podijelio rezultat svog rada, jako puno ljubavi i truda je uloženo da se napaše taj turbo na taj motor (1. u ovom dijelu svijeta) a tuner je dao također sve od sebe i auto se IMO vrhunski vozi, možemo složit đir ako se vidimo ? 

 

tuner nije niti jedan sa foruma, dobar prijatelj koji se specijalizirao tunirat alfine dizele, dakle, čak i taj faktor tu nije niti prisutan, nik koga dižem nit koga spuštam (nit sam to ikad radio...)

 

ja sam poprilično siguran da auto ima tu snagu s obzirom kako ide i sa drugim autima što sam stao, doduše, sada je malo slabija mapa jer sam htio smanjiti dim... malo ga je bilo ipak previše za moj ukus

 

EDIT: i kao najvažniju stvar, mislim da fire tu nema 5 kn ni gore ni dole kako ispadne dyno graf takvog auta s obzirom na temu u kojoj pišemo

 

lp

On 11/4/2020 at 8:18 PM, Deki said:

Ne znam koja to zvijer šalta jednom od 100-200, ali jednostavno snimi satove na istoj dionici prije i poslije pa uspoređuj brzinu koju hoćeš...nije znanstvena metoda, ali razlike mora bit. 

 

šaltam ja jednom sa Giuliettom ?

 

Edited by IgoRR
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...