Jump to content

Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja


Recommended Posts

6 minutes ago, vandal2407 said:

muhini prvo mjere snagu (koju on ne zeli prikazat) i onda mjere gubitke. i to je onda kao crank. sve je to oke. al zasto ne prikaze WHP???

 

jer nemaš s čim usporediti taj podatak ako mjeriš serijski auto prvi put, pa možeš s takvim ispisom obrisat dupe

a snaga na osovini valjka se jasno vidi na grafu

 

@fire napisao si da si selio valjke. gdje su sad? poslao bi ti frenda da mu izmjeriš auto kad sve dovrši

 

 

 

 

Edited by JosipZG
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vandal2407 said:

muhini prvo mjere snagu (koju on ne zeli prikazat) i onda mjere gubitke. i to je onda kao crank. sve je to oke. al zasto ne prikaze WHP???

svi valjci mjere isključivo moment/snagu na osovini valjka.  

 

Tako da bi dobio WHP opet moraš "dodavati" gubitke...  isto kao i da dobiješ crank HP...

 

Tako ako misliš da je crank HP muljaža, WHP je isti k...

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci, jedina "garancija" da je tvoj mjerni uređaj ispravan i da točno mjeri nije certifikat akreditiranog laboratorija koji je proveo umjeravanje, vec je tvoja rijec da sve to štima i da je okej.
Tebi svaka čast što si jedini to i rekao na nedvosmislen način, jer na isto pitanje postavljeno dvaput u drugoj temi nedvosmislenog odgovora nije bilo, a više od jednog vlasnika valjaka je vidjelo pitanje.

I mali disclaimer na kraju,
Ne ulazim u vaše privatne ratove nego me samo kao apsolutno nepristranog promatrača zanima što mi garantira da je mjerenje obavljeno kod yx mjeritelja točno, a kod yz mjeritelja netočno. A koliko vidim po napisanom, te garancije nema, da ne kažem da su i xy i yz i uw jednako (ne)tocni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Lovre said:

Crank dyno... pretpostavljam

 

da. a i tko kaze da prizvođač nece mnipulirat sa snagom. recimo USDM impreza ima 305hp a EUDM 300. a eudm ima 300 jer skoro u svakoj drzavi je porez i osiguranje vece ak imas 301+hp. nevjerujem da bi 2 razlicite mape radili zbog 5 konja

Link to comment
Share on other sites

Samo da napomenem, da gore napisano se odnosi na sve dynove koje mjere snagu motora po standardu(ima link u topicu, ako oce mogu ponovno poslati).

Znaci to je skoro svi dyno-i oko nas.

 

A podatci su s mog, jer mi je taj najdostupniji.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gandi said:

Znaci, jedina "garancija" da je tvoj mjerni uređaj ispravan i da točno mjeri nije certifikat akreditiranog laboratorija koji je proveo umjeravanje, vec je tvoja rijec da sve to štima i da je okej.
Tebi svaka čast što si jedini to i rekao na nedvosmislen način, jer na isto pitanje postavljeno dvaput u drugoj temi nedvosmislenog odgovora nije bilo, a više od jednog vlasnika valjaka je vidjelo pitanje.

I mali disclaimer na kraju,
Ne ulazim u vaše privatne ratove nego me samo kao apsolutno nepristranog promatrača zanima što mi garantira da je mjerenje obavljeno kod yx mjeritelja točno, a kod yz mjeritelja netočno. A koliko vidim po napisanom, te garancije nema, da ne kažem da su i xy i yz i uw jednako (ne)tocni.
 

 

u tvom sam taboru ? 

 

ono sto mene zanima kod tih mjerenja, i zanima me kakvi bi rezultati bili,

ako XY klijent doveze auto i ne otvori haubu i ne kaze koji je motor unutra, te da samo zelis da "mjeritelj" izmjeri snagu, a bez da zna specke motora UNAPRIJED.

 

mozda sam zabrijao skroz, ali volio bih cuti odgovor.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Gabre said:

 

u tvom sam taboru ? 

 

ono sto mene zanima kod tih mjerenja, i zanima me kakvi bi rezultati bili,

ako XY klijent doveze auto i ne otvori haubu i ne kaze koji je motor unutra, te da samo zelis da "mjeritelj" izmjeri snagu, a bez da zna specke motora UNAPRIJED.

 

mozda sam zabrijao skroz, ali volio bih cuti odgovor.

 

imas na forumu mjerenja od kove vola, na tri dyno-a(cvh, habulin i ja) u istom danu.

Svi su bili u 2%.

 

Sto je zapravo i ocekivano, svi ti rade na istom principu po standardu. Bez mnozenja i tih gluposti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

kova ti je ime clana ovog foruma.

volvo ti je marka vozila.

 

Znaci covjek po imenu kova je svoj volvo isao testirati isti dan na tri dyno-a da vidi razliku. I nije je bilo.

 

 

I ja cesto imam dyno day-ove, gdje dode 10-25 auti i uopce ne znam tko sta ima. I mjeri se uvijek isto, kako se treba.

I bit ce ovaj petak jos jedan takav, ali ne vjerujem da ce itko tko sere u ovom topicu doci.

Edited by fire
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

kova ti je ime clana ovog foruma.
volvo ti je marka vozila.
 
Znaci covjek po imenu kova je svoj volvo isao testirati isti dan na tri dyno-a da vidi razliku. I nije je bilo.
 
 
I ja cesto imam dyno day-ove, gdje dode 10-25 auti i uopce ne znam tko sta ima. I mjeri se uvijek isto, kako se treba.
I bit ce ovaj petak jos jedan takav, ali ne vjerujem da ce itko tko sere u ovom topicu doci.
istina, svi auti se mjere i nakon mjerenja ide rasprava sta ima sta nema sta treba popravit
osobno sam bio 2 puta, isao bi i ovaj da je auto u voznom stanju
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, fire said:

kova ti je ime clana ovog foruma.

volvo ti je marka vozila.

 

Znaci covjek po imenu kova je svoj volvo isao testirati isti dan na tri dyno-a da vidi razliku. I nije je bilo.

 

 

I ja cesto imam dyno day-ove, gdje dode 10-25 auti i uopce ne znam tko sta ima. I mjeri se uvijek isto, kako se treba.

I bit ce ovaj petak jos jedan takav, ali ne vjerujem da ce itko tko sere u ovom topicu doci.

dođem ja. jel imas 4x4 valjke?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vandal2407 said:

dođem ja. jel imas 4x4 valjke?

Uskoro i pristup 4x4 dyno, ali opet pravilna metoda mjerenja.

 

Ali bolje nemoj doci, zadnji put dok radio subaru je bilo samo 29Hp gubitka.  A to je na tvojoj ciljanoj snazi preko 100Hp razlike u pravilnoj metodi i mnozenje. Pa ce opet biti kako s3 s serijskim motorom i vecim turbom je brzi a ima 100hp manje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

kova ti je ime clana ovog foruma.
volvo ti je marka vozila.
 
Znaci covjek po imenu kova je svoj volvo isao testirati isti dan na tri dyno-a da vidi razliku. I nije je bilo.
 
 
I ja cesto imam dyno day-ove, gdje dode 10-25 auti i uopce ne znam tko sta ima. I mjeri se uvijek isto, kako se treba.
I bit ce ovaj petak jos jedan takav, ali ne vjerujem da ce itko tko sere u ovom topicu doci.


Daj napiši gdje si preselio valjke i u koliko sati ce biti u petak pa probamo doc frend i ja (ja mislim da je moj neispravan tj.da bi bolje trebao ići)
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, fire said:

Uskoro i pristup 4x4 dyno, ali opet pravilna metoda mjerenja.

 

Ali bolje nemoj doci, zadnji put dok radio subaru je bilo samo 29Hp gubitka.  A to je na tvojoj ciljanoj snazi preko 100Hp razlike u pravilnoj metodi i mnozenje. Pa ce opet biti kako s3 s serijskim motorom i vecim turbom je brzi a ima 100hp manje.

pa kako si mjerio subaru ak nemas valjke za 4x4?? kardan si skidao? ?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, BaGy said:

Meni evo, kao laiku mi nije jasno, čemu ta opsjednost za tim brojkama?

 

Zar je toliko fucking bitno koliko kirurskih konja imas u konačnici? ?

 

Bitno da auto ide....brojke su sporedne ??

Mene isto boli kifla. Dokle god je brojka u 4 znamenke.

 

spacer.png

  • Like 15
  • Samo ljubav 1
  • Thanks 1
  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja
  • 2 weeks later...

Meni nije jasno kako ovi naši često spominjani dyno tuneri ne znaju mapirat jedan obični stock auto, a tu raspravu vode od jutra do sutra.

Svi pametni, a na cesti im auti ne idu puno bolje od originala. 

 

Ljudi, manite se naših dyno stručnjaka, u HR nema takvih, bar zasad. 

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Deki said:

Meni nije jasno kako ovi naši često spominjani dyno tuneri ne znaju mapirat jedan obični stock auto, a tu raspravu vode od jutra do sutra.

Svi pametni, a na cesti im auti ne idu puno bolje od originala. 

 

Ljudi, manite se naših dyno stručnjaka, u HR nema takvih, bar zasad. 

 

 

 

 

 

 

 

A koliko bi trebali po tebi ići bolje, 2x, 3x ili više? Proizvođači automobila su glupi, pa ne znaju napraviti kalibraciju auta?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...