Jump to content

Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja


Recommended Posts

1 hour ago, Hic said:

Okretaji trebaju dyno uredjajima koji su losi i racunaju sve. Ovi koji mjere, ne trebaju nista osim da se motor vrti.

Pa racundjije moje, navalite samo.

 

Sada si priznao da ne radis remap, nego da samo gotove mape stavljas. Bez okretaja na dyno-u je ne moguce raditi remap. Jer ne znas koji dio mapa(okretaja) treba menjati.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, fire said:

 

Sada si priznao da ne radis remap, nego da samo gotove mape stavljas. Bez okretaja na dyno-u je ne moguce raditi remap. Jer ne znas koji dio mapa(okretaja) treba menjati.

 

a ti si sad otkrio toplu vodu ?

 

najaca kad cujem da je netko bio kod njega i prica kak mu je radio kastm stage 1 mapu na 2.0 tdi. kak da ne, ali jebiga ljudi puse tu foru kaj se auto vrti 2-3 cuke tamo po valjcima i to je to 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 
Sada si priznao da ne radis remap, nego da samo gotove mape stavljas. Bez okretaja na dyno-u je ne moguce raditi remap. Jer ne znas koji dio mapa(okretaja) treba menjati.
Ni ti nisi odgovorio ša se dogodilo sa Insignijom i sa gorivom u LSu..

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Sada si priznao da ne radis remap, nego da samo gotove mape stavljas. Bez okretaja na dyno-u je ne moguce raditi remap. Jer ne znas koji dio mapa(okretaja) treba menjati.



Kaj ti sve neces izmisliti....



Kad hoces procati o tuningu, otvori novi topic, i pokazi kako tuniras sve te pobjednicke aute, i mi cemo ti se diviti.

Mislim da ti je posao ozbiljno pao.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, fire said:

 

Sada si priznao da ne radis remap, nego da samo gotove mape stavljas. Bez okretaja na dyno-u je ne moguce raditi remap. Jer ne znas koji dio mapa(okretaja) treba menjati.

Ne kurim frku ali ako je auto u xy stupnju prijenosa i razvije xy brzinu preko toga se vrlo lako izracunaju okretaji motora, naravno ako nije gore cvt mjenjac pa moras preracunavat uz snimljen graf iz mjenjaca ili ako ti gume vrte u prazno pola sesiona a onda ti je tak i tak mjerenje ne tocno i trebas hub dyno. 

 

Naravno da je lakse a meni i logičnije pratit real time rpm i brzinu da graf bude "logičniji" i "čitljiviji" običnom narodu. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Batina said:

Ne kurim frku ali ako je auto u xy stupnju prijenosa i razvije xy brzinu preko toga se vrlo lako izracunaju okretaji motora, naravno ako nije gore cvt mjenjac pa moras preracunavat uz snimljen graf iz mjenjaca ili ako ti gume vrte u prazno pola sesiona a onda ti je tak i tak mjerenje ne tocno i trebas hub dyno. 

 

Naravno da je lakse a meni i logičnije pratit real time rpm i brzinu da graf bude "logičniji" i "čitljiviji" običnom narodu. 

 

Da, jasno da je tako. 

Ali ako bas na svakom dyno grafu su okretaji krivi i tako vec 4 godina, onda tu nesto gadno ne stima.

Link to comment
Share on other sites

Ne kurim frku ali ako je auto u xy stupnju prijenosa i razvije xy brzinu preko toga se vrlo lako izracunaju okretaji motora, naravno ako nije gore cvt mjenjac pa moras preracunavat uz snimljen graf iz mjenjaca ili ako ti gume vrte u prazno pola sesiona a onda ti je tak i tak mjerenje ne tocno i trebas hub dyno. 
 
Naravno da je lakse a meni i logičnije pratit real time rpm i brzinu da graf bude "logičniji" i "čitljiviji" običnom narodu. 
I ja vatan okretaje preko brzine na dynu al nije to tema bila. Bilo je da rpm netreba

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mozda sintrebao vise ici U skolu, a manje OKO nje. Pa ne bili zicao
Passworde okolo ;)

Gdje je to
Ovdje engine RPM?

Vidim da vam je svima fizika spansko selo.

c9f1c67e27a7f5cd353e64c89e3c2f5b.jpg
Koje passworde?
Jadan si hic. Zao mi te je. Bas je.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Opet se udaljujete od
Teme MAHE I MJERENJA.


Koliko ja vidim, sad vise nije upitno mjerenje, mnozenje, varke i prevare, kad svabo doda 250ks u knjizicu.

Sad je vazan moj tuning.


Reci cu vam samo jedno: daaaleko bolji od vaseg.


EOD

Koje passworde?
Jadan si hic. Zao mi te je. Bas je.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Zelis reci da lazem?
Link to comment
Share on other sites

Evo da ne bi bilo zabune, kao sto vidis Markec, ja ne lazem.

A ti i dalje mene zali. I zicaj okolo. Da znas, napravio bi.

Ali nemas pojma, zato drzis stangu ovoma kojima drugi tu jraju i seru po meni.


Licemjercino

c9fded0b02bce398665648ba27722bd4.jpg
A toooooo. Alduk me dosa pitat jel mogu kako zaobic sifru i mapirat to
BAS SAM JADAN
Tako te volim HIConja


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evo da ne bi bilo zabune, kao sto vidis Markec, ja ne lazem.

A ti i dalje mene zali. I zicaj okolo. Da znas, napravio bi.

Ali nemas pojma, zato drzis stangu ovoma kojima drugi tu jraju i seru po meni.


Licemjercino

c9fded0b02bce398665648ba27722bd4.jpg
I ti si prvi dragi pocea sa vrijedanjem. I zbog tog tvog vrijedanja i omalovazavanja ne zelim imat s tebom posla.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

“A tooooo”


Boze dragi......



Parafrazirat cu kutiju: pametnome dosta.



Makli ste se s teme poprilicno......boli li vas jako?

I ti si prvi dragi pocea sa vrijedanjem. I zbog tog tvog vrijedanja i omalovazavanja ne zelim imat s tebom posla.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Samo se javi ako trebas password, strucnjak...
Link to comment
Share on other sites


Jasno mi je da u žestokoj raspravi nešto prođe i ispod radara, pa evo citiram sam sebe, a upućeno je svima koji su vezi sa navedenom opremom


Jedno općenito pitanje...
Dali dyno-i spadaju pod mjerne uređaje koje je potrebno periodicki umjeravati, sukladno Zakonu o mjeriteljstvu?


  • Like 2
Link to comment
Share on other sites


Jasno mi je da u žestokoj raspravi nešto prođe i ispod radara, pa evo citiram sam sebe, a upućeno je svima koji su vezi sa navedenom opremom





Da, naravno.
Load cell 0 podesavas u biti kalibriranjem.
U mene je malo kompliciraniji sistem jer iman dva load cell i dvi kocnice na 2wd dyno. Dvaput kalibriram.


Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...