Jump to content

Recommended Posts

Ukrao je 4 sekunde Leclerc u pod vscom

Baš zaslužena pobjeda lol a kmecanje u stilu Hamiltona je za pohvalu
Imao je sreće tri puta danas Max, sve mu je išlo na ruku.
Prvo SC, pa ukrade pod vscom prednost svu što je ima Leclerc, i onda još ga žute zastave spase od leclerca.

Nije zaslužio danas.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako god odlicna utrka. 

Nakon iveb2 utrke mi se cini da max skroz drugacije vozibu odnosu kako je vozio dok mu je Hamilton bio suparnik.  Cini mi se u ove 2 trke ide opet puno manje agresivno nego sto je to isao protiv Hamiltona. 

 

Btw drago mi je nakon toliko posta vidjeti Ferraria na vrhu i dvojicu gotovo jednakih vozaca u ferrariju.  isto tako redbull je jak s Verstapenom i za sada je fakat broj jedan u redbullu. 

Vjerujem da ce se i Mervedes vratiti,  alivtu su i Hass i Alfa,  mclaren i ostali jako blizu. 

Link to comment
Share on other sites

Čini mi se da je max naučio trikova od hama. Uvijek bi bilo da on pod vsc-om smanji ili poveća prednost. Za sad ovo njihovo utrkivanje sa relativno jednakim bolidima mi izgleda super ali vjerojatno ako oni 2 ostanu prema kraju sezone u borbi za naslov bit će to puno prljavije.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Potpuno se slažem.
Takve stvari treba kažnjavati.
Sainz a gledaju kazniti što je jedan sektor odvezao malo brže pod žutim, a Maxa koji 4 sekunde brže odveze pod VSCom ništa.

Vidim da se ništa nije promijenilo po pitanju sudjenja. Čak su sky komentatori se čudili i skužili što je Max napravio.

Link to comment
Share on other sites

VSC ima svoja pravila, ako se drži unutar zadanog okvira vremena po sektoru, nema tu osnove za kazne. VSC ne funkcionira na principu zadržavanja jednakih razmaka među vozačima nego na tome da se svima tempo smanji za isto. 

 

I onda je pitanje gdje te uhvati VSC u odnosu na suparnika (ti u zavoju on na ravnom ili obratno), i koliko dobro gađaš VSC vremena po sektoru. 

 

Da je Max prekršio VSC pravila ta kazna bi bila dana odmah, to je jednostavna matematika i sustav bi odmah automatski izbacio alarm da je tu zeznuo stvar... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

merc vec ovu trku bio  puno bolji, ali u biti samo malo ispred midfielda ali ni blizu fajtu u top 3

po ovom danas vidjenom, za 4mjesto u konstruktorima ce biti fajt izmedju haas-a, alfe i alpinea.

aston je totalno u krucu, mclaren isto tako, alpha tauri isto razocaranje za sada, a williams da ne spominjemo.

 

jedino sto ove sezone nisu tako drasticno veliki zaostaci ko prosle 2 sezone od ovih sa zacelja.

 

i dalje smatram da je DRS najvece prokletstvo F1. To treba ukinuti asap.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakon dosta vremena sam uzeo pretplatu na F1 TV.

Zadnjih par godina je bilo dosta stresno za jednog navijača Ferrarija. ?

 

Jako dobra utrka, mogla je otići na bilo čiju stranu, mislim da je Leclerc trebao ranije pokušati manevar i probati obraniti.

Najgore što se moglo je dogoditi je da završi 2. kao što sada i jest.

 

Uglavnom, veselim se idućoj utrci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ovi danas bolidi se mogu jako doro pratiti, kao sto kaze Ocon, voze se sada ko gokart blizu jedan drugoga.

 

i onda rokne drs i samo zaobidje ovog ispred sebe cak prije same zone kocenja. meni to nije napeto uopce gledati.

volio bih vidjeti kako se prate 3-4-10 krugova i nadmudruju i ko ce imati bolju koncentraciju i prvi napravit gresku.

tu je recimo schumacher bio neprikosnoveni kralj, taj je mogao 30 krugova voziti kvali krugove bez greske.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 3/27/2022 at 9:33 PM, Gabre said:

da da, bi bi. u teoriji.

 

i slijepac je vidio da je max bio 5 zavoja iza leclerca, a na restartu mu na krilu. o cemu tu pricamo.

 

 

Pričamo o pravilima koje ti očito ne razumiješ. Ponovimo, VSC pravila nigdje ne kažu da razmaci moraju ostati isti. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Auti pod vscom moraju zadržati razmak

Pravi SC zbije poredak

Gledao sam kasnije, svi vozači su zapravo pod VSCom povećali razmak od auta ispred sebe čak i pri restartu, jedino je maksic ušao unutar drs zone.
Recimo Sainz je bio 5 sekundi iza Maxa, a na restartu je bio 10, tako je i Perez povećao za 5 sekundi razmak

No aj, ako je smeta Ferrariju, onda sve 5

Link to comment
Share on other sites

 

Kao da sa zidom razgovaram.  Fascinantno je da ti se ukaže da si u krivu, a ti se ne potrudiš istražiti nego i dalje tupiš svoje potpuno pogrešno shvaćanje.

 

6 minutes ago, Gabre said:

Auti pod vscom moraju zadržati razmak

 

Ne moraju. 

 

Quote

Article 41: Virtual Safety Car (VSC)
41.1 The VSC procedure may be initiated to neutralize a race upon the order of the clerk of the course. It will normally be used when double waved yellow flags are needed on any section of track and competitors or officials may be in danger, but the circumstances are not such as to warrant use of the safety car itself.
41.2 When the order is given to initiate the VSC procedure a message “VSC DEPLOYED” will be displayed on the official messaging system and all FIA light panels will display “VSC”.
41.3 No car may be driven unnecessarily slowly, erratically or in a manner which could be deemed potentially dangerous to other drivers or any other person at any time whilst the VSC procedure is in use. This will apply whether any such car is being driven on the track, the pit entry or the pit lane.
41.4 No car may enter the pits whilst the VSC procedure is in use unless it is for the purpose of changing tires.
41.5 All competing cars must reduce speed and stay above the minimum time set by the FIA ECU at least once in each marshalling sector (a marshalling sector is defined as the section of track between each of the FIA light panels). All cars must also be above this minimum time when the FIA light panels change to green (see 41.7 below). The stewards may impose either of the penalties under Article 16.3a), b), c) or d) on any driver who fails to stay above the minimum time as required by the above.
41.6 With the exception of the cases listed under a) to d) below, no driver may overtake another car on the track whilst the VSC procedure is in use.
The exceptions are:
a) When entering the pits a driver may pass another car remaining on the track after he has
Reached the first safety car line.
b) When leaving the pits a driver may overtake, or be overtaken by, another car on the track
before he reaches the second safety car line.
c) Whilst in the pit entry, pit lane or pit exit a driver may overtake another car which is also in one of these three areas.
d) If any car slows with an obvious problem.
41.7 When the clerk of the course decides it is safe to end the VSC procedure the message “VSC ENDING” will be displayed on the official messaging system and, at any time between 10 and 15 seconds later, “VSC” on the FIA light panels will change to green and drivers may continue racing immediately. After 30 seconds the green lights will be extinguished.
41.8 Each lap completed whist the VSC procedure is in use will be counted as a race lap.

 

Dakle, VSC  ne funkcionira po principu zadržavanja razmaka nego po principu da se određeni sektor mora voziti na način da ti je potrebno najmanje X sekundi da taj isti sektor prođeš.

 

Primjerice, sektor 1 je gdje je sudar, VSC se proglasi i FIA kaže moraš taj sektor voziti najmanje 50 sekundi (iako je inače potrebno nekih 30ak). 


Sad, da ti nacrtam, ako Verstappen taj sektor prođe za 51 sekundu a Leclerc za 55, oboje su u skladu sa pravilima a razmak je smanjen za 4 sekunde. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bravo Ferrari.

Honda se opet raspala Maxu.

Mercedesu se opet posralo sa SC i VSC i ubrali maks bodove.

Haasu se pak posralo kontra sa vsc i SC, kao i Alonsu kojem su se gume raspale.

Merc vodi red bull i u vozačkom i konstruktorskom prvenstvu.

Max skoro 50 bodova iza Leclerca, a RB 50 bodova iza ferarija. Grdo im za sada ide.

Charles vozi fantastično za sada ovu sezonu, bez ijedne greskice. Perez je isto napredovao jako, pogotovo u kvalama, a zna i pretjecati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Skroz OK  rasplet. 

 

Žao mi malo Maxa, al jebiga. Kaj se Red Bulla tiče, njih mi žao jedino zato što njihovi problemi tješe Darth Wolffa, ali i onaj Horner bi mogao počet malo više radit a manje mljet po intervjuima. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
8 minutes ago, msporis said:

Jedino ne znam kaj se sa Schumacher juniorom, ovaj Magnussen ga šamara baš ružno

 

 

Schumacher Junior je samo ime.

Trebali su svi koji su nesto vrijedili prvo otic iz F2 da bi on osvojio naslov.

Hype driver

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

a Schumi Jr., vidi i Ferrari sto je, pa su potpisali Sainza na jos dvije sezone, do tada bude i Jr., se naucio.
Magnussen bas samara ovu sezonu, kako je vrhunski spasio da ne zapne u pijesku, reakcija vrh.

 

Sainz usrao danas, bas ga je okrenulo nezgodno. Leclerc je mislim tri puta bio van staze.

 

Nego, di nam je @Xman   da nam objasni sto je Sir Hamiltonu. Ja sam mislio da on moze i sa prosjecnim bolidom samarati ostale. A kad ono, ne moze ni russella.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...