Jump to content

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
5 hours ago, Gabre said:

Strava. Ode sve u 3pm za Ferrari i ovu sezonu. Gotovo je ovo za Ferrari ovu godinu.

Do sredine sezone će redbull imati 100 bodova prednosti.uzas.

 

 

Prvih par utrka sam ja mislio da ce ferrari pregazit red bull. Jos ce se taj balans promijenit tokom sezone.  

Link to comment
Share on other sites

Ma kakvi. Nije ovo prvi put da Ferrari krene jako u sezonu i onda raspad sistema.

Ovo je već sad ogroman zaostatak u bodovima. A Honda se čini jako pouzdana za sada, dok danas svi ferari auti bili u k, uključujući alfu i Haas.

Šteta, zaista mi se ne gleda jednu momčad kojoj niko ne može parirati.
A i Perez je ovu sezonu jebacki podigao tempo i prati Maxa u stopu. Dok Sainz kiksa iz trke u trku.

Link to comment
Share on other sites

Fiat just being Fiat.

 

A trka dosadna ko proljev.

 

Plus Merc već sad lobira za izmjene u pravilima, kakti zbog 'zdravstvenog utjecaja porpoisoninga', a realno nadaju se da bi takvom promjenom pravila profitirali. Dignite auto pa nećete imat porpoisoning al ćete imat još sporiji auto jebga. I to Totovo ispričavanje Crymiltonu je takav proljev da je to nevjerojatno.  Ja ne znam kome objektivnom treba više potvrde da je taj lik stvarno jako daleko od GOAT-a

Link to comment
Share on other sites

Sad su se malo stvari iskristalizirale i izgleda da definitivno red bull sa maxom juri prema naslovu i jedino sto ga u tome moze usporiti je nekakav kvar, izljetanje i sl. 

Ferrari je tu negdje, ali fali mu brzine za prestizanje dok u suprotnom slucaju redbula s drsom sigurno preskace ferrari sto smo i ranije vidali. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sad su se malo stvari iskristalizirale i izgleda da definitivno red bull sa maxom juri prema naslovu i jedino sto ga u tome moze usporiti je nekakav kvar, izljetanje i sl. 
Ferrari je tu negdje, ali fali mu brzine za prestizanje dok u suprotnom slucaju redbula s drsom sigurno preskace ferrari sto smo i ranije vidali. 
 
 
Talijanima prvenstveno fali zdravog razuma na pitwallu.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Fali i toga sigurno, ali realno RB nema konkurencije.
Oni su prvenstvo praktički osigurali, već su nakupili ogromnu prednost.

Prije će Mercedes prestići Ferrari, nego ferrari stići RB.

Merc je već sad uvjerljivo treća momčad, a midfield je toliko sjebani ovu sezonu da se ništa ne zna.

Haas ima odličan bolid za kvale, ali u trkama se rasipaju brutalno, ili se kvare, ili pozderu gume, ili sjebu taktiku, ili su u nepotrebnim sudarima

A imaju bolid koji bi mogao slobodno biti u top 5 konstruktora.

I da napomenem Hamiltonovo kmecanje na početku vikenda da nikad gori auto nije imao i da je nevozljiv, i truc srać bruć, da bi završio P3.

A toto liže guzicu jebote kao da ovaj njega plaća a ne on njega.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gandi said:

Talijanima prvenstveno fali zdravog razuma na pitwallu.

Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 

Prvenstvo je jos dugo, mogu se stvari vrlo brzo okrenuti. Biti ce jos odustajanja, kise, sudara i samo je potanje kome ce se sreca nakloniti. Ovo sto je perez u ovoj itrci bio mogao je biti i Verstapen i eto ti smanjenje zaostatka za 20tak bodova. 

Leclerc je bio na 40+ i sad je na - 50.

 

Sve je lako moguce samo eto na stazi nazalost ako si ispred RB najvjerojatnije ce te pomocu DRSa zaobici kao da stojis. Ukoliko si iza RBa tesko da ces ga prestici. Kvalofikacijski start takoder nista ne znaci kad je o tu RB bolji tako da eto kao i do sada ferrari mora skupljati bodove bez riskiranja pa sto bude, ako nista drugo mozda konstruktorski naslov. 

Link to comment
Share on other sites

Jel itko malo otpratio ovo veselje što se događa sa mercedesom i totom . Uglavnom nakon što su se oni toliko žalili i tražili od fie promjenu pravila u vezi poskakivanja. Uglavnom drugi šefovi momčadi se nisu složili s tim(treba ih 8 od 10) jer svi znaju kako mercedea jednostavno to može riješiti( podignite bolid i žrtvijte brzinu). U četvrtak navečer je Fia donijela promjenu koja je dopustila izmjene na podnici da bi mercedes odmah u petak ujutro ih imao na bolidu spremne. Pa je nastala frka drugih šefova jer je nemoguće dizajnirati i napravit to tako obrzo osim ako mercedes nema dosluh u fia pa je unaprijed znao šta će bit. Uglavnom kako su svi popizdila mercedes je odmah nakon slobodnog treninga uklonio izmjene s pričom da ne donose ništa i nije ih koristio dalje. Kažu da su imali u subotu sastanak šefova i da je bilo veselo sa totom i ostalima. Uglavnom sumnja se na neku žensku iz fia da odaje informacije mercedesu.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

eto da je leclerc pozvan umjesto sainza sad bi vjerojatno on bio prvi i smanjio bi ovaj zaostatak za verstapenom. Ovako definitivno se potvrduje da je max prvak na kraju ove sezone i to bez konkurencije. 

Link to comment
Share on other sites

Ajme kaka trka.

A max još jednom pokazao kako može biti govno. Dva puta je Micka izgurao full van staze.

eto da je leclerc pozvan umjesto sainza sad bi vjerojatno on bio prvi i smanjio bi ovaj zaostatak za verstapenom. Ovako definitivno se potvrduje da je max prvak na kraju ove sezone i to bez konkurencije. 
Ma to se zna da RB nema konkurencije.

Samo što se i Merc vratio jako i u rangu su ferarija sad.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije da mi nije drago za Sainza..ali kako se u Ferrariju odricu prilike za borbu za naslov to nije normalno. Ross Brawn i Jean Todt bi tu bez trunke razmisljanja bili pozvali Leclerca unutra, a  Sainza ostavili vani (da pokriju Hamiltona, ma sta oni odlucili)

 

Znam da je najteze zvati prvog unutra, jer prvi tako gubi poziciju, ali tu je bilo definitivno preeevise krugova do kraja da bi onaj na hardu imao ikakve sanse.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Isli su oni da leclerca podrze, ali su skuzili odmah u prvih 2 kruga da su zeznuli. 

 

Jebiga, pruzi ti se prilika da se priblizis i onda kriva odluka vec koji put u nizu. Kad se max vrati nema tu oprastanja.  Ferarri na kraju ove godine s vrlo konkurentnim bolidom nece osvojiti nista.

Verstapen i perez ce ih izudarati ko beba zvecku, a kka su krenuli su glupostima mozda i do kraja padnu iza mercedesa. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Robertino said:

Nije da mi nije drago za Sainza..ali kako se u Ferrariju odricu prilike za borbu za naslov to nije normalno. Ross Brawn i Jean Todt bi tu bez trunke razmisljanja bili pozvali Leclerca unutra, a  Sainza ostavili vani (da pokriju Hamiltona, ma sta oni odlucili)

 

RB i JT za početak ne bi 10 krugova drugoj violini davali šansu da proba napraviti krug koji treba a za to vrijeme iza Merc sve bliže undercut-u.  U njihovo doba Sainz bi se istog trena imo maknut i mir. Navijači bi možda negodovali ali rezultat bi bio tu.

 

A i taj Sainz, sve 5, super da je stavio i pobjedu u statistiku, al Leclerc mu na guzici cijelo vrijeme a pola krila mu fali. Jasno ko dan ko je tu champion material a ko ne. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Robertino said:

Agree. Uz napomenu da nije bilo SC-a, postojala bi realna sansa da ih Hami obojicu namaže do kraja utrke sa daleko novijim hardovima.

 

Ma to Wolff opet tepa svojoj drama kraljici, nije bilo baš neke šanse. Eventualno bi prešao Sainza, ali Leclerc je imao 7 krugova starije hardice na low degradation stazi, plus što staza nema dovoljno dugačkih ravnica na kojima bi ferkan patio zbog snage motora.  

 

Al dok je kao bio u undercut opciji bilo je zanimljivo gledat Russela kako prati sa ozbiljnom facom ala 'fuck sad će pobijedi, džaba mi sva moja 5eta mjesta' ? 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...