Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

4 minutes ago, Dario said:

 

pa baš i ne bi reko 

u ostalom deblja je r888 i on uspreduje 215 i 225 na istoj felgi 

 

Imao, probao... :) 

 

Nisam rekao da se uvijaju strasno, ali bocnica je recimo meksa nego na Yokohami AD08R... A da ne pricam o usporedbi sa recimo Dunlop Direzzom 03G...

 

Cak bi rekao da su mekse nego na Bridgestone Potenzi RE050 i RE050A...

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Raptor6767 said:

Ne, baš kontra. Jer briješ da si došao do granice, a guma kao smjesa drži - ali bočnica je zakurac. I onda nemaš povjerenja u gumu. 

 

Na CSC3 također nisam imao nikad problema sa uvijanjem, a imao sam 3 seta.

Csc3 su mi bile puno bolje po tom pitanju, opcenito bolji dojam su ostavile nego csc5. O trajnosti da i ne govorim. Csc5 drze bas fino, al se trose ko da su od putra.

Link to comment
Share on other sites

Davno, prije oko 20 godina, sam vozio na Yokohama A520. Bila mi je jako dobra, sa dobrim osjećajem na volanu i dobrim gripom na mokrom (ne po lokvama nego na mokrom asfaltu). Auto nije bio ništa posebno. Golf TDI. Pitao bih foeumske znalce što danas ima u ponudi, a da je na tom tragu? Dimenzija je 205/45 r16. Nove zvijezde ne vidim da se rade u toj čudnoj dimenziji, Federal 595rs-r se razlaže na atome sama od sebe i jedino na što sam naišao, a da bi moglo biti na tom tragu je Nankang NS2R. Imam trenutno NS2. 

Dakle, mišljenje o NS2R ili prijedlog neke druge u toj dimenzini za auto cca 1300 kg sa vozačem i cca 200 ks i teškim dizelom na prednjoj osovini? Ciljana upotreba: sporedne brdske ceste. Nemojte mi samo reći da nabavim Integru ili R26 umjesto guma. ?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

baš gledam te ns-2r u dimenziji 205/55/16, ali nisam siguran kakve su po kiši. trenutno se dvoumim između njih i conti pc5 (a do kraja mjeseca će uletjeti još 5 kandidata :lol: )

svjestan sam da ne mogu biti kao normalna guma, ali koliko je to lošije? ne želim si ubit obitelj u prvom zavoju nakon 3 kapi. kad bi držale kao normalna potrošena guma nakon 30.000 km, to bi mi već bilo ok

Link to comment
Share on other sites

Vrlo vjerojatno ću za koji mjesec baš njih uzeti. Nisam siguran je li A520, koja se već godinama ne pravi, usporediva sa NS2R, ali ponašanje na mokrom je bilo jako dobro zapravo. Dok je na suhom bila daleko bolja od ovjesa na mom tadašnjem autu. Drugim riječima: lakše sam pronalazio granice svog ovjesa ili sebe samog nego granice gume.  Sa temperaturama oko nule je bio potreban oprez prvih nekoliko kilometara, a vožnja po snijegu je bila skoro nemoguća, ali uvijek imam set zimskih guma.

Doduše, iako sam nedvojbeno imao veća muda, pa čak i vjerojatne suicidalne sklonosti, ipak sam bio i puno neiskusniji nego danas. Bilo bi mi zanimljivo kad bih ju danas mogao probati i usporediti mišljenja sa samim sobom iz onog vremena. 

Edited by zerowaf
Alzheimer
Link to comment
Share on other sites

to bi bilo stvarno zanimljivo i kod mene

sve ratkape su mi bile izgrebane zbog uvijenih guma:D

jednom sam imao bridgestone b250 na coilverima , gledam u njih i mislim si kako će mi trajati još mjesec dana, a nemam para za nove...nakon 7 dana ih pogledam opet -> žice vire iz prednjih :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bubi said:

to bi bilo stvarno zanimljivo i kod mene

sve ratkape su mi bile izgrebane zbog uvijenih guma:D

jednom sam imao bridgestone b250 na coilverima , gledam u njih i mislim si kako će mi trajati još mjesec dana, a nemam para za nove...nakon 7 dana ih pogledam opet -> žice vire iz prednjih :D

 

Jedino se ti furaš na D2 coiloverima od 5500kn i 175/70-13 gumama, tako da no comment... :D:D

Link to comment
Share on other sites

[mention=513]IgoRR[/mention] ti si na n feri su4, ako se dobro sjećam? kako si zadovoljan, osim ovog uvijanja? sad vidim da ih imaju u molydonu za manje od 1700 kn sve 4 u mojoj dimenziji, što je super cijena, ako su ok
 
 
 
Kad ovo vidim, ne bi ih ni pogledao.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Bubi said:

@IgoRR ti si na n feri su4, ako se dobro sjećam? kako si zadovoljan, osim ovog uvijanja? sad vidim da ih imaju u molydonu za manje od 1700 kn sve 4 u mojoj dimenziji, što je super cijena, ako su ok

 

 

 

 

1 minute ago, Raptor6767 said:
21 minutes ago, Bubi said:
[mention=513]IgoRR[/mention] ti si na n feri su4, ako se dobro sjećam? kako si zadovoljan, osim ovog uvijanja? sad vidim da ih imaju u molydonu za manje od 1700 kn sve 4 u mojoj dimenziji, što je super cijena, ako su ok
 
 
 

Kad ovo vidim, ne bi ih ni pogledao.

 

:lol:

 

Za normalnu upotrebu su super, po kiši bi mogle bolje držati ali nisu opasne.

 

Ovo je frkanje po grobniku i auto mi je krmača :D

 

Dok mi je auto bio serijala sa snagom bilo je super, sad im je već problem izaći na kraj sa snagom :D ali samo treba izravnati volan :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, zerowaf said:

Davno, prije oko 20 godina, sam vozio na Yokohama A520. Bila mi je jako dobra, sa dobrim osjećajem na volanu i dobrim gripom na mokrom (ne po lokvama nego na mokrom asfaltu). Auto nije bio ništa posebno. Golf TDI. Pitao bih foeumske znalce što danas ima u ponudi, a da je na tom tragu? Dimenzija je 205/45 r16. Nove zvijezde ne vidim da se rade u toj čudnoj dimenziji, Federal 595rs-r se razlaže na atome sama od sebe i jedino na što sam naišao, a da bi moglo biti na tom tragu je Nankang NS2R. Imam trenutno NS2. 

Dakle, mišljenje o NS2R ili prijedlog neke druge u toj dimenzini za auto cca 1300 kg sa vozačem i cca 200 ks i teškim dizelom na prednjoj osovini? Ciljana upotreba: sporedne brdske ceste. Nemojte mi samo reći da nabavim Integru ili R26 umjesto guma. ?

 

Imas Yokohamu AD08R u toj dimenziji...

 

Ako zelis nesto drugo, imas Toyo R1R, samo sto taj R1R ima jako mekanu smjesu, pa se brzo trosi...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ND4SPD said:

 

Imas Yokohamu AD08R u toj dimenziji...

 

Ako zelis nesto drugo, imas Toyo R1R, samo sto taj R1R ima jako mekanu smjesu, pa se brzo trosi...

 

 

Hvala prijatelju!
Yoko bi bio moj (ne)informirani izbor kad ne bih morao malo ekonomizirati. Trenutno, nakon svega što sam ulupao u auto mi je dosta puno dati cca 4tkn za gume.....no, tko zna možda i napravim baš tako ako ne budem imao dodatnih troškova kad mi Fire prije remapa pregleda auto.

Link to comment
Share on other sites

@BaGy evo Snjur je odgovorio... Dosta je bucna, ali ne toliko kao neki pravi poluslick i ne proizvodi razne zvukove zujanja, dok sa poluslickom imas osjecaj da vozis M-84... Sto se kise tice, treba biti nesto oprezniji, posebno zbog aquaplaninga, ali bolja je po kisi od pravih poluslickova...

 

Ti si sad na Continental Sport Contact 6? Kako je kod tebe, po istim stavkama? I koliko se trosi?

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, ND4SPD said:

@BaGy evo Snjur je odgovorio... Dosta je bucna, ali ne toliko kao neki pravi poluslick i ne proizvodi razne zvukove zujanja, dok sa poluslickom imas osjecaj da vozis M-84... Sto se kise tice, treba biti nesto oprezniji, posebno zbog aquaplaninga, ali bolja je po kisi od pravih poluslickova...

 

Ti si sad na Continental Sport Contact 6? Kako je kod tebe, po istim stavkama? I koliko se trosi?

Jesam ali ove sezone moram mijenjati.

Dobra je guma ali me muči što ima mekanu bocnicu (naspram Potenze) i troši se relativno brzo. Inače nivo gripa stvarno odličan (kiša i suho).

 

No htio bih opet imati tvrdu bocnicu, vratiti onaj osjećaj preciznosti na volanu. 

 

Michelin PS4S dođe oko 200€ komad, pa gledam što ima od alternative. Kao npr Pirelli PZero.

 

Kada sve stavim na papir i pogledam testove, Csc6 opet ispada best buy.

(Dimenzija 235/35/19)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



[mention=36]BaGy[/mention] Sto se kise tice, treba biti nesto oprezniji, posebno zbog aquaplaninga, ali bolja je po kisi od pravih poluslickova...
 
Ti si sad na Continental Sport Contact 6? Kako je kod tebe, po istim stavkama? I koliko se trosi?


Mada se brze vozim po kiši s Ad08R nego MPS3. Nevidim nikakav hendikep na kiši bas pred 2 godine je bio potop kad smo se vraćali s SR bare vode po zaobilaznici lijeva traka bez ikakvih problema

Sent from my MI 6 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...