Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

1 hour ago, Oggy said:

A mislim da će na kraju i biti tako. Makar sam na staroj Hondi imao tu dimenziju pa je to poprilično niskoprofilna guma što za sobom povlači neudobnost, bojazan prema penjanju na rizole i grabama na cesti te vizuala tj. velika rupa između kotača i blatobrana. Spuštanje Honde mi se za sada ne radi zbog jelte homologacije i atestiranja.

 

ps: ima tko 15tice čelične 4x100 sa gore 195/50/15 za posuditi? Ono, čisto da idem pokušat atestirati :D  Da ne kupujem te gume ako kujac od atesta

 

Moj Clio je imao 185/55-15 i samo sam došao na tehnički s 195/50-15 i upisali su mi ih u knjižicu. To je bilo prije cca 10 god, ne znam može li se to još.

Link to comment
Share on other sites

Ne može više. Htio sam ja tako na prepad prije par tjedana ali kad je teta šalteruša počela to upisivati upozorila me da ne može mi to odraditi. Jer trebam tu dimenziju atestirati. A htio sam sa upisane 185/60/14 na 175/65/14. I ništa atest i ode 275kn u vjetar. Čak sam bio i hepi kaj sam prošao atest, ovaj kaj je gledao mi je izgledao kao netko ko bu me i rušio... Osjećao sam se ko mali školarac na usmenom :)

Link to comment
Share on other sites

A tko Vas je ikad pitao za te upisane/neupisane dimenzije guma?

 

mislim ono normalno da bude problem ak je auto 15 cola u prometnoj,a ti nabijes 19

 

Al ono jel sad 185/60/15 ili 195/50/15 ono pa to te nitko nikad ne bude pitao

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
5 minutes ago, Policnakvadrat1 said:

Uniroyal RainSport 5 dali tko imao priliku odvoziti kojih bar 1000km s njima pa da moze usporediti s nekom drugom gumom?
Moram riješiti nove ljetne pa se mučim sto uzeti...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

 

Imao sam ih na 207 (cca 25.000 km) i sad na Volvu (9000 km). Za tu cijenu nema bolje gume po kisi. Cak i skupljima moze parirati. Kad ih potrosim ili kupim drugi auto obavezno opet njih kupujem. 

 

Edit: sad vidim da pitas za RainSport5, ja sam na 3. Pardon

Edited by _DEX_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Policnakvadrat1 said:

Imao si ovu novu RS 5 ili staru RS3?
Čitam recenzije kao ova 5 se manje troši od stare serije 3 a sad znaj ga...
Samo da je dobra guma da nije šit ko sava emoji23.png

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

 

Stavio sam edit, nazalost RS3 ja imam. I ja sam procitao da se nova 5 manje trosi. Makar moje nakon 25.000 km (a cesto se pofrcem po zavojima) bile su jos odlicne. Problem je ocito kod teskih i puno jacih auta. :D

makar po gradu bas gledam i puno ekipe se cak na X5 vozi sa RS3. Mislim da se cak i nas clan @Vlado206 vozi na njima na svom X5.

Edited by _DEX_
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/25/2020 at 1:01 PM, Uros said:

A tko Vas je ikad pitao za te upisane/neupisane dimenzije guma?

 

mislim ono normalno da bude problem ak je auto 15 cola u prometnoj,a ti nabijes 19

 

Al ono jel sad 185/60/15 ili 195/50/15 ono pa to te nitko nikad ne bude pitao

 

Ja nisam na pezou mogao proci tehnicki sa 195/50 umjesto 185/60. Siget.

Mislim ruzno je bilo sa tako plitkom gumom ionako. 

Link to comment
Share on other sites

Ja vozim RS3 na X5, zamjerki nemam, potrošnja za 2 ljetne sezone (preko 20000km) nikakva, na nekih 7mm su sad. Zimske Pirelli nakon 2 zime su na 5mm.

 

Ali zadnja desna fali komadić gume, moram vidjet kako/zašto. Primijetio sam dok smo ih skidali sad na jesen. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
12 minutes ago, tigar_87 said:

Koje su gume sad dobre u dimenziji 225/40 R18? Osim Uniroyal
Imam ponudu za dobre cijene, pa da usporedim jel jesu ili nisu

Malo sam bacio oko na ponudu i ima dobrih guma..Ovisi sve kako se vozis i koliki je budžet.

Michelin pilot sport 4,pirelli pzerro,goodyear eagle f1 asy 5,vredestein ultrac vorti..

Cijenom su sve četiri tu negdje,neke su malo skuplje a nije prevelika razlika u cijeni.

Osobno bi uzeo Michelin jer imam dobra iskustva s tim gumama.Vozio sam pilot sport 2 a sada vozim pilot sport 4s i definitivno ostajem na njima.Nazalost u 18” nema ps4s nego samo “obični” ps4 ali je svejedno dobra guma.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, rox said:

@Rwd Reci mi je li znatna razlika izmedu PS4 i PS4S?

Osobno nisam probao PS4 jer ako mogu uvijek biram više sportski orijentiranu gumu,a za 19” ih ima u ponudi.Rekao bi da je ps4s high performance guma dok je obični ps4 premium ljetna guma.Ps4s svakako ima prednost na stazi i nesto bolji grip na suhom sto je logično.Prije ps4s vozio sam pilot sport 2 i isto je bila dobra guma a ako uzmemo u obzir da je ps2 vec stara guma znaci da bi ps4 trebao bit jos bolja i naprednija guma.Viđao sam obični ps4 na M4 i vjerujem da je guma vise nego dobra cak i za nesto zahtjevnije vozace.Ako bas netko hoce nesto slicno ps4s vidim da ima pilot supersport u toj dimenziji.Neki cak kazu da im je supersport bio nesto bolji na suhom od ps4s dok je ps4s dosta poboljsana za kišu u odnosu na supersport.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

gledam slicnu dimenziju (235/45/18) i zanima me koja je po vama guma najtisa?

 

naime skuzio sam da na superbu to dosta igra ulogu, manjak izolacije pa je bucno unutra

 

buka ocito jebe i vani pa sam nasao primjer s britanskoga foruma:

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

moras se pomiriti s tim..mozes s gumama i spurom malo popraviti stvar, al da ce biti potpuno tiho...bas i ne

bas u testovima protiv passata su spominjali da je u skodi dosta losija izolacija..

 

no na facelift-u su navodno to sve popravili, puno bolja je izolacija :)

Edited by BaGy
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...