Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

On 25. 01. 2020. at 13:01, Uros said:

A tko Vas je ikad pitao za te upisane/neupisane dimenzije guma?

 

mislim ono normalno da bude problem ak je auto 15 cola u prometnoj,a ti nabijes 19

 

Al ono jel sad 185/60/15 ili 195/50/15 ono pa to te nitko nikad ne bude pitao

 

Gledaju u trenutku kada se nešto dogodi.

 

Naprimjer mene je u austriji udarila jedna ženska s ljetnim gumama po snijegu, pa je dobila 5000 EUR kaznu samo na račun guma (+ još dodatno za nesreću i ostalo). A na uviđaju su gledali dimenzije guma i na mom i na njenom autu je li se poklapa s onim iz prometne

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, BaGy said:

moras se pomiriti s tim..mozes s gumama i spurom malo popraviti stvar, al da ce biti potpuno tiho...bas i ne

bas u testovima protiv passata su spominjali da je u skodi dosta losija izolacija..

 

no na facelift-u su navodno to sve popravili, puno bolja je izolacija :)

 

dosao je auto s nekim starijim gumama pa smatram da nije relevantno, vidit cu kako ce bit s novim gumama, ako mi bude islo na zivce dampiram auto i gotovo

Edited by dodo99
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dodo99 said:

gledam slicnu dimenziju (235/45/18) i zanima me koja je po vama guma najtisa?

 

naime skuzio sam da na superbu to dosta igra ulogu, manjak izolacije pa je bucno unutra

 

buka ocito jebe i vani pa sam nasao primjer s britanskoga foruma:

 

 

 

Dampiraj auto ;)

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, dodo99 said:

 

dosao je auto s nekim starijim gumama pa smatram da nije relevantno, vidit cu kako ce bit s novim gumama, ako mi bude islo na zivce dampiram auto i gotovo

Tu ima dosta toga oko dampiranja zbog buke

 

https://www.skodacommunity.de/threads/geraeuschdaemmung-verfeinern-noetig.109045/

 

Edited by BaGy
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, BaGy said:

 

Nisam bas za njemačko govorno podrucje, al vidim da svi nastoje rijesit probleme 

 

https://www.briskoda.net/forums/topic/449490-noise-insulation/

 

Sorry za offtopic u gumama, mozemo se izdvojit u zasebnu temu

Link to comment
Share on other sites

Za istu cijeno mogu dobit Conti SportContact 6 i Michelin PilotSport 4S.

Dosada sam vozio CSC6 i izdurale su me 3 sezone. Internet kaze da Michelin dura duplo dulje (iako mi je i 3god cisto ok da me guma izdrzi) i bolji je u svim aspketima na testiranju (dry/wet braking, dry/wet grip).
Al me zanima dali ima netko iskustvo iz prve ruke na obje gume. Ty

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Radman_ED35 said:

Za istu cijeno mogu dobit Conti SportContact 6 i Michelin PilotSport 4S.

Dosada sam vozio CSC6 i izdurale su me 3 sezone. Internet kaze da Michelin dura duplo dulje (iako mi je i 3god cisto ok da me guma izdrzi) i bolji je u svim aspketima na testiranju (dry/wet braking, dry/wet grip).
Al me zanima dali ima netko iskustvo iz prve ruke na obje gume. Ty

kak su tebi CSC6 izdurale 3 sezone..meni su nakon jedne vec bile gotove

tada su mi imale premekanu bocnicu, mislim da bi sada bile bolje s ovim ovjesom koji imam na autu...dobra guma ugl..ali isto ju treba zagrijati da drzi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, BaGy said:

kak su tebi CSC6 izdurale 3 sezone..meni su nakon jedne vec bile gotove

tada su mi imale premekanu bocnicu, mislim da bi sada bile bolje s ovim ovjesom koji imam na autu...dobra guma ugl..ali isto ju treba zagrijati da drzi...

I meni su nakon 1 sezone izgledale potrosene, ali sam ih vozio dok su drzale, nekih cca 30-35kkm i drzali se jednako kao i prvog dana, kad sam ih baco bilo je 2mm profila. Ja joj stvarno nisam nasao manu osim da ju treba zagrijat da bi posteno drzala.

Da nisam gledao cijene PS4S nebi ni razmisljao o drugoj gumi osim CSC6. 

Link to comment
Share on other sites

Mislim da nemas sta razmisljat,sportcontact 6 je super guma i u samom vrhu ali ps4s je bolja guma.

Meni taj ps4s iznenađujuce dugo traje s obzirom kako se auto vozi.Zadnje ce izdrzat 20 tkm sigurno na zadnjem pogonu sa 300+ks a jos auto ima 1800 kg.Ja sam u pocetku htio taj Conti pa su mi svi rekli da ima mekane bocnice i da ne traju dugo.Moj glas svakako ide michelinu,probaj pa se uvjeri jer sigurno neces požalit i bacit novce.

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rwd said:

Mislim da nemas sta razmisljat,sportcontact 6 je super guma i u samom vrhu ali ps4s je bolja guma.

Meni taj ps4s iznenađujuce dugo traje s obzirom kako se auto vozi.Zadnje ce izdrzat 20 tkm sigurno na zadnjem pogonu sa 300+ks a jos auto ima 1800 kg.Ja sam u pocetku htio taj Conti pa su mi svi rekli da ima mekane bocnice i da ne traju dugo.Moj glas svakako ide michelinu,probaj pa se uvjeri jer sigurno neces požalit i bacit novce.

 

Razlika mi je +25Kn po komadu za Michelin. @Rwd ako pozalim placas rundu ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Radman_ED35 said:

Razlika mi je +25Kn po komadu za Michelin. @Rwd ako pozalim placas rundu ?

Može i klopa nije problem ?

Zaboravio sam jos reci da po kiši drzi iznenađujuće za jednu uhp gumu i da ne moras vozit ko po “jajima”.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

kak su tebi CSC6 izdurale 3 sezone..meni su nakon jedne vec bile gotove
tada su mi imale premekanu bocnicu, mislim da bi sada bile bolje s ovim ovjesom koji imam na autu...dobra guma ugl..ali isto ju treba zagrijati da drzi...
Ja isto ovdje citao da se brzo trose a meni nikak da se potrose. Odradio 3 ljetne sezone na njima prodao ih dalje s 4-5 mm mesa.
Autoput ih ocigledno ne ubija, onda jedino sto mogu smislit je da ste stalno na otvorenoj i gas do poda :)
Meni je otvorena cesta 2% od ukupne a po gradu ih ne mogu spržit osim da šlajdram sto ne radim.
Za par dana idem po novi set, jednostavno sam odusevljen gumom.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ja kopam i gledam sto stavit na audija.. imam 19" felge, e sad, dimenzija bi trebala biti 255/35/19...

 

jedino sto mi ovdje iskace non stop je firestone indy500, vrlo vrlo pristupacna cijenom, a to bi trebala biti Bridgestone RE003

Imao sam Potenzu RE760Sport, koja je navodno starija verzija ove indy500/Bridgestone RE003...   ja sam s tom gumom preprezadovoljan bio.

edit: lol, mislim da sam si dao odgovor

Quote

The Indy 500 is the RE003 overseas, which is the third gen of the RE001.
Guess what the RE001 in the U.S. is? The RE760 Sport.

 

sto bi jos bilo konkretno solidno u tom cjenovnom rangu...  ne zanimaju me gume tipa conti cs6 itd, jer em ih nemam gdje voziti em nemam namjeru placati $400 po gumi  :D 

Edited by Gabre
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Radman_ED35 said:

I meni su nakon 1 sezone izgledale potrosene, ali sam ih vozio dok su drzale, nekih cca 30-35kkm i drzali se jednako kao i prvog dana, kad sam ih baco bilo je 2mm profila. Ja joj stvarno nisam nasao manu osim da ju treba zagrijat da bi posteno drzala.

Da nisam gledao cijene PS4S nebi ni razmisljao o drugoj gumi osim CSC6. 

Baci oko slobodno. 

 

PS4S ima frend na Octavii RS u 19", i guma djeluje odlična, ali ne znam je li na suhom bolja od PSS, a PZero je na ovom testu s Caymanom brzi na suhom od PSSa... 

 

https://youtu.be/NNNesyunt2A

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Gabre said:

ja kopam i gledam sto stavit na audija.. imam 19" felge, e sad, dimenzija bi trebala biti 255/35/19...

 

jedino sto mi ovdje iskace non stop je firestone indy500, vrlo vrlo pristupacna cijenom, a to bi trebala biti Bridgestone RE003

Imao sam Potenzu RE760Sport, koja je navodno starija verzija ove indy500/Bridgestone RE003...   ja sam s tom gumom preprezadovoljan bio.

edit: lol, mislim da sam si dao odgovor

 

sto bi jos bilo konkretno solidno u tom cjenovnom rangu...  ne zanimaju me gume tipa conti cs6 itd, jer em ih nemam gdje voziti em nemam namjeru placati $400 po gumi  :D 

 

Vi preko bare imate dosta guma kojih nema u EU... RE003 je top, ja bi to bio uzeo, ali nema ih kod nas, iako je kod nas bilo za kupiti stariju verziju - RE002...

 

2 hours ago, Vlado206 said:

Baci oko slobodno. 

 

PS4S ima frend na Octavii RS u 19", i guma djeluje odlična, ali ne znam je li na suhom bolja od PSS, a PZero je na ovom testu s Caymanom brzi na suhom od PSSa... 

 

https://youtu.be/NNNesyunt2A

 

PS4S je nasljednik PSS...

 

Takodjer, pripaziti koji P Zero uzimate, ima ih valjda 10 vrsta... Od touring P7, do polu-slickova P Zero Trofeo R...

Uglavnom, stari Pirelli P Zero je dobio nasljednika, Pirelli P Zero PZ4...

 

PZero Rosso i PZero Nero izbjegavati, Pirelli P Zero Corsa i Pirelli PZero Corsa System ako treba neki hibrid izmedju Ultra High Performance Summer
i polu-slicka, to je kao Yokohama ADVAN Neova AD08R, nova kategorija Max Performance Summer/Extreme Performance Summer...

 

43 minutes ago, robert said:

245/35/19

Šta staviti ? Kako se pokazala rainsport 5 ?

 

Michelin Pilot Sport 4, Pirelli P Zero PZ4, eventualno Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5... Ako ti treba nesto za jos bolje performanse, onda Michelin Pilot Sport 4 S... Continental ne spominjem jer ima mekane bocnice i brzo se trosi, iako neki kazu da imaju drugacija iskustva po pitanju potrosnje... Ne znam sto Bridgestone ceka, Potenza S001 je jako stara guma (odlicna guma), ili su u ovom UHP segmentu odustali od EU i orijentirali se na ostatak svijeta, jer tamo nude odlicne gume koje ne mozemo kupiti u EU, ja sam trazio i Potenzu RE003 i Potenzu S007A i Potenzu RE-71R, ali toga u EU nema... Srecom imamo Yokohama ADVAN Neova AD08R, tako da se drzim toga...

 

Uniroyal Rainsport 5 je skroz nova guma, nema jos puno korisnika sa iskustvima, Uniroyal Rainsport 3 se brzo trosio i imao je mekane bocnice, Rainsport 5 bi po tom pitanju trebao biti bolji, nema vise kosu saru uz vanjski bok, dakle to je rijeseno tvrdjim blokovima na rubu jer se tako bolje distribuira pritisak na cijeli gazni sloj, pa se dobije bolja upravljivost, a ocigledno su i smjesu mijenjali (moguce je da ce zbog toga biti losija na kisi, sto je bila jedna od prednosti):

 

uniroyal-rainsport-5-cxjp0.jpg

 

Ja bi osobno isao na nesto od provjerenog i birao bi izmedju Michelin Pilot Sport 4 i Pirelli P Zero PZ4...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja imam Potenzu S001 - guma je jako dobra ali osjetljiva na temperaturu. Ako je vani hladno i slinavo onda bas lose drzi. Cim se digne tenperatura guma radi odlično. Na autoputu je mozda bucnija malo nego conti sport.
Conti sport 3 je bio otprilike istih karakteristika ali imam dojam da se brze trosio

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...