Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

Just now, Snjur said:

Koliko sam vidio RS je downgrade naspram R-a, bar po ovima sto su probali oboje

 

Tako je, a ovo je razlog:

 

A re-engineered version of the “ADVAN NEOVA AD08R”, the “ADVAN NEOVA AD08RS” has been fine-tuned to meet Europe’s ECE R117-02 S2WR2 regulation* and raise its environmental performance. 

 

https://www.yokohama-online.com/News/YEU/2019/Q1/2019-03-05-YOKOHAMA-to-launch-ADVAN-NEOVA-AD08RS

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ND4SPD said:

 

AUTOMEHANIKA d.d. je uvoznik, a te gume imas cak i na https://www.mall.hr/

Ako narucujes preko web stranica, pripazi da ti ne podvale stari DOT...


Uzimao dva seta na mall.hr, uvijek osobno preuzimanje u trgovini, i prije nego sto platis ti donesu gume da si provjeris DOT i ako je star nemoras ih uzet i platit, nego ti naruce nove. Meni su na oba seta bila oko 2-3 tjedna stara kada sam ih kupovao.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Radman_ED35 said:


Uzimao dva seta na mall.hr, uvijek osobno preuzimanje u trgovini, i prije nego sto platis ti donesu gume da si provjeris DOT i ako je star nemoras ih uzet i platit, nego ti naruce nove. Meni su na oba seta bila oko 2-3 tjedna stara kada sam ih kupovao.

 

Osobno preuzimanje je druga stvar, ali kad ti salju postom, cuo sam od vise ljudi da su neki webshopovi (ne sjecam se koji) podvaljivali stariji DOT i da nisu htjeli preuzeti gume natrag, jer pravno gledani, u pravu su, guma je nova, a koliko se smatra novom je stvar "sitnih slova", GY grupacija kaze da isporucene gume ne budu starije od tri godine, dok razne EU drzave imaju svoja tumacenja, Britanci (vise nisu u EU), prema  BS AU 50 kazu 6 godina, njihov NTDA kaze 5 godina, Svabe isto, navode da su gume nove ako su stare do pet godina...

 

Po meni, cak nije ni toliki problem ako je guma stara cca. godinu dana, ali onda su barem mogli dati neki popust...

 

Doduse, za povrat robe koja je kupljena preko interneta, prema EU pravima potrosaca imas pravo povrata u roku od 14 dana, ne moras niti navoditi zasto vracas, ali sam placas postarinu...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Auto je samo na magistrali vikendom, kad je sunčano. Inace se ne vozi.
Ništa bolje od potenze S001 ti netreba za po magistrali + šta ima tvrdu bočnicu pa se neće uvijat.

Koja ti je dimenzija?

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/12/2020 at 9:53 AM, ND4SPD said:

 

Osobno preuzimanje je druga stvar, ali kad ti salju postom, cuo sam od vise ljudi da su neki webshopovi (ne sjecam se koji) podvaljivali stariji DOT i da nisu htjeli preuzeti gume natrag, jer pravno gledani, u pravu su, guma je nova, a koliko se smatra novom je stvar "sitnih slova", GY grupacija kaze da isporucene gume ne budu starije od tri godine, dok razne EU drzave imaju svoja tumacenja, Britanci (vise nisu u EU), prema  BS AU 50 kazu 6 godina, njihov NTDA kaze 5 godina, Svabe isto, navode da su gume nove ako su stare do pet godina...

 

Po meni, cak nije ni toliki problem ako je guma stara cca. godinu dana, ali onda su barem mogli dati neki popust...

 

Doduse, za povrat robe koja je kupljena preko interneta, prema EU pravima potrosaca imas pravo povrata u roku od 14 dana, ne moras niti navoditi zasto vracas, ali sam placas postarinu...

Na mall.hr je plaćanje pouzećem, pa vidiš da li je guma stara ili ne, ali mislim da je tu prevelik obrt robe da bi guma ostarila. Ovih nekoliko puta što sam naručivao nikad nije bila starije od nekoliko mjeseci.

Inače, mislim da su ljudi počeli malo previše dramiti oko starosti gume. Pa nek je i preko godine koliki je problem? Sjećam se da sam s poznanikom pričao i da je pravio dramu oko toga što su mu dvije gume proizvedene npr 34. tjedan, a dvije 31., uglavnom par tjedana razlike. Da on neće te gume da nisu ista serija, da će ih vratit. Nikako čovjeku objasnit da tvornica u tjedan dana proizvede tisuće i tisuće guma istog modela i dimenzije i da priča gluposti. :D

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Srele_St said:

Ništa bolje od potenze S001 ti netreba za po magistrali + šta ima tvrdu bočnicu pa se neće uvijat.

Koja ti je dimenzija?

Poslano sa mog Mi 9 Lite koristeći Tapatalk
 

235 35 19 i 255 35 19

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rockatansky said:

Na mall.hr je plaćanje pouzećem, pa vidiš da li je guma stara ili ne, ali mislim da je tu prevelik obrt robe da bi guma ostarila. Ovih nekoliko puta što sam naručivao nikad nije bila starije od nekoliko mjeseci.

Inače, mislim da su ljudi počeli malo previše dramiti oko starosti gume. Pa nek je i preko godine koliki je problem? Sjećam se da sam s poznanikom pričao i da je pravio dramu oko toga što su mu dvije gume proizvedene npr 34. tjedan, a dvije 31., uglavnom par tjedana razlike. Da on neće te gume da nisu ista serija, da će ih vratit. Nikako čovjeku objasnit da tvornica u tjedan dana proizvede tisuće i tisuće guma istog modela i dimenzije i da priča gluposti. :D

 

Kako sam rekao, ne sjecam se koji su webshopovi bili u pitanju...

 

Slazem se, ima debila koliko hoces :) 

Link to comment
Share on other sites

U 195/50-15 je ostalo samo par sportskih guma pa sam za keca , na nagovor frendova, uzeo Michelin PS2 pa sad budemo vidjeli.

Toyo R888 semi slick na porecki glatkim cestama je tesko ugrijati , pogotovo zimi pa mozda PS2 bude ok...

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ps4s i ne misli dalje.

U 195/50-15 je ostalo samo par sportskih guma pa sam za keca , na nagovor frendova, uzeo Michelin PS2 pa sad budemo vidjeli.

Toyo R888 semi slick na porecki glatkim cestama je tesko ugrijati , pogotovo zimi pa mozda PS2 bude ok...

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk





Upravo zato cup2 nebi vozio izvan staze, da bi guma „proradila“ treba ju dic barem na 50 stupnjeva sto mislim da nije bas lako, mislim ne znam kome treba takva tortura po cesti..

Od uhp guma ps4s je apsolutni kralj


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/15/2020 at 3:11 AM, Josip. said:

Gledam Michellin PS3 na gume.com.hr, u 195/50/15, imaju dva modela, jedan 533 kn, a drugi 841kn. Koja je razlika u suštini? 
I je li postoji cup2 u 15, pošto ih nema ni kod Furlana, a ni na gume.com? 

Michelin PS3 je meni bila guma sa kojom sam bio poprilicno nezadovoljan

Link to comment
Share on other sites

On 3/16/2020 at 9:15 PM, Policnakvadrat1 said:

Nabacio ljetne Uniroyal Rain Sport 5 pa budemo vidjeli kako će se ponasati emoji41.pngdac7519b6b53244a4ed5a53ac04ae759.jpgbc34e7dd53fa3f84f246468596299d7f.jpg

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

 

Javi dojmove, to gledam curi za Pug207

 

Ima tko od forumskih trgovaca ista solidno u dimenziji 205/55/16?

 

@Raptor6767

Link to comment
Share on other sites

 
Javi dojmove, to gledam curi za Pug207
 
Ima tko od forumskih trgovaca ista solidno u dimenziji 205/55/16?
 
[mention=230]Raptor6767[/mention]? 
205/55R16 91H RainSport 5 Uniroyal - 409kn/kom

Rok isporuke 24h ak ne zatvore granicu (mijenja se situacija iz sata u sat).
Link to comment
Share on other sites

On 16. 03. 2020. at 10:36, Xman said:

Reneko friško ispekao i prenaplatio al jbg, beggars can't be choosers kad je Slovenija puna zombija :D

 

A rvaCka puna Jugozomboida. ?

On 15. 03. 2020. at 1:09, GoranE46 said:

 

 

 


Upravo zato cup2 nebi vozio izvan staze, da bi guma „proradila“ treba ju dic barem na 50 stupnjeva sto mislim da nije bas lako, mislim ne znam kome treba takva tortura po cesti..

Od uhp guma ps4s je apsolutni kralj

 

 

 

 

Imam CUP2 na 18 i na 19 felgama, vozim se najnormalnije, ali da, za daily drive - PS4S ili CSC6 i EOD.

Link to comment
Share on other sites

Ako moze i nesto iz Premium segmenta u dimenziji 205/50 r17?

Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk


Continental 205/50R17 89V FR SportContact 5 - 915kn/kom

Michelin na centralno skladište dolazi oko 24.03 (ako ne bude drama na granici)

Michelin 205/50R17 ZR 93Y XL Pilot Sport 4 - 989kn/kom.

Ak ne zapne na granici, rok isporuke 24h od uplate.
4 minutes ago, niknejm said:

Napisi radje ljudima cijenu :D

Dobra je emoji106.png

 

225/45R17 91V FR PremiumContact 6 Continental - 699kn/kom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...