Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

32 minutes ago, Swendija said:

Kakve su Hankook gume?

 

Tražim 215/40-17 i vidim Ventus v12 evo2, cjenovno je tu negdje s ostalima, par kn jeftinija, jel valja kaj il je čang-šlang?

 

Il je bolje uzet Toyo Proxes TR1 koja je jeftinija?

 

valja. a sad ovisi kaka su tvoja ocekivanja.

za svaki dan ok guma.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Swendija said:

Kakve su Hankook gume?

 

Tražim 215/40-17 i vidim Ventus v12 evo2, cjenovno je tu negdje s ostalima, par kn jeftinija, jel valja kaj il je čang-šlang?

 

Il je bolje uzet Toyo Proxes TR1 koja je jeftinija?

Imam istu na MINI baš u toj dimenziji, evo skoro treća godina... jako dobra na suhoj, a pogotovo na mokroj podlozi gdje mi pri brzinama 160-190 na kiši nije nikada proklizala...uglavnom moje preporuke ?

Link to comment
Share on other sites

Ventus v12 evo2 imao jednom na autu i nikada vise nista od Hankooka necu kupiti.
uzasna guma na svakoj podlozi, klize na sve strane, mekana bocnica (225/40/18)
naravno, ako netko ne ocekuje puno od gume slobodno, recimo mom tati bi je mozda i preporucio umjesto save

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja prošlo ljeto imao Pzero PZ4 na bmw i sad ih stavio na merc, guma je top! Ajmo reći da sam performanse na suhom i očekivao ali grip na mokrom me totalno iznenadio. Pred zimu kad sam ih skinuo i stavio nove sottozero3 doživio totalni downgrade gripa na hladno/mokro...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Uros said:

Pa koja guma je dobra nakon 40-45 kkm

 

ja za takvu ne znam

 

Imam i zimski set, znači podijeli s 2. Da ga jebeš 20-30 hiljki mora zdurat. Što mi npr. nije bio slučaj s Rainsport 2.

A za hankook sam čuo totalno oprečna iskustva, tak da mislim da ću ga ipak izbjeć i ić na sigurno :)

 

Link to comment
Share on other sites

Pa koja guma je dobra nakon 40-45 kkm
 
ja za takvu ne znam
Goodyear Eagle F1 Assy3, zadnje sam ubio ali prednje su i dalje odlicne nakon 2 sezone i nekih 45tkm, prva guma koja trpi moje maltretiranje :)

Govorim o 235/35/19 :)

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Imam istu na MINI baš u toj dimenziji, evo skoro treća godina... jako dobra na suhoj, a pogotovo na mokroj podlozi gdje mi pri brzinama 160-190 na kiši nije nikada proklizala...uglavnom moje preporuke 
Kaj Mini ne ide u 205 45 R17. Danas sam vidio sa Pirelli Pzero i odlično izgledaju

Отправлено через Pixel

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Dottore said:

Kaj Mini ne ide u 205 45 R17. Danas sam vidio sa Pirelli Pzero i odlično izgledaju

Отправлено через Pixel
 

U pravu si, to je njegova deklarirana tvornicka dimenzija 7J x 17'' - 205/45.  Medjutim, postoji i opcija koju koristi hard core model MINI GP,  7.5J x 17'' - 215/40 H2 ET45 te MINI Challenge race car sa Original MINI Challenge R56 Cross Spoke 7,5 x 17 specijalno razvijene od Borbet Motosport, legure Ni / Mg u dimenziji 7,5J x 17''- 215/40 H2 ET38. E upravo te potonje sam kupio za svoj MINI. One su u stvari racing izvedenica tvornickih MINI felgi R112 John Cooper Works Challenge - Spoke alloy wheel 7J x 17'' - 205/45.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Gio_AC said:

U pravu si, to je njegova deklarirana tvornicka dimenzija 7J x 17'' - 205/45.  Medjutim, postoji i opcija koju koristi hard core model MINI GP,  7.5J x 17'' - 215/40 H2 ET45 te MINI Challenge race car sa Original MINI Challenge R56 Cross Spoke 7,5 x 17 specijalno razvijene od Borbet Motosport, legure Ni / Mg u dimenziji 7,5J x 17''- 215/40 H2 ET38. E upravo te potonje sam kupio za svoj MINI. One su u stvari racing izvedenica tvornickih MINI felgi R112 John Cooper Works Challenge - Spoke alloy wheel 7J x 17'' - 205/45.

 

Koju dimenziju felgi imaš? Mene muči da li mi stane 7.5x17 et35 na R56.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Puh said:

 

Koju dimenziju felgi imaš? Mene muči da li mi stane 7.5x17 et35 na R56.

Kod mene je 7,5J x 17''- 215/40 H2 ET38, a sve skupa je otislo skroz do rubova fendera.  Mozda da pripazis na moguci ''inner rubbing'' sta opet ovisi o trenutnom ovjesu kojeg imas na Mini, da li je stock ili aftermarket, federi ili gewinde. U tom slucaju ces mozda trebati distancer od 5mm da izbjegnes unutarnje struganje. Na koju sirinu guma bi isao, 215 ili stretch 205/40?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kod mene je 7,5J x 17''- 215/40 H2 ET38, a sve skupa je otislo skroz do rubova fendera.  Mozda da pripazis na moguci ''inner rubbing'' sta opet ovisi o trenutnom ovjesu kojeg imas na Mini, da li je stock ili aftermarket, federi ili gewinde. U tom slucaju ces mozda trebati distancer od 5mm da izbjegnes unutarnje struganje. Na koju sirinu guma bi isao, 215 ili stretch 205/40?
Unutra ne bi zapinjalo, ide vise prema van nego serijske s et48. Problem mi je vanjski rub da ne bi izlazile van. A isao bi na 205, ne moram se jebat s papirima.
Morat cu il uzu felgu il veci et
Link to comment
Share on other sites

Imas odlicne AUTEC-ove Wizard motosport felge 7,5J x 17'' ET38 na koje bi mogao pripasati 205/45, 215/40, 215/45 gume tj. preferiranu dimenziju,  a koje su ujedno i cjenovno prihvatljive. 

 

https://autec-wheels.de/en/news/news-detail/deutscher-tourenwagen-cup-2016.html

 

https://www.minitorque.com/threads/autec-wizard-17x7-5-with-ps3.123481/

 

https://konfig.autec-wheels.de/konfig_rad/graphik.php?farbe=ffffff&tieferlegung=0&artikelnr=CR7517384032130&fahrzeugtypid=2207&felgendurchmesser=17&lang=eng

 

Edited by Gio_AC
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nero said:

Koje gume u 19'' na kraju?

 

Continental Sport Contact 6

Bridgestone S001

 

 

Nešto treće? Pirelli me zbunjuje, previše modela ima.

 

Pirelli Pzero vez dodatnih oznaka ako mozes naci, ili nasljednik Pzero PZ4

Gore ti je i N4SPD objasnio

 

Ja sam na 156 imao PZ4 i zbilja su odlicne, ali se i dosta trose

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nero said:

Koje gume u 19'' na kraju?

 

Continental Sport Contact 6

Bridgestone S001

 

 

Nešto treće? Pirelli me zbunjuje, previše modela ima.

Michelin pilot sport 4 , 4s, cup zavisi za sta koristi auto

Goodyear assymetric 5, supersport ili supersport r isto ovisno za sta auto koristi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nero said:

Auto je samo na magistrali vikendom, kad je sunčano. Inace se ne vozi.


Ako te nije briga za cijenu onda Michelin Pilot Sport Cup 2 ili Goodyear Supersport R, a ako te briga za cijenu onda Pilot Sport 4S ili Goodyear Supersport. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Radman_ED35 said:


Ako te nije briga za cijenu onda Michelin Pilot Sport Cup 2 ili Goodyear Supersport R, a ako te briga za cijenu onda Pilot Sport 4S ili Goodyear Supersport. 

Nije cak ni neka razlika u cijeni između recimo cup 2 i ps4s da bi to trebalo igrati ulogu pri odabiru vec iskljucivo namjena gume.

Cup2 je iskljucivo za suho i toplo vrijeme,koja je jako loša po kiši i hladnom.Puno ekipe je vozi na stazi.Naravno da ovakva guma traje znatno kraće.

Dok ps4s naravno nije na toj razini kao cup2 po toplom i suhom vremenu ali zato puno bolje drzi kiši,hladnijem vremenu i traju duže.

Ako ce se auto vozit iskljucivo po toplom vremenu a trajnost ne igra veliku ulogu ja bi svakako izabrao cup2.Naravno,treba vidjet da li postoji u tim dimenzijama.Za sve ostalo tu je ps4s ?

 

  • Samo ljubav 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...