Jump to content

Ljetne gume


Recommended Posts

ali zovu se cityracing :D

 

vozio sam prije mjesec-dva bratovog twinga s novim gumama iz 12. mjeseca, mislio sam da je prepumpao gume na 3-4 bara 155/nešto/14

nije, bile su na 2.0, ali neke torque :D

 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

 
Javi dojmove, to gledam curi za Pug207
 
Ima tko od forumskih trgovaca ista solidno u dimenziji 205/55/16?
 
[mention=230]Raptor6767[/mention]? 
Evo samo da javim Uniroyal RS5 nakon cca 500km ugodno me iznenadile
Imao sam Pireli p7 cint.... i bile su ok ali znao sam osjetiti da nos pobjegne ak ga malo pretjeram a s ovima nema toga bas fino drze ali kad i počnu gubiti grip nije to tako izraženo kao kod pirelli a zimulje imao Conty ts 860 i fino drže...
Pirellice su postale po kiši koma esp mi palilo stalno a gnoj 1.6 tdi

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Inače nisam netko tko će pisat neki osvrt na gume ali evo čisto da upozorim, lani sam uzeo hankook ventus v12 evo2 225/45/17 za ženin 118d i napravili sa njima oko 5000km, skinuo sam ih oko 01.11. i jučer vratio na auto. Gume su za poginut, auto ide u bok već na 20 km/h, užas živi, neznam kada sam imao goru gumu, esp se pali na svakom raskršću. Sve me je strah šta će biti kada padne kiša. Baš su me razočarale?

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam primjetio primjetan pad perfomansi guma Hankook S1 Evo nakon prve zime (prilicno sam ih kasno skinuo i rano stavio na auto), tako da moguce da ih hladni period nepovratno unisti (izadju iz svog elasticnog podrucja)....

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nema mi bas to smisla da ih ubije hladnoća, znao sam imat cesto ljetne na jednom autu kroz zimu pa nista, zimus sam ostavio savu intensu preko zime na autu jer sam na drugom imao zimske i sad se voze isto kao i prosle godine a vozilo se nekad sa tim autom dok je bio minus, sol itd. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Batina said:

Nema mi bas to smisla da ih ubije hladnoća, znao sam imat cesto ljetne na jednom autu kroz zimu pa nista, zimus sam ostavio savu intensu preko zime na autu jer sam na drugom imao zimske i sad se voze isto kao i prosle godine a vozilo se nekad sa tim autom dok je bio minus, sol itd. 

Kod mene ista situacija sa michelin ps4s,uopce ih ne skidam preko zime..Provozam se kad je cesta ok i guma i dalje drži vrhunski nakon 15tkm.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Trebam za drugi auto neke bolje gume ali premium ne postoje u ovoj dimenziji ocito samo ove :)

 

Sta uzet?

 

GOODYEAR 205/55R16 91V EFFICIENTGRIP
CONTINENTAL 205/55 R16 PREMIUM CONTACT 6 
MICHELIN 205/55 R16 PRIMACY 4
 

Ili nesto trece? :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imaš 

Michelin ps4 

Bridgestone t005 njih imam već 2 sezone, sad ću ih montirati nszad za treću i zadnju. Za sad imaju nekih 20.000 km i zadovoljan sam. Bočnica nije za race, ali držanje je dobro i predvidivo kad ju se postavi u zavoj. A i cijena im je dobra

 

Šteta što nema gy asy5 u toj dimenziji

 

 

 

 

 

Edited by Bubi
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, tolt said:

Trebam za drugi auto neke bolje gume ali premium ne postoje u ovoj dimenziji ocito samo ove :)

 

Sta uzet?

 

GOODYEAR 205/55R16 91V EFFICIENTGRIP
CONTINENTAL 205/55 R16 PREMIUM CONTACT 6 
MICHELIN 205/55 R16 PRIMACY 4
 

Ili nesto trece? :)

 

 

Evo novi test za ove sa pilama

 

 

Edited by kutija
Link to comment
Share on other sites

Meni se nikak ne sviđa kak se auto ponaša na Asy5 na jakom kočenju, nekak ko da preveć pliva.

Ko da mi je stalno preniski tlak, a na 2.7 je kak i treba bit.

Prošle god je bio na SportContact5 i nisam primjetio takvo ponašanje.

 

Edited by Jasa
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Jasa said:

Meni se nikak ne sviđa kak se auto ponaša na Asy5 na jakom kočenju, nekak ko da preveć pliva.

Ko da mi je stalno preniski tlak, a na 2.7 je kak i treba bit.

Prošle god je bio na SportContact5 i nisam primjetio takvo ponašanje.

 

 

Na suhom ili mokrom? Koja dimenzija su? Ja sam svoje montirao tek jučer, 225/45/17 i napumpao ih na 2.2/2.0 u vožnji naraste na cca +0.2. Nisam još probao naglo kočiti, ali u zavojima mi se čine dosta ok. Prije njih sam imao conti sportcontact 5, ali 215/50/17 i GY su mi preciznije u brzim zavojima.

Baš ću testirati kad iskrcam ženu

Link to comment
Share on other sites

nije mekana bočnica, a i da je nema šanse da pliva na kočenju zbog toga. nije sunny plivao u 8.-om mjesecu na savi eskimo  175/70/13 učka downhill time attack

 

koji auto? leon? šta ti ne bi pritisak trebao biti između 2.2-2.4? si pogledao ako su ispravno montirane inside/outside? trebale su doći u paru prednje/zadnje

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...