Jump to content

Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja


Recommended Posts

Ok, a kako stojiš u vezi njihove tvrdnje da se snaga na motoru ne može pouzdano izmjeriti na rolling road dynu?
I nevjerojatno kako Fire opet izbjegava odgovoriti na pitanja na koja mu ne pase odgovarati nego samo na ona u kojima moze/pokusava pljuvati po Hicu.

I onda ce poslije opet biti plakanja i izigravanja zrtve. :D
@fire zasto ne odgovoris kolegi na gore postavljeno pitanje nego si to "strucno" preskocio?

Sent from my RNE-L01 using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Hic said:

Naravno, krivo.

 

Namjera je ocrniti konkurenciju koja radi kako treba, a kad se vec ne moze s rezultatima, onda moze laganjem.

 

Mainline dyno je JEDINI dyno na kojem se NE MOZE utjecati na IZMJERENI REZULTAT.

 

Postoji OPCIJA ESTIMATED, ciji podaci pokazuju da su JEBENO dobro ESTIMIRANI, koja prikazuje PROCJENJENU snagu na motoru.

Svugdje se navodi da to NIJE izmjerena snaga, vec PROCJENJENA.

 

 

 

Ovo kaze mailine, cista matematika koju odreduje operator.

 

" However our dyno software does provide MATHS channels that can be utilised by the operator for any calculus tasks. The channels you have mentioned would have been created by the operator on a specific dynamometer, and is purely speculative.  "

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Ovo kaze mailine, cista matematika koju odreduje operator.
 
" However our dyno software does provide MATHS channels that can be utilised by the operator for any calculus tasks. The channels you have mentioned would have been created by the operator on a specific dynamometer, and is purely speculative.  "
Osim kaj si naporan sa izigravanjem papige, opet nisi odgovorio na pitanje... Promijeni dilera

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ja sam također kontaktira Mainline, i situacija je još gora. Čak i vrijednosti izmjerene snage na kotaču nisu egzaktne već procjenjene. Naime, mainline mi je potvrdija da mjeri snagu/moment na osovini valjka, a ne kotača. Nemaju nikakav mehanizam mjerenja ili procjene gubitka prijenosa između kotača automobila i valjka. (tkzv stupanj djelovanja - a on je manji od 1, tako da uvik postoje nekakvi gubici, pa makar bilo sve idealno)

 

Ako nekoga zanima više o tome, može pogledat ovo:

 

tarni1.jpg

tarni2.jpg

tarni3.jpg

On 9/12/2018 at 10:38 AM, Rockatansky said:

Ok, a kako stojiš u vezi njihove tvrdnje da se snaga na motoru ne može pouzdano izmjeriti na rolling road dynu?

 

U principu ne može 100% pouzdano. Ali inercijski dyno sa load cellom je svakako puno precizniji (usudim se reć . dovoljno precizan ako se održava po standardu) od onoga koji ima samo load cell.

 

edit: i da se odma ogradin od potencijalnih debilnih komentara - ne poznajen osobno nikoga od aktera rasprave, i zaboli me k za forumske ratove i ko ima kakav dyno... ja znan koji je dyno dobar za šta i kojeg bi ja koristija za koju namjenu. operater dynoa je tu da rukovodi opremom koju ima, a ne da prosipa pamet o konstrukciji i algoritmima kojima se proračunava (aproksimira) snaga/moment - za to postoje kompetentniji ljudi.

 

lp

Edited by IvanL
  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Dok ste se vi svađali i raspravljali o vašim valjcima od 100k eura, ja sam platio jednu aplikaciju cijelih 80 kn čini mi se hahaha.... 

I što je najbolje graf mi se čini dosta realističan za 1.8T AGU s K03s setupom, jedino bi rekao da je najveći moment malo prije u okretajima. Ali nebitno, jebena aplikacija je dala neku koliko toliko realnu sliku, a vi sa valjcima od 100k eura varirate po 50 ks pa se pitaš ko je tu lud?? 

 

 

Screenshot_20180919-222422.png

 

 

 

I jedno pitanje za Hica, zašto na stranici iskazuješ snagu motora tuniranih auta ako se ne može točno izmjeriti? 

Edited by Deki
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poceli mjeriti snagu auta na radilici. Usporeduju se vrijednosti koje pisu u knjizici i ako je previse dobiva se 200kn po 1kW kazne,  skidanje tablica ...

Uglavnom koriste priznatu metodu mjerenja gubitka sustava.  

42771294_10214379553296685_1877851446607

 

Link to comment
Share on other sites

Ako imas manje oni placaju za svaki kw?
Da, limit njihovog placanja je iznos mape i svega sto je potrebno da auto ispuni original snagu, naravno kod tunera po njihovom odabiru, u cijenu ukljucena 2 topla obroka i pice (bezalkoholno) po odabiru.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

On 9/13/2018 at 11:12 PM, Hic said:

Meni je jasno da frustracije izbijaju na povrsinu, kao i neznanje u kombinaciji sa zlobom i mrznjom, ali ipak...

Priznajte poraz, lezite, i pocesem vas po trbuhu, dobijete kolacic i mrs u kucicu

Ovako vam sramota sve zesca i zescaemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

 

 

hic najjači dogodine u ilirsku bistricu dolazi posušiti stazu sa puhačem za lišče ako kiša padne da ne budu 6 ti zbog kiše ahahahahha

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Jopa said:

Ima li kakav broj NN-a di kaže da se i kako se naplaćuje? Ja nisam našao.

 

voditelj stanice nema pojma o ovome i kaze da ovo sa slike je obicno mobilni tehnicki sa mjeracem sile kocenja 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gmajna said:

Ako imas manje oni placaju za svaki kw?

 

onda bi bilo posteno ako ti izmjere manje da ovlasteni servis plati odstetu :D

mislim, kak misle da 20god i vise auti imaju istu kilowatazu od deklarirane?!

mislim da su to bajke. prije bi reko da si to testeri za kocnice...

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, fire said:

Poceli mjeriti snagu auta na radilici. Usporeduju se vrijednosti koje pisu u knjizici i ako je previse dobiva se 200kn po 1kW kazne,  skidanje tablica ...

Uglavnom koriste priznatu metodu mjerenja gubitka sustava.  

42771294_10214379553296685_1877851446607

 

 

Ovo ti je vec drugi put da pises istu glupost:

 

 

Jos uvijek nisi odgovorio na pitanja:

 

1. Moze link na pravilnik ili zakon u kojem pise da se za dobivanje tocne snage na radilici motora koristi chassis dyno sa coastdown metodom?

 

2. Moze link na zakon u kojem pise da je kazna 200 kn po 1 kW viska snage?

 

Nadalje, CVH ti ne moze naplatiti kaznu, CVH je privatna tvrtka, naplatiti kaznu ti moze MUP-a, te kasnije sud...

 

Sto se tice CVH, jako dobro se zna kakva je to mafijaska prica, zna se tko je tamo glavni i koji general je predsjednik NO CVH, da ti pomognem, Markac:

 

http://pakrackilist.hr/mladen-markac-predsjednik-no-cvh-kod-gradonaclenice-uskoro-krece-modernizacija-stanice-tehnicki-pregled/

 

A u pozadini je Karamarko:

 

Centar za vozila Hrvatske je jedan od najvećih kriminala u hrvatskoj pretvorbi i privatizaciji!
 

https://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/nedjelja-navecer-centar-za-vozila-hrvatske-je-jedan-od-najvecih-kriminala-u-hrvatskoj-pretvorbi-privatizaciji-931992/

 

Hrvatska omerta - CVH
 

https://pollitika.com/hrvatska-omerta-cvh

 

Sve Karamarkove biznise 'progutao' Centar za vozila
 

http://www.poslovni.hr/hrvatska/sve-karamarkove-biznise-progutao-centar-za-vozila-313779

 

EKSKLUZIVNI DOKUMENTI Novi dokazi u aferi Soboli
 

http://www.nacional.hr/ekskluzivni-dokumenti-novi-dokazi-u-aferi-soboli/

 

 

  • Like 3
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...