Jump to content

Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja


Recommended Posts

Pa ocito je ovaj svabo sa Mahom MANIPULIRAO brojkama( ako je tocno da ima turbine koje ne mogu napunit toliko) kao sto i ti radis...

 

 

Inace ovakve price o dyno-ima se vode otkad je foruma i dyno-a. Jedan pokaze manje ,jedan vise i tu nije nitko u pravu dok ne krenu neke brojke koje NISU MOGUCE.

Link to comment
Share on other sites

Zbaci, MTM kao nekakva firma, moze bez problema mjeriti 535whp kao
812fhp, ali kad ja izmjerim 733 kao 950c, onda je to
Laz i
Problem, itd itd

Kad JA izmjerim ISTI AUTO ISTE BROJKE, ALI 707fhp, onda OPET SVI MULJAJU, kako bi ja ispao JOS VECI MULJATOR, iako smo samo 105ks manje “izmuljali”.



Decko, vi ste jebena patologija vec. Predlazem da stavite sesire od alu folije i odete zivjet u zemunice (ili zemun).

Ja NIKADA NIGDJE nisam rekao ni napisao nikome da je moj dyno tocan.

UVIJEk I SVUGDJE samo cu reci da je whp tocan, a sve ostalo je govno za naivne budale koje u to vjeruju.

Amen.



  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 sito i reseto:a ja mislim da si ti  josey 2.0 verzija...
Kog boli kifla šta ti misliš..

Post sam puko ujedino da "polic salama" ne kaže opet da Hic napada prvi..

Samo treba bit realan i objetivan.. ostalo ce samo od sebe ući u glavu..

Poslano sa mog SM-N975F koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

[url=https://postimages.org/][img]https://i.postimg.cc/d0dYh6Gp/104182758-2933531376773526-4246169297063646913-n.jpg[/img][/url][url=https://thesawmillgrill.com/dinner]sawmill bar and grill[/url]

 

[url=https://postimages.org/][img]https://i.postimg.cc/j2q0krBY/104335474-599198374060675-2035420483751870641-n.jpg[/img][/url]

 

[url=https://postimg.cc/qhcNRHXT][img]https://i.postimg.cc/63gnM98y/104119616-460378784828058-7332513159878164788-n.jpg[/img][/url]

 

Kaže Hico da je ovo lažnjak,mjerili smo u Ljubljani Enigma  Motorsport

Edited by vesko
Link to comment
Share on other sites

To je ovaj Mainline u SLO.
Jos da netko kupi Mainline hub dyno u blizini....
Svjestan si komplikacija na hub dynu? Vise bi u tokara radia adaptere nego mapira na dynu. Znas sta mi sve dodje na dyno
Pa i nije problem
Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

Ako bude sve ok 5-6mj dyno 3000hp je u Zg. Previse se posla nakotiko sa jakim motorima, i riskirati puknuce gume na dynu je glupo. Lako ovima sa akceleracijskim govnima i ovoma kojima sve klize pa ne mogu ni raditi, kod mene to nije slucaj. Meni treba hub.

#mainline mtj!!!!

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2020 at 12:08 PM, Hic said:

Ne znam jer nemam Mahu . Ali sve su takve brojke. Pogodi zakaj?!

Ovaj moment je na mojim valjcima, ne na motoru ni kotacima. Jer se obd nije htio spojiti na ecu. Ocigledno ima neki issue sa najnovijim autima, kupio sam novi, ali je u dostavi postom. Uzeo sam obd linkx mx+, 150€ je, pa cu ubuduce vidjeti.

Da dodam. Mjeri se samo i iskljucivo na kotacima. Ostalo je za naivce.

 

Pa taj problem s obd i okretajima se vuce vec iz 2016 godine.

Nema okretaja

f1af1d4a32ee93f481e8d074d1debe6c.jpg

 

 

onda e46 m3 s blokadaom na 7100rpm. Nije tolko niska blokada, nego okretaji krivo kalibrirani.

 

54bb8b6df52e14db762fcc683a98e635.jpg

 

Ima jos jako puno takvih grafova. 2016 godine pricas da ces to popraviti i tokom iducih 4 godine isti problem. Ceka se taj adapter. A ako okretaji nisu dobri, onda se moze manipulirati s izmjerenim momentom. Pa 1.9tdi stock ima preko 500Nm i tako po grafu.

 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ruscic said:

Svjestan si komplikacija na hub dynu? Vise bi u tokara radia adaptere nego mapira na dynu. Znas sta mi sve dodje na dyno emoji1787.png
Pa i nije problem
Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

 

Sa 4-5 adaptera pokrijes vecinu auta.

Bit ce ti ekipa sa tamicem dode?

Dynapack je do nedavno bio najkoristeniji,ali su Mainline sklopili jos bolje tako da se vecina prebacuje na Mainline.

Ne znam da se bavim tim i da mogu financijski priustit Mainline hub bi mi bio prvi izbor.

Link to comment
Share on other sites

Na mom dynu snaga se tocno mjeri BEZ ikakvog upicavanja icega, pa tako i okretaja.

Okretaji su potrebni ako zelis tocan moment na kotacima.

Po 10000 put.

Ali kladim se da si dovoljno corav da to ne vidis i ne naucis.

Sa 4-5 adaptera pokrijes vecinu auta.
Bit ce ti ekipa sa tamicem dode
Dynapack je do nedavno bio najkoristeniji,ali su Mainline sklopili jos bolje tako da se vecina prebacuje na Mainline.
Ne znam da se bavim tim i da mogu financijski priustit Mainline hub bi mi bio prvi izbor.



Pankako bi onda mjerio gubitke!?!

Bio bi zadnji u selu kad ne mozes gubitke mjeriti
Na mom dynu snaga se tocno mjeri BEZ ikakvog upicavanja icega, pa tako i okretaja.

Okretaji su potrebni ako zelis tocan moment na kotacima.

Po 10000 put.

Ali kladim se da si dovoljno corav da to ne vidis i ne naucis.



Pankako bi onda mjerio gubitke!?!

Bio bi zadnji u selu kad ne mozes gubitke mjeriti

Po cemu se chassis i hib razlikuju?

Pa nicemu osim po nacinu “pricvrscivanja” auto na stroj
Link to comment
Share on other sites

izgleda opet lijekovi popustili

12 minutes ago, Hic said:

Na mom dynu snaga se tocno mjeri BEZ ikakvog upicavanja icega, pa tako i okretaja.

Okretaji su potrebni ako zelis tocan moment na kotacima.

Po 10000 put.

Ali kladim se da si dovoljno corav da to ne vidis i ne naucis.

 

 


Pankako bi onda mjerio gubitke!?!

Bio bi zadnji u selu kad ne mozes gubitke mjeritiemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png
Po cemu se chassis i hib razlikuju?

Pa nicemuemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png osim po nacinu “pricvrscivanja” auto na strojemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

 

 

Izgleda opet lijekovi popustili ?‍♂️

Link to comment
Share on other sites

Zasto bi bio nebitan?

Ono sto je vazno je da je “graf” postojan i da pokazuje i najmanje promjene.
A jel 20-25 ili 15, to je briga samo hejtere.

Kuzis? A kad pozelis tecaj rada na dynu i kako citati rezultate, samo se javi, kao i svaki forumas, dobit ces popust.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Hic said:


Po cemu se chassis i hib razlikuju?

Pa nicemuemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png osim po nacinu “pricvrscivanja” auto na strojemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.pngemoji23.png

 

 

Ne znam je li ovo bija sarkazam, ali razlikuju se ?

24 minutes ago, Hic said:

Okretaji trebaju dyno uredjajima koji su losi i racunaju sve. Ovi koji mjere, ne trebaju nista osim da se motor vrti.

Pa racundjije moje, navalite samo.

Okretaji motora tribaju svakom dynu, i svaki dyno nesto racuna jer ovo sta vi mjerite snagu motora preko kotaca je isto ka da vadis zub kroz guzicu (moze se ali je ipak preciznije kroz usta)...

Edited by IvanL
Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...