Jump to content

Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja


Recommended Posts

22 minutes ago, maredo said:

Markač se elegantno svaki dan na posao i s posla vozi taksijem Bukovačka-Žitnjak i osim u CVH "radi" u firmi koja oprema vatrogasna vozila..fino je naplatio Haag..

 

Markac - CVH, Cermak - nafta i plin, Gotovina - tune, Krsticevic - MSAN/King ICT, nastavi niz... Znas ono, Tudjman, 200 obitelji, svi ostali su stoka sitnog zuba... Ako se ne varam, jedino Petar Stipetic i Anton Tus nisu bili u nekim mutnim shemama... 

 

Sad mala digresija, bilo je degutantno slusati kako ljudi iz struke pljuju po Selaku kada je bio protiv nabavke polovnih F-16, citiram - izraubanih zrakoplova i isluzenih, zastarjelih i odbacenih starih kanti... Selaku svaka cast za sve prije, a i za sad, sto se uopce usudio izaci s time u javnost, iako je vjerojatno znao da ce ga pljuvati... Da je on bio za, a Gotovina protiv, krenuli bi sa clancima iz The New York Times-a i slicnih novina koje vode hibridni rat protiv Hrvatske, u kojima pise da je Gotovina visekratno osudjivani kriminalac, koji je vise puta bio u zatvoru i da mu nije za vjerovati... Inace upravo Tus je Gotovinu nazvao trecerazrednim generalom, a sto se tice same Oluje, da se na razini na kojoj se Gotovina nalazio u toj operaciji mogao biti bilo tko i sve bi bilo isto, da je to sve vec bilo jasno i da je Hrvatska vec imala takvu nadmoc da se tzv. Krajina nije mogla braniti...

 

Toliko od mene, necu vise, da netko ne kaze da vodim hibridni rat protiv Hrvatske xD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gmajna said:

Moras paziti sto pises. Da ne bi dobio kaznu 200kn po slovu

 

Ako do toga dodje, budem kao Modric, Lovren, Horvatincic i svi ostali, samo ponavljas - ne znam, ne sjecam se, sinkopa, amnezija, provalili mi na racun, ukrali mi lozinku, nisam ja, majke mi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 19. 09. 2018. at 23:11, Deki said:

I jedno pitanje za Hica, zašto na stranici iskazuješ snagu motora tuniranih auta ako se ne može točno izmjeriti? 

 

Mene i dalje ovo zanima, koji god tvoj graf sam vidio svugdje je iskazan whp, nigdje nema nikakvog podatka procjenjene snage niti formule s kojom se isti dobio. A uredno iskazuješ/prodaješ hp na stranici. I to piše measured ili tuned power, nigdje estimated.

Ne trolam, stvarno me zanima, možda sam nešto preskočio?

Edited by Deki
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Iggy_R said:

Whp je izmjerena snaga (na kotačima)

Estimated hp je procjenjena snaga (na radilici)

Ma nemoj me zajebavat :)

 

Znam to, ali dotični se kune jedino u whp kao točnu brojku, a uredno iskazuje hp na radilici pored svakog tuniranog auta na stranici iako se isti podatak nigdje ne vidi iz njegovog dyno plota. 

Edited by Deki
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 10/10/2018 at 3:23 PM, Iggy_R said:

Whp je izmjerena snaga (na kotačima)

Estimated hp je procjenjena snaga (na radilici)

 

u konkretnom slučaju, whp je takodjer procjenjen

 

On 10/11/2018 at 8:06 AM, Bezimeni said:

Kaj se ti vozis na radilici ili na kotacima?

 

ako sa tim aludiraš da bi svi trebali gledati whp kao relevantnu brojku, tada ti nešto fundamentalno nije u redu sa načinom razmišljanja...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, IvanL said:

ako sa tim aludiraš da bi svi trebali gledati whp kao relevantnu brojku, tada ti nešto fundamentalno nije u redu sa načinom razmišljanja...

 

Dok mi netko ne izvadi komplet masinu iz auta i tako izmjeri snagu, whp ce mi biti relativna brojka prije i poslije čuniranja. Ostale kalkulacije i ubacivanje koeficijenta gravitacije zemlje i ostalih stvari, da se procjeni snaga na radilici su mi tak manje bitni...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Bezimeni said:

 

Dok mi netko ne izvadi komplet masinu iz auta i tako izmjeri snagu, whp ce mi biti relativna brojka prije i poslije čuniranja. Ostale kalkulacije i ubacivanje koeficijenta gravitacije zemlje i ostalih stvari, da se procjeni snaga na radilici su mi tak manje bitni...

 

dođe ti na isto...

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje
  • 3 weeks later...

Decki, posto se jos uvijek lome koplja oko dyna, njegove upotrebe i tocnosti, evo jedno sasvim logicno i normalno objasnjenje, koje ustvari daje odgovore na sve sto netko zeli znati. Naravno da sam to puno puta napisao, ali izgubio sam volju svadjati se sa idiotima, to stvarno nikome ne pomaze, a netko tko trazi informaciju, izgubi se u moru prepucavanja. Stay tuned

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Znaci, rasprava je pocela kad su moji obozavatelji vidjeli rezultate Audija RS6.

Auto je mjeren 420whp, sto je moj dyno pokazao kao 580fhp.

Nakon slaganja motora i promjene turbina, te kompletnog ispuha 2*76mm, full otovoreno, snaga je mjerena 733whp, odnosno 953fhp (radi se o automatiku i quattru, sustavi koji inace ima najvece gubitke od svih kombinacija). 953hp je dobiveno s WMI, koji pocinje ubrizgavanje na visokim okretajima i pri visokom tlaku turbina, tek krece na 1bar.
Dyno u prilogu, vidi se kako krece metanol i porast snage za 40tak kw na kotacima, to je broj ispod dyna.
2183d3bcdef1c0b67d291b94f5182ae8.jpg

E sad, bila procjena na radilici tocna ili netocna, ovo je mjerenje koje je kao takvo tocno. Whp (odnosno wkw, pa pomnoziti sa 1.36).


U medjuvremenu, dosao je na mjerenje 600HP Audi RS6 2020g, MTM prerada od “800”ks.
Covjek je zelio potvrditi snagu, jer je bio nezadovoljan performansama, a skupo je platio, plus pozna vlasnika MTM-a itd itd.
ODMAH sam mu rekao da je nemoguce dobiti 800ks, jer turbine mogu dati MOZDA 750hp, na full otvoreni auto, a on je imao samo filtere zraka i zadnje lonce. Znaci, nista. I unrzanje je isto takvo, tocno za 710ks, stage 1. Daleko od 800.

I naravno, covjek je potegnuo pitanje tocnosti dyna, na sto sam mu odgovorio, da je najtocniji kad ljudi vide broj koji zele, ali inace je netocan
Napomenuo sam mu da je jedini MJERENI podatak WHP, i da moj dyno kao takav sigurno mjeri ISTO kao MAHA dyno, koji je nekakav standard u europi, medjutim, ono sto MAHA poklanja, australci, a ni Hic, nikako.

I evo nas na mjerenju. Izmjerili smo 544.3whp. Odnosno po procjeni, 705hp. DALEKO od 800.

Dyno u prilogu:
cb5ca082a6b44e5231eb19d5baa049ec.jpg

I krece sad rasprava kako dyno ne valja itd, kako je MTM JEBENA FIRMA I NE LAZU ITDITDITD.

I onda, covjek iz ladice izvadi papir, dyno sheet sa MAHE OD MTM-a. Dyno u prilogu:
aa841e9bfb01e7de73d221a1a3771c7f.jpg

I naravno, pogledam na dyno, i kad tamo, MAHA MJERILA 535whp!!!! Po DIN STANDARDU, koji daje oko 1-2whp manje od SAEJ607 standarda. Dakle, zanemarivo, no evo i dyno po DIN-u, u prilog:
a14902f96fe4feef7fe7955ebfefd57e.png

Ako usporedimo moj dyno i MAHU, vidjet cemo da je whp isti (par whp razlike), no procjenje a snaga je nA MAHI CAK JEBENIH 812ks!!!!!

A na mom, samo 705 (po din-u).

Cak i ako pogledamo normiranu snagu na mahi, je 787ks.


Pa decki, sljedeci puta kad netko kaze da ja dodajem ks, mnozim, ili nesto trece, molim Vas da ponovo procitate ovaj post, i po mogucnosti sterate takvog majmuna tam kam zasluzuje biti steran. Ravno pod kamen ispod kojeg povremeno ispuze kad dobije mengu.

Slika audija:
c1235f18e888380f0751dd33757b9336.jpg



  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav, jasno je sve sa dyna mahe i tvog, i recimo isto pokazuju, tj na mahi je cak imao manji okretni moment izmjeren. Snaga na tocku znaci u bobu. 

E sada, "procijenjena" snaga se jako razlikuje, oni znaci isto tocno kao ti mjere kad auto ubrzava na valjcima, a maha valjci pogresno "mjere" kad Auto/tockovi etc usporavaju valjke nekom "snagom/silom"?!?! Jeli se znaci taj Schleppleistung/kocenje valjaka ne moze mjerit?

Link to comment
Share on other sites

Ne znam jer nemam Mahu . Ali sve su takve brojke. Pogodi zakaj?!

Ovaj moment je na mojim valjcima, ne na motoru ni kotacima. Jer se obd nije htio spojiti na ecu. Ocigledno ima neki issue sa najnovijim autima, kupio sam novi, ali je u dostavi postom. Uzeo sam obd linkx mx+, 150€ je, pa cu ubuduce vidjeti.

Da dodam. Mjeri se samo i iskljucivo na kotacima. Ostalo je za naivce.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Samo brljas. maha moze mjerit bez mjerenja gubitaka, samo whp. Onda imas indenticne brojke ko na mainline i na grafu ti je samo wheel power. Ili sa gubicima pa imas ko iz prometne dozvole.

Sent from my Redmi Note 9 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Pekx changed the title to Dyno mjerenje demistifikacija - pojasnjenje rada i mjerenja
  • Pekx locked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...