Jump to content

Impreza - procjena Grobnik vremena


vandal2407

Recommended Posts

Pozz. Zanima me šta mislite koliko bi moja impreza najbrže mogla ič na grobniku? Znači sa nekim dobrim vozačem kolko je maximum šta auto može :) 

Impreza STI hatch

1470kg

550HP 750NM 

Bilstein B16 ovjes

Eibach deblji ARB-ovi

Trkači diskovi i pločice

Trkača geometrija kotača

Full slick soft NOVE gume, lagane felge (8kg) ET35 :)

 

 

 

Edited by vandal2407
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vandal2407 said:

Pozz. Zanima me šta mislite koliko bi moja impreza najbrže mogla ič na grobniku? Znači sa nekim dobrim vozačem kolko je maximum šta auto može :) 

Impreza STI hatch

1470kg

550HP 750NM 

Bilstein B16 ovjes

Eibach deblji ARB-ovi

Trkači diskovi i pločice

Trkača geometrija kotača

Full slick soft NOVE gume, lagane felge (8kg) ET35 :)

 

 

 

 

1:40:xx bi rekao, ako ćeš ga stvarno uspjeti voziti na toj snazi bez nuspojava.

Edited by Mario_S3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mario_S3 said:

 

1:40:xx bi rekao, ako ćeš ga stvarno uspjeti voziti na toj snazi bez nuspojava.

ja sam mislio oko 1.35 ? Imat če auto i više konja na daily mapi. ali za stazu bude 550 baš zbog toga da se izbjegnu nus pojave, a i slagan je da drzi sigurno 550hp na stazi. tako da nebi trebalo problema bit :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, vandal2407 said:

ja sam mislio oko 1.35 ? Imat če auto i više konja na daily mapi. ali za stazu bude 550 baš zbog toga da se izbjegnu nus pojave, a i slagan je da drzi sigurno 550hp na stazi. tako da nebi trebalo problema bit :)

 

Pa ovaj vikend ti je najbrži auto vozio 1:34.xxx mislim da je bio GT2 RS, a iza njega Huracan Performante i 2x GT3 RS. Čisto da stekneš dojam koliko casha je tih 5 sekundi :). Neću spominjati onaj Caymann GT4 koji je čisti trkaći auto i koji je napravio 1:31.xxx.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

 

1 minute ago, vandal2407 said:

ja sam mislio oko 1.35 ? Imat če auto i više konja na daily mapi. ali za stazu bude 550 baš zbog toga da se izbjegnu nus pojave, a i slagan je da drzi sigurno 550hp na stazi. tako da nebi trebalo problema bit :)

 

Optimisticno je tih 35, osim ako se ne salis. :) 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, matija0311 said:

Psmater ja bi doso al veli Mario da mi spori nesmemo emoji1751.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Imaš u Raymondovom track dayu grupu za sporije od brijem 1:50. Nisam ja jedini kome smeta Twingo od 90 ks kako iz rupe izlazi s 90.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, matija0311 said:


Sta jes jes 300ks je kurac za stazu slazem se emoji2937.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Snaga je apsolutno nebitna ako nemaš ovjes, dobro posložen auto i "driver mode".

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Pekx said:

 

 

Optimisticno je tih 35, osim ako se ne salis. :) 

 

 

Ne šalim se. Ako ide Type R 320hp na slicku i stock ovjesu 1.37. zašto nebi impreza išla 1.35???

Ne kažem da bi ja tolko odvozio. nego velim maximum sta auto bi išao. meni je cilj 1:40-1.42 :)

Edited by vandal2407
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, matija0311 said:

Imam ohlins od trophya i cup auto


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Onda ne znam iz kojeg si se razloga svrstao u spore, no nebitno.. nisam ja izmislio 2 grupe, tu su između ostalog i zbog razloga jer me i u ovoj brzoj grupi GT2 RS prelazi po ravnome kao da stojim, a sad zamisli da se takvom na stazi nađe par turista koji voze 1:55 + vrijeme.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vandal2407 said:

Ne šalim se. Ako ide Type R 320hp na slicku i stock ovjesu 1.37. zašto nebi impreza išla 1.35???

Ne kažem da bi ja tolko odvozio. nego velim maximum sta auto bi išao. meni je cilj 1:40-1.42 :)

 

Koji Type R? FK8 na AR-1 265mm, s boljim kočnicama, spušten i sa jako dobrim vozačem ne ide ispod 1:40.3 ak se ne varam, a to je jaaako dobro vrijeme @Mislaf

 

A EP3 sa čini mi se 240KS je odvezao najbolje 1:43,99 i to sa jako dobrim vozačem, isto na AR-1 i složen auto skroz. I to je vrijeme za koje su se neki čak i kladili da nije moguće pa su popušili.

 

Tako da mi je ovih 1:37 pričam ti lovačke priče.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Mario_S3 said:

 

Koji Type R? FK8 na AR-1, s kočnicama, spušten i sa jako dobrim vozačem ne ide ispod 1:40 a to je jaaako dobro vrijeme @Mislaf

 

A EP3 sa čini mi se 240KS je odvezao najbolje 1:43,99 i to sa jako dobrim vozačem, isto na AR-1 i složen auto skroz.

 

Tako da mi je ovih 1:37 pričam ti lovačke priče.

typercsj0t.jpg

službeno vrijeme a ne lovačke priče :) 

znaci zaokruzimo 1:38. i po tvome impreza sa svime slozenim ajmo rec za track day i 550hp nemoze ispod toga?? osim ako haldex i pravi AWD ne trpaš u iski koš. onda mozda nemoze

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vandal2407 said:

typercsj0t.jpg

službeno vrijeme a ne lovačke priče :) 

znaci zaokruzimo 1:38. i po tvome impreza sa svime slozenim ajmo rec za track day i 550hp nemoze ispod toga?? osim ako haldex i pravi AWD ne trpaš u iski koš. onda mozda nemoze

 

To ti je brijem vrijeme na full slicku, iskreno zaboravio sam na to. I ja govorim o istom autu, Type R FK8. Ja sam uspoređivao vremena sa semi slickom. Ovaj vikend FK8 nije išao ispod 1:40 a iste gume su imali i EP3 i moj S3. Pa čisto ovako neka referenca. Naravno, širina gume je ključna, Civic FK8 na 265, S3 na 225 a EP3 ne znam, al sigurno nije šira od moje.

 

Ako na Imprezu staviš 265 onda vjerojatno može 1:38 bez problema. 1470kg je ipak još uvijek teško za zavoje. Naravno za odvesti 1:38 ti treba driver mode.

Edited by Mario_S3
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, matija0311 said:


Sta jes jes 300ks je kurac za stazu slazem se emoji2937.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ide poznanik sa 275 trophijem, 1.42.xxx (na serijskoj mapi) tako da nebih se bas slozio sa tim da je 300ks kifla... a i Mislav sa CTR ide ispod 1.40 na sliku... FWD sa 300ks je sasvim ok... samo ga treba odvozit i ulagat u prave komponente.

Edited by Sasaa
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vandal2407 said:

Pozz. Zanima me šta mislite koliko bi moja impreza najbrže mogla ič na grobniku? Znači sa nekim dobrim vozačem kolko je maximum šta auto može :) 

Impreza STI hatch

1470kg

550HP 750NM 

Bilstein B16 ovjes

Eibach deblji ARB-ovi

Trkači diskovi i pločice

Trkača geometrija kotača

Full slick soft NOVE gume, lagane felge (8kg) ET35 :)

 

 

 

 

ici ce kolko odvozis 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
 
Ide poznanik sa 275 trophijem, 1.42.xxx (na serijskoj mapi) tako da nebih se bas slozio sa tim da je 300ks kifla... a i Mislav sa CTR ide ispod 1.40 na sliku... FWD sa 300ks je sasvim ok... samo ga treba odvozit i ulagat u prave komponente.
Kaj ima Trophy?
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Mario_S3 said:

 

Provjerio, moja greška, to je bilo vrijeme na čistom slicku, i to starom, puknuo je nakon 6 krugova. Na AR-1 265 je vozio ovaj vikend 1:39.5x.

 

Ali sad ovako budimo realni - taj FK8 je svemirski brod po aerodinamici, difuzor na krovu, podu, ogromni spojler. Stanu gume 265 kao od šale koliko je širok auto. Auto po zavojima ima iste brzine kao GT3 RS. Znam da je i Impreza slična, i ako s njom odvezeš 1:38 skidam ti kapu!

imam ganc nove hankook F200 slick  soft 235 620 R17. to sam ubiti kupio za marof. a za sjedecu godinu ču uzet neki široki 18  za grobnik.

Edited by vandal2407
Link to comment
Share on other sites

Just now, Raptor6767 said:
2 minutes ago, Sasaa said:
 
 
Ide poznanik sa 275 trophijem, 1.42.xxx (na serijskoj mapi) tako da nebih se bas slozio sa tim da je 300ks kifla... a i Mislav sa CTR ide ispod 1.40 na sliku... FWD sa 300ks je sasvim ok... samo ga treba odvozit i ulagat u prave komponente.

Kaj ima Trophy?

 

Nitron i unibole, na PS4S je odvozio to, cemo vidjet kad stavi ozbiljnije gume... da li ce taknut 1.40.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mario_S3 said:

 

Provjerio, moja greška, to je bilo vrijeme na čistom slicku, i to starom, puknuo je nakon 6 krugova. Na AR-1 265 je vozio ovaj vikend 1:39.5x.

 

Ali sad ovako budimo realni - taj FK8 je svemirski brod po aerodinamici, difuzor na krovu, podu, ogromni spojler. Stanu gume 265 kao od šale koliko je širok auto. Auto po zavojima ima iste brzine kao GT3 RS. Znam da je i Impreza slična, i ako s njom odvezeš 1:38 skidam ti kapu!

ja zelim odvozit 1:40-1.42 i to ne prviput. a ja sam pitao za maximum auta koji je. a ne da ču ja odvozit 1:3X

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vandal2407 said:

ja zelim odvozit 1:40-1.42 i to ne prviput. a ja sam pitao za maximum auta koji je. a ne da ču ja odvozit 1:3X

 

Ne znam koliko si doma s Grobnikom, ali treba vremena da se pohvataju prave putanje i da se skupe jaja za neke zavoje (npr. izlaz iz rupe), ako imaš brzi i jaki auto. Vrijeme puno ovisi i o vozaču tj. koliko je lud i koliko zna stazu :).

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...