Jump to content

Impreza - procjena Grobnik vremena


vandal2407

Recommended Posts

2 hours ago, vandal2407 said:

ja sam mislio oko 1.35 ? Imat če auto i više konja na daily mapi. ali za stazu bude 550 baš zbog toga da se izbjegnu nus pojave, a i slagan je da drzi sigurno 550hp na stazi. tako da nebi trebalo problema bit :)

38 mora ici

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vandal2407 said:

Pozz. Zanima me šta mislite koliko bi moja impreza najbrže mogla ič na grobniku? Znači sa nekim dobrim vozačem kolko je maximum šta auto može :) 

Impreza STI hatch

1470kg

550HP 750NM 

Bilstein B16 ovjes

Eibach deblji ARB-ovi

Trkači diskovi i pločice

Trkača geometrija kotača

Full slick soft NOVE gume, lagane felge (8kg) ET35 :)

 

 

 

 

Mislim da ćeš ići tih 1.40 koje imaš u planu nakon malo vježbe... Full slick puno znači...

1 hour ago, Mario_S3 said:

 

To ti je brijem vrijeme na full slicku, iskreno zaboravio sam na to. I ja govorim o istom autu, Type R FK8. Ja sam uspoređivao vremena sa semi slickom. Ovaj vikend FK8 nije išao ispod 1:40 a iste gume su imali i EP3 i moj S3. Pa čisto ovako neka referenca. Naravno, širina gume je ključna, Civic FK8 na 265, S3 na 225 a EP3 ne znam, al sigurno nije šira od moje.

 

Ako na Imprezu staviš 265 onda vjerojatno može 1:38 bez problema. 1470kg je ipak još uvijek teško za zavoje. Naravno za odvesti 1:38 ti treba driver mode.

 EP3 ima 245 naprid...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvi TD 2:00 (stari asfalt), drugi TD 1:54, treci TD 1:56... stara podrapana Astra... Tko nije bio na Grobniku ne shvaca da auto nije najveci limit za nas amatere nego je to sam vozac.

TD je po meni prvestveno namjenjen da možeš u sigurnim uvjetima testirati sebe kao vozača i limite auta. Gananje vremena je vec semi-pro level i definitivno treba biti zasebna kategorija. Kad se svi smixamo nitko ne uziva.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 
 
Ide poznanik sa 275 trophijem, 1.42.xxx (na serijskoj mapi) tako da nebih se bas slozio sa tim da je 300ks kifla... a i Mislav sa CTR ide ispod 1.40 na sliku... FWD sa 300ks je sasvim ok... samo ga treba odvozit i ulagat u prave komponente.

E to je vec vozac
Moj megs je iso bez mape i ovjesa 1:48 tak nest....(kod bivseg gazde )


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Uros said:

38 mora ici

budem dao nekome profiču auto u ruke pa budemo vidjeli kolko moze ic :) a ovi šta pišu da nemože ispod 1:40 su malo neozbiljni. pa stock megani, type Ri, A45 i ostali na ljetnim gumama voze 1:40-1:43 :D

1 hour ago, Lovre said:

 

Mislim da ćeš ići tih 1.40 koje imaš u planu nakon malo vježbe... Full slick puno znači...

 EP3 ima 245 naprid...  

neču se odma nateravat. al i ja mislim dok malo savladam stazu da bi mogao tolko vozit. ne odma prvi track day. ali 2,3 bi išlo :)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Uros said:

Cobra je isao s tim autom 46 na losim gumama...bas s tim

 

To je jos bilo na starom asfaltu ?

 

3 minutes ago, Raptor6767 said:

 

Mislim da to nije taj auto. ovaj je žuti, iz RI. Ako mislimo na isti auto.

 

Ne mislite... Uros misli na crnog 265 Trophya

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 5/28/2020 at 11:11 AM, Mario_S3 said:

 

Koji Type R? FK8 na AR-1 265mm, s boljim kočnicama, spušten i sa jako dobrim vozačem ne ide ispod 1:40.3 ak se ne varam, a to je jaaako dobro vrijeme @Mislaf

 

A EP3 sa čini mi se 240KS je odvezao najbolje 1:43,99 i to sa jako dobrim vozačem, isto na AR-1 i složen auto skroz. I to je vrijeme za koje su se neki čak i kladili da nije moguće pa su popušili.

 

Tako da mi je ovih 1:37 pričam ti lovačke priče.

EP3, sa 245ks  je odvozio 1:40 na slicku Hankook koje sam bio prosle sezone uzeo za njega.

Link to comment
Share on other sites

nemate poima. stock impreza je tako stelana jer je understeer sigurniji za voznju. kad se stave deblji ARBovi je neutralna, i još kad staviš dobar ovjes. mozes auto nastelat kako hočeš. staviš istu debljinu ARBova napred i natrak i imas oversteer. s time da kod impreze možeš štelat i centralni diff. u 5 nacina rucno i 3 nacina automatski. al đabe to vama pisat kad ste pametni. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vandal2407 said:

nemate poima. stock impreza je tako stelana jer je understeer sigurniji za voznju. kad se stave deblji ARBovi je neutralna, i još kad staviš dobar ovjes. mozes auto nastelat kako hočeš. staviš istu debljinu ARBova napred i natrak i imas oversteer. s time da kod impreze možeš štelat i centralni diff. u 5 nacina rucno i 3 nacina automatski. al đabe to vama pisat kad ste pametni. 

 

 

a mislim da si ti najpametniji od svih, kad si otvorio temu kolko bi TVOJ auto trebao ici na grobniku 

 

Lp

  • Like 7
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, epicuser said:

 

 

a mislim da si ti najpametniji od svih, kad si otvorio temu kolko bi TVOJ auto trebao ici na grobniku 

 

Lp

ja sam to otvorio iz zajebancije i dosade. pisete gluposti i uspoređujete stock imprezu i na kojoj je sve i svasta promjenjeno 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TomiTraktor said:

Impreza se sigurno da sloziti da bude neutralna

naravno da se da. pogon se da štelat od 39/61 pa sve do 50/50, pa možeš X kombinacina ARBova stavljat, pa ovjes dobar. pa prebacivat težinu spustanjem auta. pa drugačije špera (i to ima veze s preupravljanjem i podupravljanjem, da nebi neko sad pisao da to nema nikakve veze. i jos 100 drugih kombinacija. ali oni du čuli da stock impreza podupravlja i tu je priči kraj za njih. ja nisam neki ljubitelj impreze. da jesam onda bi uzeo neku limozinu i stavio 555 gore i te šeme. dobro sam proučavao i kupio tak auto s razlogom i znam o čemu pišem. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, TomiTraktor said:

Ma biti ce to super
Ti pogoni su mu za track use samo teret, ali to je legendaran auto sa razlogom plus ponuda aftermarket dijelova i know how je vjerojatno odlicna

naravno. gubici su veliki na stalno 4x4. zato i slazemo 550hp za stazu. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, KIMI_1.8T said:

Slagati auto za sebe i pricat da ces ga dati nekom "ko zna voziti" je u najmanju ruku, ................smijesno.

pa ja još neznam vozit kak spada. i nekuzim zasto bi bilo lose dat nekome proficu auto da mi postavi vrijeme i da to vrijeme ganjam onda. meni je to savim oke. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...