Jump to content

Track day kocnice


Pekx

Recommended Posts

9 hours ago, Rwd said:

Jedno pitanje pošto vidim da si često na stazi...Jel imas problema sa dust boots-ovim i jesi ih već mijenjao?
Citam po stranim forumima da ekipi često odlaze ti semerinzi zbog temperature ukoliko se voze po stazi.Neki čak kazu da sjebu nove semeringe na jednom track day-u.Jel to stvarno tako ili?
Znam da prave racing čeljusti dolaze bez njih bas iz tog razloga ali me zanima kakva je situacija sa recimo nekim četveroklipnim čeljustima.

Nisam do sada imao nikakvih problema s TTRS čeljustima

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Nisu kocnice za trackday, riječ je o audi s5 kocnicama (tj izmjeni plocica), planirao sam staviti ds2500 no neki kazu da su preagresivne za stock diskove. Kazu bolje da uzmem nesto tipa ate keramik

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ate sam imao prvo obicne pa te keramik na a4 i znala mi je propast kocnica na i jednoj i drugoj, sad sam stavio ds2500 i prezadovoljan sam. Koce ko ate kad su hlade a kad se zgriju je koce sve bolje i bolje. Mislio sam da necu uzet ih kad se pricalo da su lose kad su hlade no nisu, kad su hladne koce ko normalne kocnice samo kada usporedis sa kako koce kad se zgriju onda osjetis bas razliku.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Hawkeye said:

Ate sam imao prvo obicne pa te keramik na a4 i znala mi je propast kocnica na i jednoj i drugoj, sad sam stavio ds2500 i prezadovoljan sam. Koce ko ate kad su hlade a kad se zgriju je koce sve bolje i bolje. Mislio sam da necu uzet ih kad se pricalo da su lose kad su hlade no nisu, kad su hladne koce ko normalne kocnice samo kada usporedis sa kako koce kad se zgriju onda osjetis bas razliku.

 

Kak podnosis skripanje sa DS2500? Ja poludim, pogotovo ako su siber ili prozori malo otvoreni, doslovno se ljudi na pjesackom okrecu kad kocim. Uzas. ?

Link to comment
Share on other sites

 
Kak podnosis skripanje sa DS2500? Ja poludim, pogotovo ako su siber ili prozori malo otvoreni, doslovno se ljudi na pjesackom okrecu kad kocim. Uzas. 

Ako moze skripit m5 moze i golf kaj

Mene ubija, ali samo zato kaj se svi okrecu i bulje.
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Hawkeye said:

Ate sam imao prvo obicne pa te keramik na a4 i znala mi je propast kocnica na i jednoj i drugoj, sad sam stavio ds2500 i prezadovoljan sam. Koce ko ate kad su hlade a kad se zgriju je koce sve bolje i bolje. Mislio sam da necu uzet ih kad se pricalo da su lose kad su hlade no nisu, kad su hladne koce ko normalne kocnice samo kada usporedis sa kako koce kad se zgriju onda osjetis bas razliku.

 

A sad si tek zamisli DS Uno, ili 1.11 ili ne dao Bog 3.12...

 

8LD9Gr0.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, marin2405 said:

Nisu kocnice za trackday, riječ je o audi s5 kocnicama (tj izmjeni plocica), planirao sam staviti ds2500 no neki kazu da su preagresivne za stock diskove. Kazu bolje da uzmem nesto tipa ate keramik

Poslano sa mog SNE-LX1 koristeći Tapatalk
 

Nisu te ceramic neka sreća osim što puno manje prljaju felge.Cak bio rekao da obicne ate plocice bolje koče i manje troše diskove.

Problem je sto ako hoces ozbiljniju plocicu moras se pomiriti s tim da ces se cuti ko da vlak zaustavlja.Dobra plocica=glasna plocica.

Mene isto ubije to cviljenje kad je rijec o DD autu,svi se okrecu a ovi na pjesackom uvijek misle da ces ih zgazit ?

Zato se meni odlicno pokazala cetveroklipna celjust i veci disk jer i sa stock plocicom koci kako treba a ne cvili.

Sto se tice oem plocica na bmwu mi se textar pokazao jako dobro za smijesnu cijenu,jedino sto praše u pm

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, BaGy said:

Ako ne želiš škripanje možeš i Ferodo Ds performanse :)

Meni su recimo i te dosta cvilile,a netko opet kaze da mu ni ds2500 nista ne cvili.Valjda ovisi o čeljustima i diskovima..

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 
Kak podnosis skripanje sa DS2500? Ja poludim, pogotovo ako su siber ili prozori malo otvoreni, doslovno se ljudi na pjesackom okrecu kad kocim. Uzas. 

A cuo sam da treba stavit neku karbonsku plocicu pa da nece skripat nezz budemo probali, ali da skirpanje me ubije pa imam one fore nacimavam prije semafora ali si pokusavam opravdat u glavi “smiri se skripi ali barem dobro koci”
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Na S3 sam imao DS2500 pločice naprijed i to na AP Racing diskovima, popigale mi diskove 2x. Sad sam stavio DSUNO, koje su zapravo puno jače, na nove AP Racing diskove i nakon nekoliko trackdayeva je sve ok. Iza sam stavio DS2500 na nove Brembo diskove i za sad je ok, al iza nema šanse da se išta popiga.

 

I DSUNO mi se ne čuje niti škripi, jako sam zadovoljan njima. Počne škripiti jedino ak se puno voziš po kolonama, čim negdje malo jače zakočiš sve se vrati u normalu. Naravno, DS2500 ne cvili nikad u niti jednom režimu vožnje.

 

 

Edited by Mario_S3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mario_S3 said:

Na S3 sam imao DS2500 pločice naprijed i to na AP Racing diskovima, popigale mi diskove 2x. Sad sam stavio DSUNO, koje su zapravo puno jače, na nove AP Racing diskove i nakon nekoliko trackdayeva je sve ok. Iza sam stavio DS2500 na nove Brembo diskove i za sad je ok, al iza nema šanse da se išta popiga.

 

I DSUNO mi se ne čuje niti škripi, jako sam zadovoljan njima. Počne škripiti jedino ak se puno voziš po kolonama, čim negdje malo jače zakočiš sve se vrati u normalu. Naravno, DS2500 ne cvili nikad u niti jednom režimu vožnje.

 

 

 

Potpis na ovo gore.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Mario_S3 said:

Na S3 sam imao DS2500 pločice naprijed i to na AP Racing diskovima, popigale mi diskove 2x. Sad sam stavio DSUNO, koje su zapravo puno jače, na nove AP Racing diskove i nakon nekoliko trackdayeva je sve ok. Iza sam stavio DS2500 na nove Brembo diskove i za sad je ok, al iza nema šanse da se išta popiga.

 

I DSUNO mi se ne čuje niti škripi, jako sam zadovoljan njima. Počne škripiti jedino ak se puno voziš po kolonama, čim negdje malo jače zakočiš sve se vrati u normalu. Naravno, DS2500 ne cvili nikad u niti jednom režimu vožnje.

 

 

nije u istoj kategoriji niti su racing, ali meni su na dva audija trw plocice pigale diskove, 4 jebena seta diskova izmijenjao.
Sad sam na Akebono, i to je preporod po pitanju
1. prasine koja je nepostojeca
2. duze izdrze da se ne pregriju
3. diskovi se jos nisu smotali :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/12/2020 at 4:04 PM, marin2405 said:

Nisu kocnice za trackday, riječ je o audi s5 kocnicama (tj izmjeni plocica), planirao sam staviti ds2500 no neki kazu da su preagresivne za stock diskove. Kazu bolje da uzmem nesto tipa ate keramik

 

Nisu, ali ako smatras da su preagresivne od Feroda imas DS Performance.

 

On 7/12/2020 at 7:45 PM, Pekx said:

Kak podnosis skripanje sa DS2500? Ja poludim, pogotovo ako su siber ili prozori malo otvoreni, doslovno se ljudi na pjesackom okrecu kad kocim. Uzas. ?

 

DS Performance (bivsi DS2000) mi nikad nije skripao, DS2500 se znao jaaaaako blago cuti tu i tamo, to se dogodi i sa normalnim plocicama...

 

Carbotech XP10 skripe na najjace (dok su hladne, u abrazivnom "modu"), kao kad se vlak zaustavlja, ali razlika u plocicama je takodjer ogromna...

 

On 7/12/2020 at 9:02 PM, Rwd said:

Problem je sto ako hoces ozbiljniju plocicu moras se pomiriti s tim da ces se cuti ko da vlak zaustavlja.Dobra plocica=glasna plocica.

Mene isto ubije to cviljenje kad je rijec o DD autu,svi se okrecu a ovi na pjesackom uvijek misle da ces ih zgazit ?

Zato se meni odlicno pokazala cetveroklipna celjust i veci disk jer i sa stock plocicom koci kako treba a ne cvili.

Sto se tice oem plocica na bmwu mi se textar pokazao jako dobro za smijesnu cijenu,jedino sto praše u pm

 

Pisao sam vec o abrazivnom i adhezivnom radu plocica, pa da se ne ponavljam:

 

 

Najidealnije bi bilo imati jedan set plocica za stazu i mijenjati ih nakon staze...

 

Textar se i meni cini jako dobar, s time da me ne smeta sto prase (obicno plocice koje ne prase koce lose)... TRW mi se isto pokazao dobrim, s druge strane Ferodo se pokazao kriminalno losim i to vise ne bi stavljao na auto, sad pricam o cestovnim plocicama, Ferodo Target i Ferodo Premier...

 

On 7/12/2020 at 10:36 PM, Rwd said:

Meni su recimo i te dosta cvilile,a netko opet kaze da mu ni ds2500 nista ne cvili.Valjda ovisi o čeljustima i diskovima..

 

Da, dosta ovisi i o samim kocnicama... Recimo EVO nikako ne voli DS2500...

 

On 7/13/2020 at 8:56 PM, Dgleich said:

Disk se ne piga ("warpa"), nego nastaju naslage na njemu od losih plocica. Obicno jako abrazivna plocica to pocisti. 

 

Tako je...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/13/2020 at 2:56 PM, Dgleich said:

Disk se ne piga ("warpa"), nego nastaju naslage na njemu od losih plocica. Obicno jako abrazivna plocica to pocisti. 

 

na svoje oci sam gledao svoj disk kada ga je stavio na ovu masinu, ovaj sa videa ravnomjerno struze, a moj je doslovno isao u osmicu. sed jesu to naslage ili ne..  nemam pojma... 

 

Edited by Gabre
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Najbolji dokaz da DS2500 i nije baš za stazu je taj da otpadaju dijelovi pločice i lijepe se po felgi. Kod DSUNO je to daleko manje izraženo pa je i to vjerojatno razlog zašto se s njima ne pigaju diskovi.
Ds2500 je pločica za kratke staze, radi na hladno odmah, naravno da nije za track day i kružne trke

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...